SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO със SAPE или без?

Статус
Not open for further replies.
Re: SEO със SAPE или без?

Мен ме привлича идеята за евтини връзки от Русия, но дали няма тежестта им да пада все-повече с времето поради цялата тази геолокация, към която се стремят Гугъл?

Те и в момента нямат голяма тежест, най-тежат естествено тия от сайтове на ip адрес в Бг и от сайт на Български език. До момента руски сайт с голям раздел с Българско съдържание в него не съм виждал ;)


SAPE = sape.ru - съветски сайт за купуване на линкове.
TLA = text-link-ads.com - щатски сайт за купуване на линкове

И двата сайта никак не са обичани от гоогле. Специално за TLA: в момента в който от google разберат че някой сайт продава линкове през тях, пейджранка му пада с поне 2 единици надолу.

На мен сайт с пейджранк 4 ми стои на нула вече година и половина заради това;) TLA до преди година дори бяха тотално изключени от резултатите на гоогле. Сега гледам че са отново индексирани (site:text-link-ads.com)


seolab и bgkulinar, не си струва да се карате. Имам много добри впечатления и от двама ви. Ако да се сбуташ с някой колега в някоя ниша е причина за караница, то трябваше да сме се изпозастреляли половината тук и да влизаме във форума с бронежилетки :D

Всеки оптимизатор работи по свои методи и има свои убеждения и и в тоя случай и двамата сте прави. Да, някога това вече няма да работи. Да, засега работи. Докога обаче - не се знае.

Аз съм на мнение че тези линкове може да се използват докато работят, а след като спрат, ще спрем да ги използваме. Едва ли гоогле записва в history-то на сайта че (например): сайт х е използвал 122 платени линка от Русия за период от .... до ... така че проблем за сайта (личен или на клиент) не би трябвало да има.
 
Последно редактирано:
Re: SEO със SAPE или без?

Мда, аз също имам много добри впечатления и от двамата и дори ми стана странно, че може да се счепкате по този начин. Мисля, че всеки има право в голяма част от изложените доводи.

Не знам на кого и какво оптимизирате и не ме интересува, но определено сте от най-полезните потребители тук и помощта вие е безценна за много от занимаващите се в тази сфера, а и не само. За което само адмирации!!! Така че, заровете томахавките и впрегнете енергията в нещо позитивно. :)
 
Re: SEO със SAPE или без?

Лекторе, а ти как "буташ" своите сайтове?
Ей, голяма завист те яде. По-спокойно, на възраст си, ще вземеш да пометнеш. :D

Ако ти кажа как правя оптимизация, след това трябва да те убия. Но със сигурност купуването на линкове е НАЙ–МАЛКАТА част от бюджета ми.

А, ти продавай СЕО за стотинки. Намерил с какво да се хвали!

За теб оптимизацията се свежда да купим един куп линкове от САПЕ. Само че СЕО не е само купуване на линкове.

Така че, заровете томахавките и впрегнете енергията в нещо позитивно. :)
Я, да видим кой разрови томахавките.
 
Последно редактирано:
Re: SEO със SAPE или без?

И още един може би глупав въпрос, но така и не мога да разбера /руския ми куца/.
Линковете които се купуват в SAPE за какъв период са или има опция за избор?
 
Re: SEO със SAPE или без?

Линковете които се купуват в SAPE за какъв период са или има опция за избор?

Купуват се за неограничено време, в смисъл, че всеки момент можеш да ги купиш/свалиш.
Плащането става всяко едно денонощие.
 
Re: SEO със SAPE или без?

Хубаво е всеки да си има собствени начини за постигане на целите. Глупаво е да се опитваш да наложиш мнението си над другия... В случая кулинара е прав, че това не е точно СЕО в прекия смисъл, но пък Сеолаб е прав, че това е евтин и бърз начин за постигане на целта...
 
Re: SEO със SAPE или без?

Всъщност не съм казвал, че не е СЕО, просто казвам, че рано или късно няма да работи така, както сега. И когато цялата ти стратегия се крепи на купуване на линкове от САПЕ, ще увиснеш и то доста здраво.
 
Re: SEO със SAPE или без?

просто ми се гади вече от всички в бг, който критикувате и се правите на големи разбирачи - на въпроса, колко проекта водите мълчите и т.н

Като ви питам колко сайта сте изкарали в топа, повечето пак мълчите иначе изказвате мнение за всяко едно нещо.

Сапе е най- голямата борса за продажба на линкове, предлага най - добрите инструменти за анализиране на площадките преди и след закупуването ( поставянето ) на линковете в площадките.

Предлага много евтини и качествени площадки за разлика от останалите ....

Защо има толкова много енг сайтове, който участва и предлагат площадки в руската борса ..... ?

......... поставяне на линкове в сайтове, каталози , размяна на линкове, писане на статии .......... я ме удобрят я не ........... и си губих само времето ...............
Резултати имаше и то доста добри , но времето отделено за един проект по стария ми метод на работа ми костваше седмица, а сега няколко часа само при работа с САПЕ :)
 
Re: SEO със SAPE или без?

Бях казал, че няма да пиша повече в тази тема, но все пак ще наруша обещанието си с последен пост.
Много хора следят темата, макар че не всеки пише.
Много от тях ми пишат, да не се впрягам за глупости.
Но едно не ми е ясно.
Защо след като някой ви показва нещо ново, "отваря ви очите" за нови неща, методи, техники, почвате да го плюете????
Защо мислите, че т.н. сапе-джии нищо не разбират от SEO и само с линкове вадят своите сайтове????
Няма да цитирам кой е купил и ползва курса и САПЕ, но ще кажа, че МНОГО уважавани хора от този форум работят със САПЕ и са купили курса.
Ако имат желание, сами ще кажат кои са.
И от нито един, а това са ПРОФЕСИОНАЛИСТИ в по-голямата си част, не са казали, 'баси буклука ми набута и това САПЕ за никъв не става"
А всеки е казал - "СУПЕР!"
Това, че някой го е яд че може с минимални бюджети да се вадят сайтове, си е негов проблем.
Това, че някой има неприязън към всичко руско/съветско си е негов проблем.
Това, че някой няма доверие на сериозни руски фирми, ще му препоръчам да страда по-малко от параноя.
Това, че някой не приема новите неща и мисли че всичко стои на едно място - негов проблем.
Това, че за някой линкбилдинга се ограничава с подписи във форуми, постване на коментари, регистрации по директории, писане на статии и СВЕЖО, ами нека така си работи.
Но НЕ КОМЕНТИРАЙТЕ неща, който не знаете, нито сте опитали и бъдете открити към всичко ново!
И както съм писал тук, SAPE не е панацея и ако в ръцете на едни, това е точен инструмент, както е лазерният скалпел в медицината, в ръцете на други, това е сатър.
А това кой как го използва и от къде му растат ръцете е друг въпрос, тук аз или който ползва САПЕ вина нямат.
Друго нямам какво да кажа по този въпрос.
останете си със здраве!
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

без коментар ...............................................
 
Последно редактирано:
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

абе пич ти голяма реклама си направи имаш в топа изкарани сайтове по ключови думи за който няма конкуренция ................... това е поредната жалка действителност , като ония ...... аз съм изкарал на 1 во място сайт под думите веселата кръчма

изкарай сайт в топа по ключова дума за която 10- 20 сайта плащат да са на 1 во място ................

това което си го постигнал не е гордост ...............

това не за драго , а за ониядето само в началото се правеше на разберач

Ти цитирай поста или ника, към когото се обръщаш, така излиза, че постът ти е към всички :))))
 
Re: SEO със SAPE или без?

Те и в момента нямат голяма тежест, най-тежат естествено тия от сайтове на ip адрес в Бг и от сайт на Български език. До момента руски сайт с голям раздел с Българско съдържание в него не съм виждал ;)




И двата сайта никак не са обичани от гоогле. Специално за TLA: в момента в който от google разберат че някой сайт продава линкове през тях, пейджранка му пада с поне 2 единици надолу.

На мен сайт с пейджранк 4 ми стои на нула вече година и половина заради това;) TLA до преди година дори бяха тотално изключени от резултатите на гоогле. Сега гледам че са отново индексирани (site:text-link-ads.com)


seolab и bgkulinar, не си струва да се карате. Имам много добри впечатления и от двама ви. Ако да се сбуташ с някой колега в някоя ниша е причина за караница, то трябваше да сме се изпозастреляли половината тук и да влизаме във форума с бронежилетки :D

Всеки оптимизатор работи по свои методи и има свои убеждения и и в тоя случай и двамата сте прави. Да, някога това вече няма да работи. Да, засега работи. Докога обаче - не се знае.

Аз съм на мнение че тези линкове може да се използват докато работят, а след като спрат, ще спрем да ги използваме. Едва ли гоогле записва в history-то на сайта че (например): сайт х е използвал 122 платени линка от Русия за период от .... до ... така че проблем за сайта (личен или на клиент) не би трябвало да има.


абе пич ти голяма реклама си направи имаш в топа изкарани сайтове по ключови думи за който няма конкуренция ................... това е поредната жалка действителност , като ония ...... аз съм изкарал на 1 во място сайт под думите веселата кръчма

изкарай сайт в топа по ключова дума за която 10- 20 сайта плащат да са на 1 во място ................

това което си го постигнал не е гордост ...............

това не за драго , а за ониядето само в началото се правеше на разберач
 
Re: SEO със SAPE или без?

joro80, ти пък кой си и за какво се бориш, заминавай се на село откъдето си дошъл! Каква реклама, къде какво видя, та написа тук някакви несвързани бръщолевения :D

Най-малко аз съм човека който ще плюе по сапе, не съм го правил и не го правя. Засега не ползвам sape, което лесно може да се докаже от едно елементарно проучване на бек линковете ми, а занапред... не знам, ще видим.

Ей това:
нямат голяма тежест
Това означава че наистина нямат голяма тежест, спрямо същите такива линкове от Български сайт, но това не означава че ако са 5 или 10 пъти по-евтини не са изгодни :) Два пъти по-слаби линкове, но в 5 пъти по-големи количества на всички е ясно до какво ще доведе :)

Аз не разбрах нищо от поста ти какво се опитваш да кажеш, за другите във форума на знам.

Разбирам от тъповатия ти пост само едно - че си един от няколкото смотаняци за които знам че са нахъсани към мен и може би се очаква да се зачудя защо ли... да, ама нямам време и не ме интересува!
 
Последно редактирано:
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

* seo - 10-12 място (резултата варира)
* оптимизация за търсачки - 5 място
* оптимизация търсачки - Първо място
* seo оптимизация за google - 7 място
* seo google - 7 място при търсене на български
* google seo - 7 място при търсене на български
* seo оферта - 3 и 4 място
* seo оферти - Второ, 3 и 4 място
* seo конференции - 3 място, веднага след официалния сайт
* seo конференция - 3 място, веднага след официалния сайт
* сео джумла - Първо, второ и трето място
* seo джумла - Пето и шесто място
* сео joomla - Второ място
* seo joomla - Седмо и осмо място. При търсене на Български - първо и второ.
* web seo - 5 място глобално, 1 място при търсене на български, web-seo.cc - нашия сайт
* уеб сео - Първо и трето място, и двата сайта сочат към нашия сайт
* уеб seo - Второ и трето място за нашия сайт
* web сео - Трето място, при търсене на български - първо.
* seo портфолио - Второ и трето място за нашия сайт
* сео оптимизатор - Четвърто място - 3D Уеб дизайн. Пето, седмо, девето и единадесето място - други наши сайтове.
* seo оптимизатор - Пето място - 3D Уеб дизайн. 11,12,13,15 и 16 място - други наши сайтове.
* сео оптимизатори - Първо и второ място - 3D Уеб дизайн. Пето място - друг наш сайт.
* seo оптимизатори - Първо и второ място - 3D Уеб дизайн.
* сайт оптимизация - Пето и шесто място - нашите сайтове seo-bg.eu и сеооптимизациянасайт.com. Седмо място 3D Уеб дизайн.
* уеб сайт оптимизация - Второ място - нашия сайт сеооптимизациянасайт.com. Пето място за 3D Уеб дизайн.
* оптимизация на уеб сайтове - Пето място за наш сайт сеооптимизациянасайт.com.
* оптимизация уеб сайтове - Пето място за 3D Уеб дизайн. Шесто за сайта ни сеооптимизациянасайт.com.
* сео услуги - Пето място за сайта ни за seo услуги seo-bg.eu.
* seo услуги - Четвърто място за сайта ни seo-bg.eu.
* сео оптимизация услуги - Първо място за seo-bg.eu.
* seo оптимизация услуги - Отново първо място.



за това говоря ................... това ли ти е успеха видял си по коя дума излизаш по напреди си и писал, че е някакъв успех ......... каква е конкуренцията или много слаба, а там където е под силна си по назад .............. за такива хора, като теб говоря от много време, че залъгвате хората да си мислят, че постигнат резултати ............
 
Re: SEO със SAPE или без?

Интересно - кой си ти та ще ми казваш какво да пиша в моя сайт и къде тук в тая тема (или в друга тема) съм писал за това и какво общо има това с темата за която пишем днес и тук, в този форум?

Нещо май модераторите наистина трябва да вземат думата, аз спирам да пиша.

А иначе ти можеш да напишеш в твоя сайт твоите постижения и да се похвалиш с нещо повече ако въобще се осмелиш да кажеш кой си... според мен теб те е срам сам да се погледнеш в огледалото, камо ли нещо повече :D

И... жорка, ей това последното:
а там където е под силна си по назад .............. за такива хора, като теб говоря от много време, че залъгвате хората да си мислят, че постигнат резултати ............

хич не е вярно и много хора ще го потвърдят. В България конкуренцията за ключова дума "уеб дизайн" е в пъти по-висока от тази за "seo". Знаеш ли защо - защото има в десетки да не казвам стотици пъти по-голямо търсене на услуги за изработка на сайт отколкото за сео услуги и съответно от изработка на сайтове се изкарват в пъти повече пари и съответно в тая ниша се инвестират много повече пари.
 
Последно редактирано:
Re: SEO със SAPE или без?

Лекторе, пак се обаждаш неподготвен :)
Никъде не съм казал или писал, че само със САПЕ стават нещата :)
Ти искаш да ме убедиш, че вадиш сайтове без линкове???
Няма значение купени, свои, статии, коментари и т.н.
Не ставай смешен,
За теб лично 50% отсъпка, защото си ми смешен :)
т.е. каото те чета и ми става весело на душата, не ме разбирай погрешно :)
Сео-Пич, успокой пенсионерската си душа!
 
Re: SEO със SAPE или без?

Интересно - кой си ти та ще ми казваш какво да пиша в моя сайт и къде тук в тая тема (или в друга тема) съм писал за това и какво общо има това с темата за която пишем днес и тук, в този форум?

Нещо май модераторите наистина трябва да вземат думата, аз спирам да пиша.

А иначе ти можеш да напишеш в твоя сайт твоите постижения и да се похвалиш с нещо повече ако въобще се осмелиш да кажеш кой си... според мен теб те е срам сам да се погледнеш в огледалото, камо ли нещо повече :D

имаш направени, сайтове и от тях взимаш линкове ............... основно и твърдиш , че можеш и предлагаш сео ли ............. , колко сайта имаш клиенски на , който си направил сео и какви са ти успехите в тази област ???? как може да изразяваш мнение , като само имаш линкове от сайтове, който си правил ти или вашата фирма или сте разменяли линкове с други сайтове ????
 
Re: SEO със SAPE или без?

joro80, първо прочети отново предния пост - отредактирах го, след това прочети внимателно пак същата новина в сайта ми дето толкова те дразни, намери линка за портфолиото ми с клиентските сайтове и след това ела и ми кажи че лъжа!

Не съм в тоя форум за да се хваля, по-скоро напоследък поствам много и се опитвам да помагам на начинаещите потребители на форума защото собствениците на форума и партньорите им са ми приятели.

И пак казвам - не виждам какво общо има това с темата.

П.С. Моля някой от модераторите да итрие тая част от тоя пост която е копирана от сайта ми. Щом дразни толкова хора, ще я махна веднага за да не се вижда тук.
 
Последно редактирано:
Re: SEO със SAPE или без?

joro80, ти или си на 6 годишна възраст и тепърва ще ставаш първокласник или си по-голям, но не си ходил на училище. Спри се, че и този форум заприлича на ... нищо
 
Статус
Not open for further replies.

Горе