SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO със SAPE или без?

Статус
Not open for further replies.
Re: SEO със SAPE или без?

Не бих си вкарал картата в руски сайт, дори това да е последното място на света, на което да може да се ползва. :)

Там вече ти си знаеш :)
 
Re: SEO със SAPE или без?

Сега тръгнах да се регистрирам в САПЕ . Искат ми данни от паспорт !
Това наложително ли е, след като не съм гражданин на Руската Федерация
Именно, за да докажеш, че не си гражданин на Русия, искат копие от документ.
Защото по законите, ако си руски гражданин, ще ти удържат данъците, ако продаваш линкове и ще ги внасят от твое име.
 
Re: SEO със SAPE или без?

Е аз кандидатствах само като оптимизатор, няма да продавам, само ще купувам.
Може ли да им се има доверие. Да не изтекът личните данни в кофти направление?
 
Re: SEO със SAPE или без?

Е аз кандидатствах само като оптимизатор, няма да продавам, само ще купувам.
Може ли да им се има доверие. Да не изтекът личните данни в кофти направление?

Може,
да им се вярва де
 
Re: SEO със SAPE или без?

Събмит по сайтове, директории и блогове
Пич, рулираш! Определено банките ще са доволни :).
 
Re: SEO със SAPE или без?

Сега тръгнах да се регистрирам в САПЕ . Искат ми данни от паспорт !
Това наложително ли е, след като не съм гражданин на Руската Федерация

Не си задължен да предоставяш - оставяш празните полета
 
Re: SEO със SAPE или без?

Не си задължен да предоставяш - оставяш празните полета

До едно време е това.
Тук ги натискат яко данъчните за тези неща.
Оказа се, че масово на САПЕ са регистрирани таджики и арменци :eek:
Не помня %-ти, но бяха огромни :)
Явно повечето са регистрирали криви акаунти за продаване на линкове.
Така, че не знаеш в кой момент може да ти блокнат акаунта.
 
Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Re: Yazzle - тул за анализ на конкуренцията +++

Или си пушил нещо незаконно?

:D :D

Извън темата:

Пак ли пушите цираги без бандерол тука?!

;D

Шегата на страна...

Сайтове се бутат в големите БГ ниши дори и без да се купуват хиляди линкове.

Стига сте спорили за глупости.
 
Re: SEO със SAPE или без?

Мен ме привлича идеята за евтини връзки от Русия, но дали няма тежестта им да пада все-повече с времето поради цялата тази геолокация, към която се стремят Гугъл?
 
Re: SEO със SAPE или без?

До едно време е това.

Фигурира като незадължително поле, което дава възможност да се регистрираш, да видиш панела и да напазаруваш :)
 
Re: SEO със SAPE или без?

Фигурира като незадължително поле, което дава възможност да се регистрираш, да видиш панела и да напазаруваш :)

Току що пробвах, не ме пусна.
Задължително искат данни от паспорта
 
Re: SEO със SAPE или без?

Ама гледам хубава дискусийка сте заформили, а пък аз идвам с танка ...



Драго,
Знаеш, че в гугъл.бг и гугъл.ру, пък и в който и да е гугъл на кирилица, минават евтините номера. Защото - и ти сам го каза - един куп филтри, които се грижат за качеството на SERP-a в английския google.com или google.co.uk (примерно), тук просто не работят. Причината - ами каквото и да си говорим, но - поне на този етап - гугъл хич го няма с кирилицата.
Накупуваш няколко стотин / няколко хиляди евтинки линка в зависимост от конкретния случай и си в ТОП10. Ама това SEO ли е в класическия му смисъл ? То даже излиза, че с купчина линкове и със скапано / полулипсващо съдържание можеш да "биеш" много качествени откъм съдържание сайтове. Говоря по принцип. А това добре ли е за българския уеб ? А какво ще стане ако най-сетне гугъл.бг вземе и "позатегне дисциплината" ?

Не че и аз не купувам линкове в SAPE на килограм. Ама го правя просто по принуда - както се казва "ако искаш да играеш на хорото ...". То реално си е единственото решение ако работиш за клиенти и те притискат да представиш някакви резултати в някакви разумни срокове. Но за собствен проект, където сроковете не са фактор и преследваш дългосрочни цели, SAPE и аналозите му удачно решение ли са ?
 
Re: SEO със SAPE или без?

Ама гледам хубава дискусийка сте заформили, а пък аз идвам с танка ...



Драго,
Знаеш, че в гугъл.бг и гугъл.ру, пък и в който и да е гугъл на кирилица, минават евтините номера. Защото - и ти сам го каза - един куп филтри, които се грижат за качеството на SERP-a в английския google.com или google.co.uk (примерно), тук просто не работят. Причината - ами каквото и да си говорим, но - поне на този етап - гугъл хич го няма с кирилицата.
Накупуваш няколко стотин / няколко хиляди евтинки линка в зависимост от конкретния случай и си в ТОП10. Ама това SEO ли е в класическия му смисъл ? То даже излиза, че с купчина линкове и със скапано / полулипсващо съдържание можеш да "биеш" много качествени откъм съдържание сайтове. Говоря по принцип. А това добре ли е за българския уеб ? А какво ще стане ако най-сетне гугъл.бг вземе и "позатегне дисциплината" ?

Не че и аз не купувам линкове в SAPE на килограм. Ама го правя просто по принуда - както се казва "ако искаш да играеш на хорото ...". То реално си е единственото решение ако работиш за клиенти и те притискат да представиш някакви резултати в някакви разумни срокове. Но за собствен проект, където сроковете не са фактор и преследваш дългосрочни цели, SAPE и аналозите му удачно решение ли са ?
За мен всеки метод, който носи повече пари, отколкото си вложил е удачен и работещ :)
Знаеш, че имам сериозни свои проекти, който бутам със САПЕ.
Като се сменят нещата и престане да работи борсата, ще му мисля ;)
До тогава се надявам да имам солдна мрежа свои нишови БГ сайтове, поне 200-300бр :), с различно уникално съдържание (работя усърдно по този въпрос).
Тогава няма да ме е страх от нищо :)
А до тогава, карам така, както знам че работи без риск за мен и за ангажиментите които съм поел.
 
Re: SEO със SAPE или без?

срам не срам ще питам - какво е SAPE и какво е TLA ?

SAPE = sape.ru - съветски сайт за купуване на линкове.
TLA = text-link-ads.com - щатски сайт за купуване на линкове
 
Re: SEO със SAPE или без?

за когото СЕО е САМО купуване на линкове от САПЕ.
Лекторе, а ти как "буташ" своите сайтове?
С пръста по монитора или им баеш със свещички?
Я кажи да чуем, как ти оптимизираш сайтовете :)
Може да си си махнал линка, към великото творение:
Как да определим цени на SEO услугите?
Тук:
princrease.com/articles.php?article_id=24026
Я прочети внимателно какво си написал.
Кви ПР5 5 линка, и т.н.???
Ти това напълно сериозно ли си го писал или това е някакъв пост по случай 1-ви април?
Колеги, препоръчвам ви това четиво, даже си го разпечатайте и когато ви е скучно, ви препоръчвам да го четете.

Според този пост, за да съм в ТОП-а по недвижими имоти и gsm-и ми трябват по 240$ на месец само за линкове?????
Че аз за много по-малко пари съм 1-ви по gsm и имам сайт в топа по недвижими имоти, като цената която съм дал на клиента е ПО-НИСКА от тези глупости които си писал!

Така, че я ми обясни как ти вадиш сайтове в ТОП-а, след като за теб купуването на линкове не е SEO
Айде със здраве.
За мен темата е приключила.
Можеш да се плюнчиш, колкото си искаш, след този пост.
 
Re: SEO със SAPE или без?

карате се за нищо! повичиту българин не дава и стотинка за реклама! било то SEO или контекстна или вестникарска - дават само 2 седмици преди Нова Година кога тряа да изперат парите от банкетите и оргиите по почивните бази
 
Статус
Not open for further replies.

Горе