SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

wordpress.com трие блогове наред

ilianskim

Senior Member
Не съм видял някой да го е написал, затова ще предупредя колеги не ползвайте wp.com за сателитки от няколко седмици трият яко блогове приличащи на сателитки и изградени с цел линкове към други сайтове.
Някой ако има повече инфо да сподели.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Аз съм имал случаи да ми трият напълно редовни блогове, които нямат връзки и не правят реклама на нищо. Но ако конкуренцията успее да им напише по-хубаво писмо (репорт), те отнасят без изобщо да ти погледнат блога. После им пишеш - връщат ти го, конкуренцията пак те репортва - пак те трият и т.н. докато накрая те заличат окончателно и без причина.

Аз затова отдавна съм се отказал да се занимавам с каквото и да било, свързано с WordPress. Дори и инсталациите на продупчения WordPress минимизирам колкото е възможно. Засега са 7, до седмица ще са 6. Сериозен сайт върху WordPress платформа не може да има. Накрая само личния ми блог ще остане.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Ами да, трият ги.


Ако имитирате някаква нормална активност 3-6 месеца - не ги трият после. (поне при мен).
Иначе, не е чудно да трият разни глупости, които често даже не приличат на Doorways , да не говорим за нормален сателит...
Добавяйте картинки, коментирайте други блогове,слагайте видео...
WP не е създанен с цел да ви дава линкове.


Сериозен сайт върху WordPress платформа не може да има.

Ами то май се води като блог-платформа. При това безплатна и НЕ-задължителна за използване...
Има хора, които правят обороти от по 30-40К $ Daily, използвайки само тази платформа. Разбирам, че това не е "сериозно" , ама все пак...
 
Последно редактирано:
Re: wordpress.com трие блогове наред

трият брутално особено ако не спазваш правилата. За да ти оцелее блога в първите постове не пускай никакви линкове. След това не пускай повече от един - два линка в пост. Обикновено сателитът оцелява. Е има и парадокси - миналата седмица ми изтриха малко сателитче с две статии без нито един външен линк.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Аз имам едно 90 сателитки там, май току що ми отнехте желанието да ги развивам - ми да ги трият ако щат, аз си пазя текстовете и ще ги прехвърлям на други сателитки ;D Иначе ако ми изтрият всичко - вече има тема, в която да се оплача :D
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

И аз останах с едно сателитче по-малко - здраве да е ;)
Със здраве да си ползват трафика от тъпия редирект, който са си направили :)
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Сериозен сайт върху WordPress платформа не може да има.
Балсам за ушите на Джумладжиите.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

:) Ние не сме негативно настроени към WP.
Аха, затова във версуса спретнахте яко кликане на Жумлътъ.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Откакто ми хакнаха два сайта на WordPress (единия в БГ, другия в UK), гледам с други очи на него. По най-тъпия начин - влязоха си през wp-admin като пичове и то напълно автоматично. Заличиха всички php и html файлове, изпразниха таблиците на базата данни... Добре че имам всекидневни архиви. И всичко това на един от най-скъпите хостинги в UK, който не ти дава дори FTP достъп от мерки за сигурност. В същото време на същия акаунт има паркиран още един сайт (важен) на моята платформа и не е докоснат. Съжалявам, но от WP ме изгубиха.
 
Последно редактирано:
Re: wordpress.com трие блогове наред

Откакто ми хакнаха два сайта на WordPress (единия в БГ, другия в UK), гледам с други очи на него. По най-тъпия начин - влязоха си през wp-admin като пичове и то напълно автоматично. Заличиха всички php и html файлове, изпразниха таблиците на базата данни... Добре че имам всекидневни архиви. И всичко това на един от най-скъпите хостинги в UK, който не ти дава дори FTP достъп от мерки за сигурност. В същото време на същия акаунт има паркиран още един сайт (важен) на моята платформа и не е докоснат. Съжалявам, но от WP ме изгубиха.

Един лек restrict на wp-admin директорията, можеше да ти спести главоболията.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Абе имаха WP 1-2 издънки през последната година и нещо. Не че са само те.

:) Хора сме все пак, няма безгрешни. Бекъп му е майката :D
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

Всичко вече е филтрирано по IP, но не мисля, че трябва да занимават потребителите си с такива неща. Гледам всеки един голям сайт на WP си е блокирал достъпа до директорията wp-admin по IP. Такова нещо не съм виждал преди. За защита в дълбочина - ОК, но тук това се явява първична защита.
 
Re: wordpress.com трие блогове наред

на коя версия беше на 2.92. или последната 3.0
 

Горе