SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Защото доста сайтове с над 50% sape се споминаха, а за останалите предстои :clap: Съвсем скоро sape връзките ще играят вторична роля на допълващи броя C класове. Т.е. ще го играят фон. Залагам 100 долара :)

Сапето досега е изкарало поне 2 пъти повече време отколкото някога прогнозирах :) Ще му дойде края, няма какво да се залъгваме, въпроса който ме вълнува е кога ще стане това. Възможно е да изкара поне още година.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Оги, ти да не си таен агент на Мат? :) За един бас всички ще се изтрепят да си признават че купуват от Сапито.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Който не е купил 1 линк от Сапе, пръв да хвърли камък ;D
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Пази си монитора, че Борката пръв хвърля камъка ;).
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Между другото, стигам до извода за една положителната страна на Сапе-то - че обикновено линковете са от по една страничка на домейн.

Пингвина много яко захапва сайтуайд линковете при голям брой страници. Няма значение дали са хедър, футър или сайдбар. Щом е сайтуайд и особено ако е точен анкор - хапва рибки до насита.

В Сапе-то повечето линкове са от футър, но като са само от една страничка - на него не му пука дали е футър, "мисли си" че са натурални.
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

В Сапе-то повечето линкове са от футър, но като са само от една страничка - на него не му пука дали е футър, "мисли си" че са натурални.

Това не е съвсем така, google отдавна се ориентира кои линкове са натурални и кои не, а позицията в рамките на страницата е само един от факторите при оценката на качеството на линк.
Иначе е вярно, че сайтуайд + фуутър вече си е почти гарантирана смъртна присъда.
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Който не е купил 1 линк от Сапе, пръв да хвърли камък ;D

Аз! Направо светец :p
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За Руски сайтове Сапе ще си бачка според мен. В Сапе има и опция да си купиш статия с линкчета и то от релевантни новинарски сайтове с висок ПР и тИЦ.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Аз не съм купувал но тепърва почвам, така че никакво хвърляне.
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Аз не съм купувал но тепърва почвам, така че никакво хвърляне.

Ти пък, те тъкмо почват да преборват тия схеми ;) :D
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Отново по темата - ще направя втори експеримент.

Системата ни за фактури - Fakturi.EU е с наказан по същия начин сайт. Причината ми е ясна - окрали са съдържанието на по-авторитетни източници и то многократно, но това е решим проблем. Ще ги накараме да го премахнат, ще го преразкажем и т.н. Това ще е решен проблем до няколко дни и ще си проличи до колко е от него.

Но съм убеден, че и домейнът в случая играе негативна роля. Откакто ги пуснаха по 1-2 лева тези .EU домейни, нещо имам чувството, че Гугъл не ги харесва.

Днес успяхме да придобием Fakturi.com . Пренасочил съм го с 302 към стария и така ще бъде един месец (този статус ми се струва най-подходящ) . След това ще направя обратния редирект с 301 и през GWT. Според мен трябва отново да отпуши.

Някой беше предполагал в темата, че е добре това пренасочване да е съществувало преди наказанието. В случая с пандите и пингвинете, обаче, според мен не става въпрос за наказания, а това са просто ъпдейти с филтри. В смисъл, не е нещо направено за конкретния сайт и затова не би трябвало да е проблем кога е направен редиректът.

Това е засега.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

И аз пробвах с пренасочване към нов домейн. Първата седмица новият домейн почти възвърна позициите на стария, но след още седмица отново го сполетя съдбата на стария - 20+ страница....

И все пак някой успя ли да се пребори с това наказание?
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

И аз пробвах с пренасочване към нов домейн. Първата седмица новият домейн почти възвърна позициите на стария, но след още седмица отново го сполетя съдбата на стария - 20+ страница....

И все пак някой успя ли да се пребори с това наказание?

Бях споделил в друга тема, че и при мен се получи същото (при ремонтите). Следващия панда ъпдейт го отнесе, въпреки че домейнът има проблем с пингвин. Просто като ъпдейтват Гугъл, ъпдейтват всичко. Само заявяват по кой алгоритъм са правили подобрения.

Наказанията явно се предават през 301 :(

Сега още тече последния ми експеримент, там заедно със смяната на домейна съм направил всички силни връзки към него да са брандови. Ще споделя като има някакво развитие и информация.
 
Последно редактирано:
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Cloxy, и аз ще пробвам нещо друго :)
Купих чисто нов трети домейн, към който ще направя 301, но този път няма да го добавям в GWT.
Имам чувство, че GWT колкото помага, толкова и вреди. А и нищо полезно не намирам аз в него, освен малко статистика и настройка за таргетиране по държава.
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

без GWT резултатът е същият - наказанието се прехвърля.

Купих чисто нов трети домейн, към който ще направя 301, но този път няма да го добавям в GWT.
Имам чувство, че GWT колкото помага, толкова и вреди.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

webmasterbg.png


Аз отново съм в играта :) До 1-2 седмици ако не се прехвърли наказанието, значи всичко е било заради GWT, защото двете ми пренасочвания са абсолютно еднакви.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Дайте малко съвет. Сайтът беше клъвнат (направо изяден) от Пингвина и оттогава внимателно променям линковете му - съдържанието не е проблем, а и добавям ново. Но вижте какво става с класирането му ... wms.jpg. Един път добре, друг път в небитието и така. Някой с подобни наблюдения?
 
За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Дайте малко съвет. Сайтът беше клъвнат (направо изяден) от Пингвина и оттогава внимателно променям линковете му - съдържанието не е проблем, а и добавям ново. Но вижте какво става с класирането му ... Виж файлът 980. Един път добре, друг път в небитието и така. Някой с подобни наблюдения?

Аз когато бях накълван преди няколко месец, веднага започнах да променям линковете. Промених си анкора на линковете на domain.com, http://domain.com и т.н. Също така добавих много съдържание и много линкове към вътрешните страници... но ефект нямаше. А и самият факт, че никой не показа сайт, който да е възстановил позиции след разводняване на анкора, значи и тази стратегия не работи.

Единственото спасение е 301. Първото си пренасочване направих както е описал Васил Тошков. Сайта възвърна позициите си за 1 седмица, но след това отново ги загуби (вероятно се е прехвърлило и наказанието). Преди няколко дни направих ново пренасочване, но този път не съм добавил новия домейн в GWT. За 2 дни сайта възвърна позициите си, но трябва да се изчака няколко седмици, за да се види дали отново ще се прехвърли и пингвин наказанието.
 
За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Аз когато бях накълван преди няколко месец, веднага започнах да променям линковете. Промених си анкора на линковете на domain.com, http://domain.com и т.н. Също така добавих много съдържание и много линкове към вътрешните страници... но ефект нямаше. А и самият факт, че никой не показа сайт, който да е възстановил позиции след разводняване на анкора, значи и тази стратегия не работи.

Единственото спасение е 301. Първото си пренасочване направих както е описал Васил Тошков. Сайта възвърна позициите си за 1 седмица, но след това отново ги загуби (вероятно се е прехвърлило и наказанието). Преди няколко дни направих ново пренасочване, но този път не съм добавил новия домейн в GWT. За 2 дни сайта възвърна позициите си, но трябва да се изчака няколко седмици, за да се види дали отново ще се прехвърли и пингвин наказанието.

Според мен не трябва да се надяваш, това е моментно състояние, просто през GWT бота по-бързо се ориентира какво се случва. Така ще му отнеме малко време, но резултата ще си остане същия. Дано не съм прав, но ... :). Успех!
 

Горе