SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли пострадали от Google Panda Update

Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Може. Мойта формула за успех е тази, която повечето ползват.

Текст на страниците над 700 думи. Ако не можете повече от 300-400, ще разширите темата на страницата.

Направете сайта богат на медиа:

Снимки (поне 3 на брой), които да показват за какво говорите във текста. Ако нямате подходящи, ще сътворите нещо я на пейнта, я на фотошопа.

Добре е да има видео

Добре е да има документи (PDF, DOC).

Страници за Privacy политика, Термс оф Сървиз, Дисклеймър. Не е задължително всички, но поне първото.

Ползвайте favicon.

Ползвайте дизайн с картинки.

Въобще направете сайта ЖИВ.

При мен почти всичко е така, но понякога за вирусите, за които пиша, за да напиша 700 думи, трябва да си ги изсмуча от пръстите. Не знам дали в тази информация Г. брои и редовете от регистъра, които трябва да се изчистят, имена на файлове за изтриване и т.н. Но снимка имам почти във всяка публикация.
Иначе имам и документи, и видео, а пък картинки могат да те затрупат. Принудих се за ги затварям в спойлери, защото иначе много тежат...
И въпреки това пак са ме порязали...
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Изинявай колега, но това просто не работи.

Да, знам че си ги прочел от някаде в нета и звучи логично. Но аз лично сам го пробвал това и нищо не се промени. Играх си като гламав на 1 сайт да добавям текст, картинки лайна и какво ли още не. Нищо и нищо не помага.

А този сайт дето умря от пандата на 13-ти пак си беше и така по принцип направен. А сайтовете дето линкват са си натурално събрани за 6 години. Той реално падна на втора страница за всички главни думи и трафика падна с 60+%.

За момента никой не знае защо така падат сайтове и то градени с години. И всичко са спекулации. Гугъл казват някакви безумни за детектване от алгоритъм неща и всеки "експерт" си го интерпретира.

На тяхно място идват текива лайна, че да се чудиш защо да си правиш труда като може да направиш сайт и за 2 часа и да го класираш със спам коменти по блогове.

Истината е че чичови не иска афилиейти да излизат, и затова нагласени ревю сайтове падат един по един.

Аз лично си мисля, че мина времето на афилиейт ревю сайтовете разчитащи на трафик от Гугъл. То толква труд трябва, а не се знае дали ще остане там и дори и да си седи вече толква паднаха посещенията заради тъпите промени в дисплейването на резултатите. Това, че не купуват е извън тази тема.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

vitohol, откакто пуснаха тяхната афилиейт платформа ги заподозрях в такива действия. Не съм пробвал, дали ако сайта ползва тяхната афилиейт мрежа ще има подобрения и нещо като "имунитет" срещу пандата, но си струва да се тества.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Добре де, при мене имаше лек срив, но после всичко се стабилизира, да не кажа че стана и малко по-добре. Толкова ли е тежко при вас положението?
pandata.jpg
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Добре де, при мене имаше лек срив, но после всичко се стабилизира, да не кажа че стана и малко по-добре. Толкова ли е тежко при вас положението?
pandata.jpg

ами по-зле е :)
attachment.php
 

Прикачени файлове

  • search.jpg
    search.jpg
    6.8 KB · Преглеждания: 0
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Съгласен с колегата Витохол, че твоите съвети не дават резултат, особено като говорим за последната Панда. Просто Гугъл показват на СЕО-тата, кой диктува правилата на играта, докато не им намерим цаката.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

При мене постоянно има игра, сайтове дето си беха на добри позиции изпаднаха, после се връщат за няколко дни и пак падат за седмици. Ей текива мизерии, дето направо ми се отщя да бачкам. Но аз поне освен да се понапълни контента и да се блъскат линкове друго не се сещам, ако няма да помогне поне няма да навреди.
Поне доколкото аз прочетох Панда е някакъв индиец дето така му е фамилията и той е написал алгоритъм който по зададени параметри (какво разбират гоогле под куолити критерий) детектва кои сайтове са направени по даден модел и тях се режат или се бутат.

Така най вероятно е оставил хиляди индийци без работа дето преди това са го правели ръчно. Въпроса е че те постоянно сменят какъв тип сайт да излиза най- отпред и затова така падаме и се връщаме. Въпроса е кои са печелившите и кои са губещите в даден момент.

По едно време шопинг гигантите беха окопирали всички резултати в екомерс нишите, после ревю сайтове по модела дето каза колегата излизаха, сега пак текива резнаха и така.

Понякога пък темлейти от типа Крок минт със много спам коменти излизат, просто от месеци наред наблюдавам. Според мен Гогле постоянно тестват.

Малък ъпдейт е свързан с промяна на типа сайтове за топ10 за дадена ниша а голям е очевидно промяна на целия алгоритъм.

Като цяло мисля че ще заложат на микса, защото различни потребители различни нужди. Лошото е че ако имаш ревю сайт може да не може да се добуташ за 2 та спота дето са определини за тази ниша и т.н.

Като цяло моят съвет е да не се разчита на СЕО трафик за промотиране на продукти, въпреки че аз не сам открил по добър начин до сега.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Май истината е това.
.... Според мен Гогле постоянно тестват.....
Не може един и същи сайт с едни и същи линкове и контент през седмица да е на различно място? Говорим за сайт на 3 години, с 3-4К беклинкс и 300 уникални поста, а не за ревю сайт с 2 поста. Може пък да има и някой рандом скрипт за въртене на серп-а :D /шега/
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

bulram, и при тебе ли така сайтовете играят нагоре надолу? Събуждаш се сутринта и гледаш върнал си е позициите, след 1 седмица никаде го нема и така вече с месеци при мен се въртят.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

bulram, и при тебе ли така сайтовете играят нагоре надолу? Събуждаш се сутринта и гледаш върнал си е позициите, след 1 седмица никаде го нема и така вече с месеци при мен се въртят.

При мен е така и то от доста много време.

Само при единият ми няма промяна, и нямам вече и надежда за него вече даже съм го оставил на самотек каквото стане стане.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

След 7 години в бизнеса, остана само едно правило - няма правила :)
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

b52wyv.jpg


Ей такова заковаване в права линия не ми се бе случвало досега. На друг сайт обаче имам много голям спад, за съжаление.

;) Е ти поне си заковал:

PHP:
https://www.tyxo.bg/dash/108164/general?p=month

ПП: нагледно може да се види как и какво се случва с сайт поразен от пандата. Съвет от мен, не подавайте молба за преразглеждане нещата стават по-лоши от колкото са.
 
Последно редактирано:
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Ей такова заковаване в права линия не ми се бе случвало досега. На друг сайт обаче имам много голям спад, за съжаление.

А аз си мислех, че е нормално
analytics.jpg
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Даже честно колеги моля ви дайте някоя идея за справяне с ситуацията, щото вече е направо смешно нови стари сайтове всичко се наказва, нека се обединим и да намислим нещо в помощ на всички. :(
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

@като начало не прави повече такива спам сайтове.

Я ми обясни кое е спам сайт?

А явно не ти отърваше червеното което заслужено получи за хейта в темата?

А за това какви сайтове правя и какви не това си е лично моя работа както и изработка.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

@bgi Благодаря :) Какво и е на темата? Знам, че е смях пред сълзи. Успокоението е, че всички сме така.
Играят си момченцата от Гугъл. Ама те карат влака - ние само се возим.
 

Горе