SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли пострадали от Google Panda Update

Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

като цяло и аз си мисля, че ще е нещо временно, ама знае ли човек :).
Вече 5-ти ден трайно намалява. Не вярвам да се обърне, освен ако няма антипанда.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

За англо ли говориш?
Мен ми поряза три сайта и при трите има съществен спад. За сметка на това рязна стари САПЕджийски сайтове, после качи нагоре нови САПЕджийски сайтове... :)
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

при мен малко се увеличи спрямо петък, но като се има в предвид, че преди 2-3 седмици започнах и продължавам яко да слагам уникално съдържание си представям какво щеше да е ако не беше минал този "приятен" ъпдейт.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Забелязвам три неща"

1. Проекти, вдигнати чрез САПЕ-то падат сериозно. Има и такива, които запазват позиции, но според мен още не са "ощастливени" от пандата.

Паднаха и сега се връщат, където бяха ;).
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

За англо ли говориш?
Да. Блу чипът ми падна с над 60%. За сметка на това някакви мъничета има ръст с по над 100%, ама какво ме брига че от 10 са отишли на 20 уникални дневно.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Какво става след блозо 2 седмици от новия ъпдейт?
При мен е трагедия, и в приходите и в трафика.

Единственото е, че порязания сайт не го бях упдейтвал с нови статии от 2 месеца. Всичко друго е уайт до мозъка на костите както си пише по книгите.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

И при мен е същото, по отношение на трафика ме върна в трети клас, съответно и приходите ми паднаха. И говоря за трафик, който 90% е органичен. И докога така? Кога е следващия ъпдейт? Някъде четох, че ъпдейта е на няколко седмици. Най-странното е, че сайтове с които въобще не се занимавам качиха трафика, а поддържаните се сринаха - ето тази логика не мога да разбера. Уж ако оптимизираш и поддържаш сайта си няма да има проблеми и ще се качва нагоре, а накрая какво се получава, цялата работа на вятъра защото гугле е спал накриво и е решил друго!

Тази зависимост от гугльо май излиза през носа.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Смятате ли, че сайт ви е "порязан" от Панда ъпдейт, или сайтовете, които линкват към вашия са "порязани"?

Има и лесен начин да проверите:

В Гоогле пишете следното:

Код:
vashdomain.com "vashdomain.com"

Ако домейна не се покаже на 1вия резултат, а някъде по-долу/назад (например на 5-6 страница), тогава имате проблем с Панда.
Но, ако се показва и всичко изглежда наред, но пък трафика ви е падна - най-вероятно Панда ъпдейта е "порязал" сайтове, които линкват към вас и те съответно нямат вече "стойност", което влияе на класирането за кл. дума.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

При проверка на:

Код:
vashdomain.com "vashdomain.com"

всички мои сайтове са на 1-ва позиция.
Трафика при мен се e доста повишил.(BG)
 
Последно редактирано:
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Смятате ли, че сайт ви е "порязан" от Панда ъпдейт, или сайтовете, които линкват към вашия са "порязани"?

Има и лесен начин да проверите:

В Гоогле пишете следното:

Код:
vashdomain.com "vashdomain.com"

Ако домейна не се покаже на 1вия резултат, а някъде по-долу/назад (например на 5-6 страница), тогава имате проблем с Панда.
Но, ако се показва и всичко изглежда наред, но пък трафика ви е падна - най-вероятно Панда ъпдейта е "порязал" сайтове, които линкват към вас и те съответно нямат вече "стойност", което влияе на класирането за кл. дума.

Може ли нещо да се направи, ако ни е "ухапала" пандата?
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Код:
vashdomain.com "vashdomain.com"

Търси се по ключовата дума в домейна без разширението така:

Код:
vashdomain "vashdomain"
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Търси се по ключовата дума в домейна без разширението така:

Код:
vashdomain "vashdomain"

С разширението определяш, кой домейн търсиш. Иначе става миш-маш в голяма ниша.

Провери с командата seo "seo" дали домейна seo.net има наказание заради Панда ъпдейт.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

при мен е на 2-ро място. Какво значи това?
При мен също единия домейн е на второ място, като на първо е туитъра на същия сайт. Говоря, когато е без разширението.
 
Последно редактирано:
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

С разширението определяш, кой домейн търсиш. Иначе става миш-маш в голяма ниша.

Провери с командата seo "seo" дали домейна seo.net има наказание заради Панда ъпдейт.

За разширението без точката, защото тогава ще те намери. Ето пример за мой наказан сайт сравни:
bg-info , "bg-info", bg-info info, "bg-info info" bg-info.info, "bg-info.info"
:)
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Може ли нещо да се направи, ако ни е "ухапала" пандата?

Може. Мойта формула за успех е тази, която повечето ползват.

Текст на страниците над 700 думи. Ако не можете повече от 300-400, ще разширите темата на страницата.

Направете сайта богат на медиа:

Снимки (поне 3 на брой), които да показват за какво говорите във текста. Ако нямате подходящи, ще сътворите нещо я на пейнта, я на фотошопа.

Добре е да има видео

Добре е да има документи (PDF, DOC).

Страници за Privacy политика, Термс оф Сървиз, Дисклеймър. Не е задължително всички, но поне първото.

Ползвайте favicon.

Ползвайте дизайн с картинки.

Въобще направете сайта ЖИВ.
 

Горе