SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Има ли пострадали от Google Panda Update

entwickler

New member
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

И при мен има срив в сайтове, където всичко би трябвало да е ОК, няма спам, съдържанието е сравнително малко и качествено, ама кво да правиш.
Цяло лято нагоре-надолу, без да променям нищо.
Засега просто чакам да видя кво ще се случи и не си давам зор.

Интересно ми е къде отиде тоя трафик, щото бая хора се оплакват, а не виждам (поне из Тухо) някой да е избил рибата.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Кътс е потвърдил ъпдейт за 13-ти http://www.seroundtable.com/google-panda-252-minor-14174.html

Интересно ми е къде отиде тоя трафик, щото бая хора се оплакват, а не виждам (поне из Тухо) някой да е избил рибата.

Теглят трафика към себе си, към maps & youtube най-вече.
Нещо ново гледам като закономерност, в серпа се вдигат сайтове които дори не съдържат търсената фраза.
С точни и около точните линкове се оправят нещата, но не знам до кога
 
Последно редактирано:
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Интересно ми е къде отиде тоя трафик, щото бая хора се оплакват, а не виждам (поне из Тухо) някой да е избил рибата.
Мисля, че тук говорим конкретно за англоезични сайтове. При БГ даже имам ръст.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

И при мен е така от 5-6 дена, трафика падна на половина, ужас
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

При мен е така:
trafik.png
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

От сряда-четвъртък имам рязък спад на трафика от Гугъл в един български сайт. По много търсения, по които години наред съм бил в тройката, сега съм извън нея. Ако преди са ме намирали по 200-300 различни думи и фрази дневно, сега са твърдо под 100.
Има и друго - в google.bg, .gr, .es и .it, към които имам наблюдение, Гугъл подрежда по съвсем нов начин вариантите които подсказва в лентата за търсене, с което силно влияе на трафика. Не е лошо сега да се регистрират домейни с новите търсени ключови думи, аз намерих доста свободни. Но може и да е временно явление.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Променят нещо генерално в алгоритъма си според мен. Един сайт, който от 3 години поддържаше постоянна тенденция на нарастване(англоезичен), с механизъм за естествено набиране на беклинкове от потребителите, солидно присъствие и в социалните мрежи, започна да танцува от около 3 седмици. Някои говорят, че в момента се тества поведенческият фактор. Изкарват се сайтове от долната част на СЕРП-а за няколко дни напред, за да се види как се приемат от потребителите(време в сайта, импресии). Знам ли и аз. Няма ли някой от google headquarters да ни светне? :)
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Променят нещо генерално в алгоритъма си според мен. Един сайт, който от 3 години поддържаше постоянна тенденция на нарастване(англоезичен), с механизъм за естествено набиране на беклинкове от потребителите, солидно присъствие и в социалните мрежи, започна да танцува от около 3 седмици. Някои говорят, че в момента се тества поведенческият фактор. Изкарват се сайтове от долната част на СЕРП-а за няколко дни напред, за да се види как се приемат от потребителите(време в сайта, импресии). Знам ли и аз. Няма ли някой от google headquarters да ни светне? :)
като цяло и аз си мисля, че ще е нещо временно, ама знае ли човек :).
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Забелязвам три неща"

1. Проекти, вдигнати чрез САПЕ-то падат сериозно. Има и такива, които запазват позиции, но според мен още не са "ощастливени" от пандата.

2. Повишено е значение на линковете в текстовете - доста проекти, разчитащи предимно на артикъл събмити, се изстреляха нагоре.

3. Видях няколко наказания за "преспамен" анкор - предимно от блогрол в блогове, предполагам, че блогрола и футъра никога вече няма да са това, което бяха
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Видях няколко наказания за "преспамен" анкор - предимно от блогрол в блогове
Това го забелязах и аз. Не бих казал, че е наказание, но смъква с доста позиции назад в SERP.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Каквото и да правят не могат да изкарат нормални сайтове в SERP-а, то вече всичко е наспамено и с продадени линкове. Те измислиха PR, сега да си му сърбат попарата. Да премахнат от алгоритъма на PR всички линкове по които няма преход. Това са или купени или наспамени линкове. Така може поне малко да се позачисти пространството.
 
Re: Има ли пострадали от Google Panda Update

Покрай тая Panda на Google ми изгоряха пет декара с евкалиптова гора.
 

Горе