SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Когато се регистрирах, преди година и половина, данъчните ме питаха дали вече съм взел парите. Дискутирахме и тук, като мнението беше, че данъчното събитие настъпва, когато вземеш парите. Дори и да не е така, не са ми съставяли акт, въпреки че Гугъл бяха пуснали плащането в WU, а датата на ДДС регистрацията ми е след това.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Ето текста от ЗДДС:

Чл. 25. (1) Данъчно събитие по смисъла на този закон е доставката на стоки или услуги, извършена от данъчно задължени по този закон лица, вътреобщностното придобиване, както и вносът на стоки по чл. 16.

(2) Данъчното събитие възниква на датата, на която собствеността върху стоката е прехвърлена или услугата е извършена.

(3) Освен в случаите по ал. 2, данъчното събитие възниква на:

1. (доп. - ДВ, бр. 108 от 2007 г., в сила от 19.12.2007 г.) датата на фактическото предоставяне на стоката по чл. 6, ал. 2 с изключение на случаите по ал. 8;

2. датата на отделянето или предоставянето на стоката по чл. 6, ал. 3;

3. датата на започването на транспорта по чл. 7, ал. 4;

4. датата, на която доставчикът получи плащането - при продажба на стоки чрез поръчка по пощата или по електронен път;
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Мерси Илиев!

Точно май твоя пост четох. Засега мисля да си оставя парите да се върнат в акаунта, че за 6-7 евро на месец, не ми се занимава с ДДС и ВИЕС.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Добре, а от НАП как ще разберат, че точно аз съм получил някакви пари от Гугъл. Някой знае ли какво точно пишат Гугъл в техните ДДС дневници?
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Здравейте!:) Аз съм студент и искам чрез собствен блог да получавам приходи от Адсенс.Ако евентуално отговорят на молбата ми,как мога да декларирам тези приходи пред НАП?Всъщност имам ли друг избор освен регистрация като ЕТ?И в какъв размер осигуровки ще трябва да плащам месечно(имайки предвид че здравните ми осигуровки се плащат от университета)?
Предварително се извинявам ако такъв въпрос вече е бил задаван но търсих в темата и не открих нищо за моят казус.Моля някой да ми даде съвет ако може.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

И защо ти се струва, че твоя казус е по-различен от това, което е дискутирано до тук?
Това, че си студент е без значение.
Това, че университета ти плаща здравните осигуровки също е без значение.
Естествено имаш доста голям избор освен регистрацията като ЕТ. Можеш да регистрираш ЕООД, може да се регистрираш като свободна професия, може и въобще да не се регистрираш.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

И защо ти се струва, че твоя казус е по-различен от това, което е дискутирано до тук?
Това, че си студент е без значение.
Това, че университета ти плаща здравните осигуровки също е без значение.
Естествено имаш доста голям избор освен регистрацията като ЕТ. Можеш да регистрираш ЕООД, може да се регистрираш като свободна професия, може и въобще да не се регистрираш.

ЕООД ли?!Как ще регистрирам един малък блог,в който само аз пиша,като ЕООД?Това е абсурдно...
Като свободна професия ще е най-добре но може ли да стане това?Доколкото знам като свободна профеския можеш да се регистрираш само ако блогът е свързан с основната ти професия(примерно адвокат да си води блог за консултации).А аз като съм студент и имам примерно блог за сериали,това може ли да се регистрира като свободна професия?
Знам че мога и да не се регистрирам но в такъв случай мога да имам и проблеми с НАП...
 
За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

рядко сайт изкарва на месец повече от разходите за НАП ако изобщо ги плаща някой

Говориш за твой сайт, нали?
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

На някои места изискват да си завършил професията, която искаш да станеш като свободна професия :).
Но дори и да не смятаме това, пак не мисля че ще стане работата, защото ще трябва да плащащ социални осигуровки както и счетоводство, а едва ли приходите ти ще ги покрият тези разходи.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Скубиду е прав. Има един минимален праг от 420 лева върху който да се плащат осигуровки и данъци когато практикуваш свободна професия. Данъка ти в този случай е 123,06 лева. Плюс това не се зачитат никакви разходи за дейността ти, т.е. не можеш да кажеш, че си имал печалба 300 лева и разходи 250 лева - пак си дължиш същите такси и данъци върху общата печалба.
Предполагам, че има доста по запознати от мен с тези неща. Идеята ми е, че няма нужда или смисъл за един блог да се предлагаш на данъчните.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Скубиду е прав. Има един минимален праг от 420 лева върху който да се плащат осигуровки и данъци когато практикуваш свободна професия. Данъка ти в този случай е 123,06 лева. Плюс това не се зачитат никакви разходи за дейността ти, т.е. не можеш да кажеш, че си имал печалба 300 лева и разходи 250 лева - пак си дължиш същите такси и данъци върху общата печалба.
Предполагам, че има доста по запознати от мен с тези неща. Идеята ми е, че няма нужда или смисъл за един блог да се предлагаш на данъчните.

То аз въобще не искам да ги срещам данъчните. Но ако в блога ми има реклами от Адсенс и не съм отчел тези приходи,няма ли да имам проблеми с НАП?
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Това, че имаш реклами не означава, че имаш приходи :)
Плюс това има вероятност и си взимаш приходите на 2,3,4 пъти в годината. Не ти е нужно да си плащаш всеки месец осигуровки за това, нали?
Прегледай пак темата от начало.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Имаш, нямаш приходи, един път регнат, си длъжен да подаваш декларации, да плащаш осигуровки и т.н.
 
За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Имаш, нямаш приходи, един път регнат, си длъжен да подаваш декларации, да плащаш осигуровки и т.н.
Всъщност, идеята е, е може да се регистрира едва когато натрупа сума която иска да вземе, да си плати данъка/осигуровката и да прекрати дейността си. Не е нужно да плащаш няколко месеца за да вземеш една сума която в крайна сметка ще покрие разхода ти.
 
За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Всъщност, идеята е, е може да се регистрира едва когато натрупа сума която иска да вземе, да си плати данъка/осигуровката и да прекрати дейността си. Не е нужно да плащаш няколко месеца за да вземеш една сума която в крайна сметка ще покрие разхода ти.

Това как точно ще стане?В смисъл не трябва да тегля парите,които ми превеждат от Адсенс,така ли?И когато сумата е достатъчно голяма ги тегля и ги декларирам пред НАП.Правилно ли съм разбрал?А и за да ги декларирам пак трябва да се регистрирам като ЕТ или като свободна професия.И после да прекратя дейността си?!Не виждам голям смисъл в това.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

НАП вече следи и за доходи в страни от ЕС
Обменът на данъчна информация между НАП и служби в ЕС влезе в закон

Ако някой е "забравял" да си плаща данъците, вече да внимава повече. :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Да попитам, относно тази прословута регистрация по онзи член, дето ставаме физическо лице по ддс и сме ок с адсенс.

Та при такава регистрация можем ли да извършваме и друга дейност освен тази с адсенс? Примерно да речем да извършваме някаква уеб услуга и да работим с клиенти? Също да си печелим от разни други мрежи и т.н. Или регистрацията по него член ни върши работа само и единствено за адсенс?

Извинявам се ако въпроса ми е тъп.

Поздрави.
 
За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Да попитам, относно тази прословута регистрация по онзи член, дето ставаме физическо лице по ддс и сме ок с адсенс.

Та при такава регистрация можем ли да извършваме и друга дейност освен тази с адсенс? Примерно да речем да извършваме някаква уеб услуга и да работим с клиенти? Също да си печелим от разни други мрежи и т.н. Или регистрацията по него член ни върши работа само и единствено за адсенс?

Извинявам се ако въпроса ми е тъп.

Поздрави.
Зависи как си се регистрирал. По принцип почти в никой клон на агенцията по вписвания нама да те регистрирата с договора с Гугъл. Искат диплома, ама добре е да имаш ВИШО, така вика стринката в нашия град. А аз понеже имам ВИЩО немах проблем, може и без вишо, ама трябва да идеш с адвокат.
А иначе те регистрират като свободна професия и там си пише какво можеш да правиш. Ако имаш някакъв документ за нещо около компютри може да правиш всичко около тях, докато някой дивак не рече да се заяжда и да трябва да го оборваш. А какви дивотии пише за конкретните професии само да знаеш. Аз си пускам фактури и си работя по сайтове и не ми пука. Иначе съм регистриран като Машинен инженер, ама в описанието на професията ми пише, че мога да правя и архитектурни проекти, голям смях. Така че си бачкай. Почти за всяка професия пише, че можеш да даваш някакви консултации така, че аз обикновено във фактурите го пиша нещо като консултации.

P.S По принцип регистрацията по ДДС няма общо с това което можеш да работиш. В данъчното искат само да си някакъв регистриран, Свободна професия, фирма няма значение. Там даваш договора с Гугъл и няма проблем В НАП това вече са си го избистрили тоя момент и не се заяждат.
 

Горе