SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не съм отчаян ентусиаст, изтрих си акаунта в адсенсе веднага след като почнахте да пишете тия глупости, защото познавам историята. За това 500 години сме си търпели Турците и сме чакали някой да ги изгони, сега вместо да си търсим правата ще си строшим краката кой пръв да си плати нещо, което не дължи. Е честито на печелившите и приятно плащане, дано с ваша помощ намалим бюджетния дефицит и станем първи в света! О забравих - ние вече сме първи!!!!
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Тук говорите за големи получавани суми и дължими данъци на тях за приходи от Адсенс, в допълнение със самоосигуряване Ви чрез такива. Искам да попитам трябва ли и как става евентуално да декларирам приход от Адсенс, ако той е малко над 100 евро за цяла година, т.е. месечно говорим за неповече от 10-12 евро. И при положение, че съм си социално и здравно осигурен от фирма за съвсем друга дейност. Къде е смисъла да се декларират 200 лв допълнително за година, от които минимум ще ти вземат 30 лв предполагам.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Здрасти колеги,
искам да Ви помоля за съвет, как е най-удачно да се процедира в моя случай. Имам 2 малки сайта на които някъде преди 4-5 месеца реших да сложа адсенс реклами отново (преди това имах акаунд, но беше в долари и го бях продал) та направих си на ново акаунд този път беше в евро аз естествено си викам дали в евро дали в долари все ми е тая - ама се указа, че въобще не е така работата. Както и да е пуснах си рекламките и си свиркам докато един ден след нова година отварям сайтовете си и гледам рекламите не се показват :confused: , разтършувах се малко из гуугъл и ми стана лошо. До колкото разбирам трябва да се осигурявам за цяла година и отделно да плащам данък на парите, които получавам. То хубаво но аз за 5 месеца имам в акаунда около 50 евро, ако си платя осигуровките за 1 година ще ми струва 115 лв (видях че в тази тема сте писали толкова) и какво излиза, че аз трябва да плащам за да въртя рекламите на гуугъл. Та моля Ви за съвет как да постъпя ? Междудругуто в момента съм осигурен от държавата понеже съм студент, както за тази така и за миналата година ако въобще има някакво значение.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Осигурен си само здравно, а НАП искат социални+здравни и то по 115 на месец, не на година ;). Иска се и рег по ЗДДС, чл.97а. Според мен за 50 евро не си заслужава.
 
За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Както и да е пуснах си рекламките и си свиркам докато един ден след нова година отварям сайтовете си и гледам рекламите не се показват :confused: , разтършувах се малко из гуугъл и ми стана лошо. До колкото разбирам трябва да се осигурявам за цяла година и отделно да плащам данък на парите, които получавам. То хубаво но аз за 5 месеца имам в акаунда около 50 евро, ако си платя осигуровките за 1 година ще ми струва 115 лв (видях че в тази тема сте писали толкова) и какво излиза, че аз трябва да плащам за да въртя рекламите на гуугъл. Та моля Ви за съвет как да постъпя ? Междудругуто в момента съм осигурен от държавата понеже съм студент, както за тази така и за миналата година ако въобще има някакво значение.

За да не се показват рекламите в сайтовете ти, причината не е в това дали си регистриран. По-скоро ти е баннат сайта или акаунта.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

И двата сайта ли са ми баннати ? + Това си влизам в акаунда без проблем и няма никакво съобщение за бан, каналите си стоят и т.н. Само има съобщение за ЗАДАРЖАНО плащане.
 
За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

И двата сайта ли са ми баннати ? + Това си влизам в акаунда без проблем и няма никакво съобщение за бан, каналите си стоят и т.н. Само има съобщение за ЗАДАРЖАНО плащане.

Щом са и двата или и двата имат провинения или ти е баннат акаунта. Задържаното плащане не може да е причина, до сега не съм чувал такъв случай.
Щом можеш да влизаш сигурно можеш и да наредиш плащането да се извърши. Странно е че нямаш съобщение, провери ли си пощата, обикновено пращат съобщения.
Направи тест,
1.сложи твоя код в някой друг сайт и виж дали ще се появят рекламите.
2.сложи нечий друг код на твоя сайт и виж дали ще покажат реклами през неговия акаунт.
 
Re: За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: За: Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Щом са и двата или и двата имат провинения или ти е баннат акаунта. Задържаното плащане не може да е причина, до сега не съм чувал такъв случай.
Щом можеш да влизаш сигурно можеш и да наредиш плащането да се извърши. Странно е че нямаш съобщение, провери ли си пощата, обикновено пращат съобщения.
Направи тест,
1.сложи твоя код в някой друг сайт и виж дали ще се появят рекламите.
2.сложи нечий друг код на твоя сайт и виж дали ще покажат реклами през неговия акаунт.

Някои ако има желание да помогне да ми прати неговия код да го пробвам на сайта си. Нямам друг сайт на които да пробвам моя код.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Пробвах във хит.бг и там не се отваря, но не знам дали и те нямат бан. В акаунда ми няма никакво съобщение освен това, че имам задържано плащане. Имат едни инструменти за помощ, като дам на "не ми се показват рекламите" ми задава 2-3 въпроса от рода на "от скоро ли е проблема" и като дам "да" следващият въпрос е потвърдили ли сте си адреса със пин код (аз не съм) и като дам "не" ми казва, че това е причината да не ми се показват рекламите.
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Поискай нов ПИН, макар че за пръв път чувам да не ти се показват реклами, заради непотвърден пин.
 
Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Поискай нов ПИН, макар че за пръв път чувам да не ти се показват реклами, заради непотвърден пин.

Ами поисках пин код преди 5-6 дни, все още не съм получил нищо. Ами и на мен до сега не ми се беше случвало да ми спират рекламите заради ПИН код за това и като получих първият ПИН код преди 4-5 месеца въобще не си играх да го въвеждам. Ето една снимчица от помощният им център - http://pop-bg.net/prince/adsenseproblem.png
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Най-после намерих емайл на който да им пиша, от ПИН-а е.

Здравейте,

Благодарим Ви, че отделихте време, за да ни пишете относно своя ПИН. Удължихме с още три месеца крайния срок, в който трябва да го изпратите. Това означава, че след около 48 часа би трябвало да виждате подходящи реклами. Сега трябва да подадете своя ПИН до 2012-03-28. След това рекламите отново ще спрат да се показват на страниците Ви.

Ако не сте получили своя ПИН или ако той е бил изгубен, можете да заявите най-много три ПИН кода, като следвате указанията на адрес https://www.google.com/adsense/support/as/bin/answer.py?answer=160106. Необходимо е обаче да изчакате три седмици от последното изпращане на ПИН, за да заявите нов.

Преди да заявите заместващ ПИН, моля, уверете се, че пощенският Ви адрес за получаване на плащането е правилен. За да прегледате и редактирате адреса си, следвайте указанията на адрес How do I change my payment address? - AdSense Help.

Благодарим Ви за проявеното търпение и за съдействието по отношение на системата ни за потвърждаване на профили.

Поздрави,

Екипът на Google AdSense
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Сега, ако има някой да отдели постовете, които нямат нищо общо с темата ...
 
Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Сега, ако има някой да отдели постовете, които нямат нищо общо с темата ...

Да съжалявам за оффтопика, но въпроса ми все още си стои.
Здрасти колеги,
искам да Ви помоля за съвет, как е най-удачно да се процедира в моя случай. Имам 2 малки сайта на които някъде преди 4-5 месеца реших да сложа адсенс реклами отново (преди това имах акаунд, но беше в долари и го бях продал) та направих си на ново акаунд този път беше в евро аз естествено си викам дали в евро дали в долари все ми е тая - ама се указа, че въобще не е така работата. Както и да е пуснах си рекламките и си свиркам докато един ден след нова година отварям сайтовете си и гледам рекламите не се показват , разтършувах се малко из гуугъл и ми стана лошо. До колкото разбирам трябва да се осигурявам за цяла година и отделно да плащам данък на парите, които получавам. То хубаво но аз за 5 месеца имам в акаунда около 50 евро, ако си платя осигуровките за 1 година ще ми струва 115 лв (видях че в тази тема сте писали толкова) и какво излиза, че аз трябва да плащам за да въртя рекламите на гуугъл. Та моля Ви за съвет как да постъпя ? Междудругуто в момента съм осигурен от държавата понеже съм студент, както за тази така и за миналата година ако въобще има някакво значение.

Като изключим проблема с показването на рекламите.
 
За: Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Да съжалявам за оффтопика, но въпроса ми все още си стои.


Като изключим проблема с показването на рекламите.

Отговора е прост: махни AdSence.

Генерирани приходи са по-малки от финансовите задължения, които поражда регистрацията исизквана от държавата.
 
Re: За: Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: За: Re: За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Отговора е прост: махни AdSence.

Генерирани приходи са по-малки от финансовите задължения, които поражда регистрацията исизквана от държавата.

Ясно, а тези 50 евро са за боклука ?
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Ами ако искаш да ги усвоиш легално - да. Ако искаш да скатаеш с надежадата, че няма да те хванат (за 50 евро едва ли ще се занимават) вземи си ги и си трай. (не те карам да нарушаваш закона, действай на своя отговорност)
 
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Min payout е 70 евро, така че не знам как ще дръпнеш 50 ;).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Хмм и аз съм ситуация с натрупани едни 70 евро. Четейки вчера тази тема си напаривх акаунта на On Hold, но днес влезнах в акаунта и видях, че са ми пуснали плащане през УЮ (с дата вчера :confused:), но за момента няма детайли.

Доколкото разбирам, ако не ги дръпна в следващите 60 дни, ще се възстановят в акаунта, което за момента смятам да направя. И смятам да чакам до достигане на по-голяма сума и съответно по-добри месечни приходи от Adsense и тогава да се регистрирам по 97a, като физическо лице.

Така или иначе, като ги получа ще си платя данъците и осигуровките върху тях, но просто засега, за толкова малка сума, не ми се занимава.

В акаунта в Гугъл, пише: Tax information - Not required. Сумите ми са в евро.

Смятате ли, че това е разумно?
 
Последно редактирано:
За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

За: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Иво беше писал писал в някоя от темите, че получил, неполучил трябва да се регнеш по ДДС. Може и да греша, ама едва ли :).
 

Горе