SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Някъде в темата четох, че при нулева декларация, не се пуска ВИЕС?
Някой би ли потвърдил, че срока иде. :D
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Потвърждавам. Два месеца дърпах парите следващия месец и се наложи да подавам нулеви декларации. В софта на НАП, като генрираш нулева декларация, не се генерира ВИЕС и в сайта им после се събмитва празната декларация и не иска ВИЕС.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Здравейте всички, изчетох темата няколко пъти и нещо не ми става ясно. Цялата работа с осигуровките се базира на тезата, че работим за Гугъл. Изчетох и споразумението с Гугъл и никъде не видях да е записано че извършваш трудова дейност за тях. Написано е че те предоставят реклами за сайта ти. Моля специалистите да ми обяснят точно защо са толкова сигурни че се дължат осигуровки при положение че никъде не пише нищо за извършване на трудова дейност.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Цялата работа с осигуровките се базира на тезата, че работим за Гугъл.
Не, базира се на тезата, че извършваш търговска дейност.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не, базира се на тезата, че извършваш търговска дейност.

Да, давам под наем каре на Гугъл, в което той си пуска реклами. Но дали при даване под наем на нещо се плащат осигуровки или само данъка в края на годината?
Не съм специалист, но не мисля че държавата ни е заслужила да й даваме повече от колкото изкарваме (поне малките сайтове).
Според мен си сключваш с Г споразумение за наем на площи.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Спецовете дори твърдят, че трябва да си извадиш Булстат, не че можеш само с довора от Гугъл. Така че действаш на своя отговорност.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Това пък с булстата е пълен абсурт!!!
Всеки блогер на запад ли е юридическо лице?!?
Скоро май ще се нося до НАП. Тия наще спецове нещо не им разбирам идеите. Това значи че всеки който дава апартамент под наем има булстат и плаща осигуровки?!?
Нещо не е точно така според мен.
Те ще кажат че извършваш труд по сайта си, да но това не е пряко свързано с кода на Г и още когато даваш апартамент под наем нали му правиш ремонти (това не е ли труд)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

То имаше няккаво становище на НАП, че блогърите трябва да се осигуряват, та почти предполагам какво ще ти отговорят.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Разбирам ако нямам друга работа да се осигурявам, но аз се осигурявам един път. Мисля че и това и е много на държавата. Не виждам след като по никой начин не може да се докаже че работиш за Гугъл да трябва да внасяш осигуровки. Единственото е че им даваш под наем място на което те си въртят реклами. Не знам защо всички скочиха да плащат осигуровки, ми много ясно че НАП ще ги приберат. Тези сто и няколко лева ги смятат като самоосигуряващо се лице, но повечето не сме такива. Всеки има право да се осигурява доброволно колкото пъти иска :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Всеки блогер на запад ли е юридическо лице?!?
За да имаш ЕИК не е нужно да си юридическо лице.
Това значи че всеки който дава апартамент под наем има булстат и плаща осигуровки?!?
Не, но ако даваш апартамент извън България на фирма, трябва да си регистриран по ДДС.

Те ще кажат че извършваш труд по сайта си, да но това не е пряко свързано с кода на Г и още когато даваш апартамент под наем нали му правиш ремонти (това не е ли труд)
Едва ли извършваш ремонти докато го отдаваш под наем. Ако го чистиш обаче за твоите наематели или пък им зареждаш хладилника и те ти плащат за това... това си е труд.


Разбирам ако нямам друга работа да се осигурявам, но аз се осигурявам един път.
И на 10 работи да работиш, на всяка трябва да се осигуряваш (по закон), докато стигнеш максималния осигурителен праг.

Мисля че и това и е много на държавата.
Всеки има право да мисли каквото пожелае :)

Всеки има право да се осигурява доброволно колкото пъти иска
Това освен ако не говориш за допълнителното осигуряване към частни фондове, въобще не е така в интерес на истината.
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Тук пак не стана ясно работиш за Г или даваш под наем на Г. Къде в споразумението пише че работиш за тях, аз нещо не намирам
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не е споразумение, а третиране на НАП. Което не е официален закон и при твое желание, ако се наложи, можеш да го тестваш в съд дали е вярно.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Е тук съм съгласен, но като гледам в темата всички го приемате за закон и се втурнахте да плащате осигуровки. Така не помагате на малките. Като се хвърлихте да плащате какво ще кажат в съда "Вижте бе другите плащат хайде и вие".
Това й е лошото на държавицат ни, никой не си търси правата.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

То имаше няккаво становище на НАП, че блогърите трябва да се осигуряват, та почти предполагам какво ще ти отговорят.

SELECT finger FROM hand WHERE id=3 :D
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Тази тема мисля, че се изчерпа, освен ако някои отчаяни ентусиасти като wowfan не постигнат небивал успех срещу НАП в съда, тогава ще имаме прецедент и ще може да се размишлява. За сега единственото сигурно нещо е тълкуванието на нап, останалите разсъждения от вида "аз не работя за Google" са = "плюя срещу вятъра за да си измия очите". Поддръжката на сайт не се водеше трудова дейност до скоро, а приравнена към нея дейност. НО от скоро има такава професия със съответния код "уеб мастър"
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

OFF:
НО от скоро има такава професия със съответния код "уеб мастър"
Пернишките хУебари по отзи код ли се осигуряват?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

s1yf0x е прав, темата се изчерпа. Хората които правят достатъчно намериха вратички, но не вдигат много шум.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

s1yf0x е прав, темата се изчерпа. Хората които правят достатъчно намериха вратички, но не вдигат много шум.

Не знам с тези мизерни цени на клик за БГ дали има някой, който прави достатъчно за да си заслужава риска.
 

Горе