SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Дружа, дойде време да изтегля малко евра от Адсенс.
Мисля да подам документи Ноември и имам един въпрос:
Има ли значение в кой град ще подам, спрямо адреса по лична карта? (физическо лице съм)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

По местожителство.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Неприятно, значи първо трябва ЛК да си сменя, че отлагах. :D
А ако получа първите евро кинти през Януари да кажем, то през Април 2011 трябва ли да платя данъка върху Януарските приходи, или чак следващата година?

Чак се замислям да платя на някой да движи тея неща.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не е нужно да сменяш личната карта. Можеш да си направиш временна адресна регистрация.
Ако ги изтеглиш през януари, се подават с декларацията до април 2012 (това за ДДФЛ)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Благодаря.
Еми значи ще си направя новите документи, пък Януари бича мангизите. Без тва не ми трябват сега, а просто мислех да ги сложа на влог, докато дойде време за харчлъка. :D
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Пичове, мисля, че след като Гугъл ми нямат ЕГН-то, няма как да бъда идентифициран еднозначно по законен път, така че лично аз мисля да ги отсвиря... Там имат 3 имена, имейл и адрес, който на всичкото отгоре е различен от адреса ми по лична карта... Как точно ще докажат, че това съм аз...

Всъщност някой изобщо имал ли е този проблем, или само НАП се опитват да накарат ако някой се върже, върже?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Пичове, мисля, че след като Гугъл ми нямат ЕГН-то, няма как да бъда идентифициран еднозначно по законен път, така че лично аз мисля да ги отсвиря... Там имат 3 имена, имейл и адрес, който на всичкото отгоре е различен от адреса ми по лична карта... Как точно ще докажат, че това съм аз...

Всъщност някой изобщо имал ли е този проблем, или само НАП се опитват да накарат ако някой се върже, върже?
Че какво им пука на Google дали си си платил данъците или не? Номера идва когато си вземеш парите. Тогава има ЕГН-та, лични карти и т.н. И това е в банката/чейндж бюрото, където осребряваш чека/WU.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Аз лично мисля че никой няма да се занимава с нас и няма да има проблем. Смятам да си взема последното плащане и нямам намерение да ходя заради това да се регистрирам по ДДС. След това си затварям акаунта. Едва ли очакват да мога да им следя всяка промяна и измислица, която им скимне. Ако не бях да влизам в този форум, нямаше дори да разбера. Знам че незнанието на закона не ме оправдава, но какво да се прави. Ще си ги декларирам догодина като физическо лице. Дано няма проблеми.
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Това закъсало правителство само дебне от къде да изкара някой лев. Глобяват на ред. Така че помисли по-добре.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

засега съм на мнение, че това е акция в стил "ако мине, мине" - кой се върже, все е далавера за бюджета... ама за всеки случай ще проверя нещата още малко преди да съм категоричен
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Между другото, ако ми изпратят чек ще бъде ли от САЩ, или пак от Европа?
Зависи дали си приел еврото.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

@ivo.apostolov
Ами цъкнах там приемам, то не ме пускаше иначе вече. После вие казахте че имало някакъв начин да се избегне, с линка на логото ли какво беше там, но вече го бях приел :(
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

макрираш това
□ Чл. 97а ЗДДС - Задължителна регистрация за данъчно задължени лица по чл. 3, ал. 1, 5 и 6 ЗДДС

в декларацията

П.п. ако си от някой по - малък град се приготви за "приключения"
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Пичове, регистрацията по чл.97ал1 ли се пише или чл.97а?
Добре дошъл в клуба на прее*аните :). Не пишеш алинеята, защото може да се наложи да ползваш и двете (ал.1 адуърдс, ал.2 адсенс).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Я пак да питам, че предния път никой не ми отговори :)

Чл. 97а. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) На регистрация по този закон подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, което получава услуги с място на изпълнение на територията на страната, които са облагаеми и за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2.

(2) На регистрация по закона подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, установено на територията на страната, което предоставя услуги по чл. 21, ал. 2 с място на изпълнение на територията на друга държава членка.

(3) Данъчно задължено лице, регистрирано на основание ал. 1, се смята за регистрирано и по ал. 2 и обратното.

Ал.3 не обезмисля ли това, по коя от предните алинеи се регистрираш? Аз съм регистриран по ал. 2, но според ал. 3 съм регистриран и по ал.1. :rolleyes:
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Ал.3 не обезмисля ли това, по коя от предните алинеи се регистрираш? Аз съм регистриран по ал. 2, но според ал. 3 съм регистриран и по ал.1. :rolleyes:
Анджак! С един куршум два заека. Затова не се пише и алинея, а само член.
 

Горе