SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Лайфбокс1.цом

Като гледам...

Като гледам...

Хм, като гледам цялата работа с протестите срещу Лайфбокс1.цом се дължи на факта че хората тук се блъскат като луди за да направят нещо, а човека успял за 1 седмица...

Е, пожелайте му успех и не си тровете нервите :) Човек, който полага старание, трупа опит и знания - рано или късно успява :) В случая визирам вас :) И себе си ;)

На мен също ми стана малко криво като му видях статистиките, за тези статистики ние се блъскаме 2 години, а той ни задмина за 1 седмица, но пък евала му на момчето че успяло да намери по-пряк път :)

В резюме - ако всеки си действа упорито по проектите - може и с малко повече усилия, но също ще постигне успех :)
 
  • Like
Реакции: ragi
Re: Като гледам...

Re: Като гледам...

Понеже "пича" е успял благодарение на моя труд, както и труда на много други хора, като го представя за собствен, току що му изпратих покана за доброволно разрешаване на конфликт, свързан с нарушаване на GPL лиценза. В случай на отказ, ще заведа дело. За разлика от всички останали в този форум (най-вероятно), то аз поне имам правото да го направя. Консултирах се с адвокат и шансовете да го спечеля (респективно да спечеля дори повече пари отколкото му искам за извънсъдебно) е над 90%. Този път няма да остане безнаказано, просто е попаднал на кофти човека срещу него.

Ето и писмото, което му изпратих за извънсъдебно разрешаване на конфликта:

Уважеми г-н Русанов,

Във връзка с вашето интервю пред Дарик Радио, цитирам:
http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=444116
Около 1:57 минута, специално твърдението: "Всичко сам съм си направил".
Поради факта, че към датата на интервюто, сайта е задвижван от преводи, които са лицензирани под GPL лиценз от мен (като автор на въпросния превод, както и като съавтор на приложението Joom!Fish използвано в сайта), то респективно е налице противоречие между изискванията на лиценза и Вашето изказване, аз Ви призовавам на споразумение преди повдигане на съдебни искове.
Моите искове за извънсъдебно споразумение са следните:
1. Изплащане на обезщетение в размер на 300 лева, за пропуснати ползи във връзка с твърдението Ви, че моя труд е всъщност Ваш.
2. Публично извинение в заглавната страница на Вашият сайт (lifebox1.com) с шрифт не по-малък от 14 пиксела, ясно видим от всички, със следния изричен текст: "Извиниявам се на Иво Апостолов и цялата Джумла! общност, че съм крадец и използвах нелегален софтуер. От Тодор Русанов." за срок от 4 дни, след датата на споразумението.

Моля за Вашият отговор по предложението ми.

С уважение,

Иво Апостолов




Хм, като гледам цялата работа с протестите срещу Лайфбокс1.цом се дължи на факта че хората тук се блъскат като луди за да направят нещо, а човека успял за 1 седмица...

Е, пожелайте му успех и не си тровете нервите :) Човек, който полага старание, трупа опит и знания - рано или късно успява :) В случая визирам вас :) И себе си ;)

На мен също ми стана малко криво като му видях статистиките, за тези статистики ние се блъскаме 2 години, а той ни задмина за 1 седмица, но пък евала му на момчето че успяло да намери по-пряк път :)

В резюме - ако всеки си действа упорито по проектите - може и с малко повече усилия, но също ще постигне успех :)
 
Последно редактирано:
Re: Като гледам...

Re: Като гледам...

Хм, като гледам цялата работа с протестите срещу Лайфбокс1.цом се дължи на факта че хората тук се блъскат като луди за да направят нещо, а човека успял за 1 седмица...

Е, пожелайте му успех и не си тровете нервите :) Човек, който полага старание, трупа опит и знания - рано или късно успява :) В случая визирам вас :) И себе си ;)

На мен също ми стана малко криво като му видях статистиките, за тези статистики ние се блъскаме 2 години, а той ни задмина за 1 седмица, но пък евала му на момчето че успяло да намери по-пряк път :)

В резюме - ако всеки си действа упорито по проектите - може и с малко повече усилия, но също ще постигне успех :)

е чак пък две години да се блъскаш за това. сайта за карта на софия в подписа ми прави по-вече трафик от това недоразумение, без никаква реклама, а е на един месец.
 
  • Like
Реакции: ragi
Re: Лайфбокс1.цом

За да бъда максимално публичен и коректен, изпратих искане и до ICN за спиране на сайта до разрешаване на конфликта, то бе с текст:

Здравейте,

С настоящия е-мейл, бих желал да изискам временното затваряне на уеб сайта, хостван от Вас, известен като lifebox1.com.
Причините са неуредени авторски права, за които в момента се консултирам с адвокат за завеждане на дело относно пропуснати ползи. Основанието е следното аудио интервю:
http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=444116
Около 1:57 минута, специално твърдението: "Всичко сам съм си направил".
Тъй като съм автор на:
- Превода на софтуера използан към датата на интервюто, което е в пряко противоречие с изказването на собственика, цитирам "всичко сам съм си направил", и което дефакто е нарушаване на GPL лиценза, под който са дистрибутирани моите преводи (който лиценз изрично забранява други лица да се самопровъзгласяват за автори на моя труд).

Тъй като въпросният уеб сайт бе излъчен в национален ефир (радио и телевизионен), където лицето Тодор Русанов (Ваш клиент), провъзгласява мой труд, защитен под GPL лиценз за собствен, и благодарение отчасти на този мой труд, неговият сайт придобива популярност, бих желал сайтът да бъде недостъпен до разрешаване на конфликта между мен и Тодор Русанов. В противен случай, при наличие на съдебно решение в моя полза, Вашата компания ще се третира като съучастник на въпросното лице, считано от датата на това писмо.

Държа да подчертая, че към датата на излъчване на интервютата по радио и телевизия, въпросният уеб сайт, освен завземането на моите (а и редица други) авторски права, които са следствие на GPL лиценза, е ползвал голям набор от приложения, които са под рестриктивен комерсиален лиценз (да се разбира използван е пиратски софтуер). В момента текат разговори между мен и собствениците на тези приложения относно завеждането на колективно дело, където аз ще бъда представител на техните интереси.

Предварително благодаря за оказаното съдействие,
Иво Апостолов

Ето отговора от тях:
Здравейте,
колега оператор ме уведоми за писмото и прогледах за няколко минути случаи който разбира ми е известен от няколко дни нас. Не точно проблема който Вие имате с него а това че се наложи няколко минути след излъчване на интервюто се е наложило спиране на сайта поради превишаване на нашите Общия условия относно използването на услугата "Споделен хостинг". Направи ми вчечаление използването на платформата Joomla, и съм напълно съгласен с твърдение на GPL лиценза.
За съжалени от момента на спиране до днес през деня(до колкото проследявам логовете) сайта се е асоциирал с услуга VPS. Днес е насочен към отдалечено IP не прилежащо към Автономното адресно пространство на ICN.Bg.
Дори и да бе помещаван на услугата споделен хостинг, едва ли можем да го спрем просто така с лека ръка без предоставяне на Прокурорско решение или становище на контролен орган. Единствено за което можем да спрем дадена услуга е поради нарушаване на нашите общи условия.
Забелязах че вече платформата е заменена с друга.

Ако имате допълнителни въпроси, моля не се колебайте да се свържете с нас на
този e-mail адрес.

--
Поздрави,
Името е заличено
Отдел Продажби и Маркетинг

Ето и моя отговор на това писмо:
Здравейте г-н Името е заличено,

Тъй като DNS сървърите са все още Ваши, смятам, че искането ми към Вас все още е основателно.
Копирал съм Вашата компания в искането си за извънсъдебно разрешаване на спора, което съм отправил към лицето. Уважавам решението Ви, предполагам имате нужда от време да се консултирате и с юрист и ще уважа разумен срок от 48 часа за подобна консултация, преди да спрете достъпа до сайта (чрез DNS пренасочването), освен ако Вашият юрист не Ви посъветва друго.
В този случай, си запазвам правото иска, който смятам да предявя (освен ако не се стигне до извънсъдебно споразумение), да бъде насочен и към Вашата компания.

С уважение,

Иво Апостолов
 
Re: Като гледам...

Re: Като гледам...

Зависи от нишата... моята ниша е вече доста позапълнена :)

Ти по колко ключови думи правиш 10000 човека трафик?

е чак пък две години да се блъскаш за това. сайта за карта на софия в подписа ми прави по-вече трафик от това недоразумение, без никаква реклама, а е на един месец.
 
Re: Лайфбокс1.цом

дори днеска тоя недомасленик няма 10000. как му ги смяташ. когато някой краде и представя нещо за свое дето не си е мръднал гъза за нищо трябва да си понесе заслуженото. иначе ебал съм и мамата на тая държава дето всеки си мисли че е фанал на коча дрънгоча (с очакване на бан).
 
Re: Лайфбокс1.цом

Ако трябва да бъда честен, той мен най-малко ме е окрал (или почти), но тук въпроса е принципен. Не мога да позволя подобни хора да се гаврят с Джумла!, с уеб пространството и с хората, които работят за идеята (а аз макар да съм доста комерсиален тип, съм направил толкова много неща за идеята)
 
Re: Лайфбокс1.цом

Аз смятам твоите за 10000 :) Нали каза че имаш повече от него, а неговите вчера бяха 9 хиляди и няколкостотин (не помня точно), та от там :)

Струва ми се невъзможно ти да имаш трафик 9-10000 при положение че не разчиташ на long tail keyword, а може би само на няколко оптимизирани ключови думи.



дори днеска тоя недомасленик няма 10000. как му ги смяташ. когато някой краде и представя нещо за свое дето не си е мръднал гъза за нищо трябва да си понесе заслуженото. иначе ебал съм и мамата на тая държава дето всеки си мисли че е фанал на коча дрънгоча (с очакване на бан).
 
Re: Лайфбокс1.цом

Не знам колко е браво на ICN, аз от последния им отговор не разбрах нищо. Най-вероятно поради нивото на грамотност на служителите:
Здравейте,
Благодаря, че се свързахте с ICN.bg.
Има сме подобни запитвания , но както и юриста ще Ви подаде информация регистрация, регистрацията на домейн не обвързано услугата хостинг. Дори да спрем услугата тези днс зони може да пренасочват за 2 часа от нарушителя. Домейна е регистраран спрямо правилата на световния регистър.
Мoже да се обърнете към PublicDomainsregistry.com които да вземат своето решение

Надявам се да съм Ви бил максимално полезен.
Вие бихте ли ползвали подобен хостинг?!? Въобще не е въпроса в конкретния казус, ама това е ЕБАСИ НЕГРАМОТНИЯ ОТГОВОР.
 
Re: Лайфбокс1.цом

Продължаваме с правописа на ICN:
Здравейте,
Навярно вече ще по отчетливо, гледам с едно око за съжаление :)
Имали сме подобни запитвания, но както и юриста би Ви подал информация, регистрацията на домейн не обвързано услугата хостинг. Дори
да спрем услугата тези DNS зони може да пренасочат за 2 часа от
нарушителя към други такива. Домейна е регистриран съгласно правилата на световния регистър ICANN.
Мoже да се обърнете към PublicDomainsregistry.com ,които да вземат своето решение. И ако сайта бъде сметнат за нарушител, то той може да бъде с прекратен DNS Propangandation
Не искам въобще да коментирам. Сами можете да си направите извода за тази компания. Не относно казуса, а относно колко са грамотни - НЕ СА.

Ето и моя отговор:
Здравейте,
Макар да Ви разбирам, че работите през ноща, това не е достъчно сериозно обстоятелство да не пишете на разбираем език - български. А ВИЕ НЕ ПИШЕТЕ.
Искам да Ви уведомя, че цялата кореспонденция с Вас се публикува в публичен домейн.
Както казах и по-рано, разбирам нуждата от консултация с юрист от Ваша страна и я уважавам.
Както казах и по-рано, това не означава, че поради отказа Ви за съдействие, няма да бъдете подведени като съучастници по потенциалното дело (ако не се стигне до извънсъдебно споразумение).
Макар да тая добри чувства към ICN, тук става дума за нарушение на лицензионни права, което нарушение поне към днешна дата изглежда ICN подкрепя. Както подкрепя и използването на нелегален софтуер на техни сървъри, макар и в минал период.

Благодаря за вниманието, не очаквам повече отговори.

С уважение,
Иво Апостолов
 
Re: Лайфбокс1.цом

Все едно гледам превод направен с google translate :)

Същото си мислех и аз. Май са хванали двама-трима китайци да им се водят съпорт.
И браво Иво! Надявам се да се стигне до съдебно решение на проблемите. Трябва най-накрая да се натрие носа на поне един крадец в тази държава.
то той може да бъде с прекратен DNS Propangandation
Прекрате ПроКАКВО?! Не съм се смял толкова с месеци :)!
 
Последно редактирано:
Re: Лайфбокс1.цом

И браво Иво! Надявам се да се стигне до съдебно решение на проблемите. Трябва най-накрая да се натрие носа на поне един крадец в тази държава.
За мен надписа в неговия сайт, че е крадец означава много повече от каквито и да е пари.
 
Re: Лайфбокс1.цом

За мен надписа в неговия сайт, че е крадец означава много повече от каквито и да е пари.

Престараваш се, имай предвид, че е само в 10ти клас... Накажете го що'т има късмет, а не вземайте предвид хилядите други, които ползват пиратски софтуер.
 

Горе