SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Статус
Not open for further replies.
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Затова ти казах да си пуснеш отделна тема в която търсиш оптимизация на сайт. Тези които могат да я направят ще ти отговорят и ще ти покажат добре класирани свои сайтове. В тази тема търсиш съвети и ако питаш конкретно, пак ще се намерят хора да ти отговорят.

Нали не очакваш всички тук да си изпишат сайтовете и нишите в които са ги класирали? ;D Никой няма да тръгне да те убеждава, че тук има сериозни хора. :D
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Затова ти казах да си пуснеш отделна тема в която търсиш оптимизация на сайт. Тези които могат да я направят ще ти отговорят и ще ти покажат добре класирани свои сайтове. В тази тема търсиш съвети и ако питаш конкретно, пак ще се намерят хора да ти отговорят......................
OK ще послушам съвета ти и ще видим дали някой ще покаже сайта си.:)
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

roko, за коя дума/и искаш да излизаш първи в google?
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Я и аз да се включа с въпрос. Разработвам един сайт вече 3-ти месец. В момента се е закотвил на 1ва позиция на 2ра страница (с други думи 15 място) по ключовата фраза, която искам. По подобна фраза, се класира на 7мо място. Гугъл иднексира 1100 страници и с всеки един ден се покачват. В момента ПР-а ми е "0", а посещенията които правя са около 1000 (50% ФБ, 40% Гугъл 10% реф. сайтове).
Пряката ми конкуренция е от 3 години и е с ПР3 и хваща средно по 1400 посещения, но напоследък не се обновява често.

Въпроса ми е дали ъбдейта на ПР-а, ще ме изтласка нагоре и нормално ли е това, че от месец не съм мърдал с позициите си в Г. ?
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

3 месеца нищо не е. ПР не е оценка за позиция в СЕРП-а. Не му отдавай толкова значение. Осигури си добри линкове. Понякога СЕРП-а замръзва за доста дълго време.
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

roko, за коя дума/и искаш да излизаш първи в google?
Нямам в предвид нещо конкретно само исках да разбера ако аз бях клиент и съм си направил сайт за банички /хипотетично/ как някой webmaster ще може да ми докара сайта в челните места на Google.А като клиент нали е редно да ми покаже нещо което е направил /ако въобще е направил/.A това ще е реклама за webmaster_а и доказателство че наистина може да класира добре сайта.Съответно и ще иска адекватно заплащане за добре свършената работа.

PP.Интересно колко ли струва да се качи сайт на първо място в Google?:confused:
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Приятел, по този начин няма никой да ти отговори и помогне. Първо седни и прочети малко във форума, а и не само. Отговора на въпроса, който си задал не е като 2+2=4, а доста по-сложен и зависи от много фактори. За да ти се отговори, трябва да се знае конкретната дума, за да се анализира нишата, конкуренцията и куп други неща. Преди да пишеш повече по темата, прочети и си състави точният въпрос. И пак ти казвам - пусни си отделна тема -" Търся човек за СЕО " и вътре напиши за коя дума и тн, а може и на лично да пратиш ако някой има интерес.
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Точно така,колко ще ми вземеш за да ми класираш сайта на 1 място?:confused:
Кажи ми колко струва колата и ще ти каза колко ще ти взема за класиране в 10-ката.
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Кажи ми колко струва колата и ще ти каза колко ще ти взема за класиране в 10-ката.
Виж колега.Идва един бизнесмен при теб и те пита колко пари искаш за да класираш сайта му в началото на google.Човека няма понятие от SEO и тем подобни термини.Ти така ли ще му отговориш? Ако го направиш дори и най-добрия wemaster да си няма и цент няма да получиш.Ти предлагаш услуга той си плаща за нея.Съответно човека иска да знае цената на услугата.Такава е логиката на пазарната икономика.
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

roko, ще се опитам да ти обясня възможно най-просто нещата, за да ме разбереш.

1. seo услугата не се продава на килограм.
2. ако някой без да те пита коя е думата ти каже цена под 10 000 лева и ти гарантира че ще я имаш (първата позиция) е мошеник
3. за да разбереш колко ще ти струва да излезеш в топ 10 или да си първи по някоя дума или израз е необходимо да кажеш думата, за да се прецени какво ще необходимо, само когато се знае думата може да получиш истински оферти
 
Последно редактирано:
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Виж колега.Идва един бизнесмен при теб и те пита колко пари искаш за да класираш сайта му в началото на google.Човека няма понятие от SEO и тем подобни термини.Ти така ли ще му отговориш? Ако го направиш дори и най-добрия wemaster да си няма и цент няма да получиш.Ти предлагаш услуга той си плаща за нея.Съответно човека иска да знае цената на услугата.Такава е логиката на пазарната икономика.

роко, оставам с впечатлението, че дори не знаеш какво да попиташ.
няколко пъти ти казаха, че така зададен въпроса ти просто няма отговор.
представи си, че си телевизионен техник (хипотетично). Идва клиент при теб и те пита колко пари искаш за да му поправиш телевизора. Човека няма понятие от телевизори, транзистори и тем подобни. колко пари ще му кажеш?!

"Ти предлагаш услуга той си плаща за нея.Съответно човека иска да знае цената на услугата"
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

роко, оставам с впечатлението, че дори не знаеш какво да попиташ.:)
.........................................................

Когато писах мнението предавам 1:1 80% от въпросите с които ще се сблъскате ако дойде клиент при вас и както виждам няма да можете да отговорите.Как ще обясня на един човек който не е специалист така че хем да му вдигнете сайта в класацията хем той да ви разбере и плати?
Или никой от вас не е работил с клиенти които си нямат и понятие за SEO?

РР.За ваше успокоение аз също не мога да отговоря но се надявах поне вие да можете.
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

rokooo, roko! Надявах се да ме разбереш, но, уви :D

p.s. за твое успокоение - отговор може и да получиш, само трябва да зададеш въпроса
 
Последно редактирано:
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Сериозна част от добрите SEO специалисти не работят с клиенти...

Edit: Аз не съм SEO специалист, да не вземе някой да прави погрешни изводи!!!
 
Последно редактирано:
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Сериозна част от добрите SEO специалисти не работят с клиенти...

Edit: Аз не съм SEO специалист, да не вземе някой да прави погрешни изводи!!!

Аз пък нито съм специалист, нито работя с клиенти. Който каквито иска изводи да си прави :D
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

То се видя , че в тази тема само пишем тези дето не сме специалисти.:D
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Аз пък нито съм специалист, нито работя с клиенти. Който каквито иска изводи да си прави :D
Да де. И аз нито съм специалист, нито работя с клиенти.

SEO бизнеса, в очите на стандартния офлайн бизнесмен е: "Кажи ми колко ще ми струва да съм първи за "щеки"?"

Тогава идва някой, който се занимава професионално със SEO и обяснява на човека, че ще струва 1000 лева (примерно) и то не за първо място, а за топ3 (в добрия случай).
Тук има два варианта:
1. Офлайн бизнесмена му се вижда скъпо, бие си камшика или наема някой да му прави събмит по директории за 100 лева и си мисли, че е минал метър и е много хитър. Накрая резултат спорен, клонящ към никакъв (освен ако няма кьорава конкуренция).
2. Решава да си плати. След 3 месеца е първи и въпреки това не вижда никакъв ефект от това. Пита SEO-то, защо така? Обяснява му се, че не му е трябвало да е първи за "щеки", а за "щеки за билярд", защото това е по-търсената фраза. Офлайн бизнесмена, писва, защо SEO-то не му го е казало по-рано? Ми щото не си е платил за анализ...

Дори и да е уцелил ключовите думи, офлайн бизнесмена с голяма вероятност няма да може да си монетизира сайта, защото не знае как. Това директно се отразява на цената за услугата "SEO", която той е склонен да плаща и това води до раздяла.

Тоест, SEO-то трябва да го консултира как да монетизира сайта си, кои са му ключовите думи и едва тогава да тръгне да го класира. Да ама, офлайн бизнесмена не вижда смисъл да плаща за тези неща. И когато си мисли, че разбира от това и онова, накрая нищо не става и виновен е SEO-то.

Идва и другия интересен момент, след 10 подобни клиента, на SEO-то му писва да се занимава с клиенти и си развива собствени проекти, от които по един или друг начин изкарва пари (начините няма да ги изброявам).

Цялата работа с офлайн бизнесмените, които изведнъж тръгват да търсят SEO услуги е, че много често ако се направи съпоставка, то е все едно кварталната бакалия да наеме Ogilvy да им прави рекламна кампания по националните телевизии. Твърде вероятно или не може да си го позволи или дори и да си го позволи мащаба му не е достатъчно голям (щото е квартална бакалия), за да може да ползва Ogilvy или пък, за да излъчва реклама в националните телевизии. Само дето, малко хора го разбират.
 
Re: Молаба за съвети за оптимизацията на сайт!

Когато писах мнението предавам 1:1 80% от въпросите с които ще се сблъскате ако дойде клиент при вас и както виждам няма да можете да отговорите.Как ще обясня на един човек който не е специалист така че хем да му вдигнете сайта в класацията хем той да ви разбере и плати?
Или никой от вас не е работил с клиенти които си нямат и понятие за SEO?

РР.За ваше успокоение аз също не мога да отговоря но се надявах поне вие да можете.

Ще помоля да не разводнявате темата.
Ако се интересувате от конкретна оферта - ключова дума, сайт -> цена, то, както бе посочено сте за Пазара - ще получите милион+една оферта.
Ако се интересувате от това колко изкарва един SEO, начинът за сдобиване с тази информация трябва да е различен от този на roko.

Заключвам темата засега.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе