SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Позволен ли е този трик за Адсенс?

rnd

New member
Отидете на http://mp3drug.to/Joell_Ortiz_Hip_Hop_Download_Free.html и изчакайте да ви зареди адсенс реклама 728х90 точно под полето за търсене. Пичовете са сложили движещ се курсор като overlay над адсенс рекламата, това позволено ли е?
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Не е позволено и вероятно ще ги изрежат веднага щом го хванат.
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Така изглежда само на пръв поглед. :)
Прав си, чак сега го забелязах, но се зарежда при мен само при пръв Load.
Иначе сайта върти и AdSense и AdBrite и други
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Във всеки случай, ако не е чат от рекламата е забранено от правилата на AdSense.
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

яяя имало и адсенс
а той не е ли малко забранен за mp3 сайтове

Защо да е забранен за мп3 сайтове - те само линкват, не хостват. А и са си сложили DCMA policy. По същата логика мога да намеря мп3 файлове директно през Google и пак ще виждам реклами. А относно курсора :) ами хваща окото, сигурно вдига доста CTR-a, жалко, че е против правилата. Иначе, когато е на hover върху рекламата изчезва.
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Защо да е забранен за мп3 сайтове - те само линкват, не хостват. А и са си сложили DCMA policy.
Te и торент тракерите не хостват, ама са забранени. Сайтове с неуредени авторски права или сочещи към такива са забранени.

http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/thread?tid=4bb7a04c7bc1ecfa&hl=en
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Te и торент тракерите не хостват, ама са забранени. Сайтове с неуредени авторски права или сочещи към такива са забранени.

http://www.google.com/support/forum/p/AdSense/thread?tid=4bb7a04c7bc1ecfa&hl=en

Съжалявам ако въпросът ми е неуместен или не по конкретната тема.
Ако имам сайт за филми, сериали или някакви ТВ предавания, но реално нито хоствам такива, нито линквам такива, а да речем преразказвам въпросният филм или сериал, тоест има текст. Под преразказвам имам предвид - авторски текст, аз си го пиша. В такъв случай дали има проблем?

Още един път се извинявам ако не съм по темата :)
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

Флашер, всичко що е с неуредено авторско право е под ножа.

Това е така, но тук специално за mp3drug.to става дума за бот, който събира линкове (няма user generated content, всичко е автоматично), така че реално собственикът нито хоства, нито линква. Както в Google има "този сайт е премахнат поради оплакване от DCMA...", така и те са сложили DCMA policy и всеки, който смята, че му се нарушават правата може да подаде иск, за да му се махне мп3-ката от търсачката. Така, че смятам, че са си ок откъм адсенс, само хитрината, която използват с курсорът не е позволена. Сайта има около 10К уникални на ден,според мен Adsense Compliance отдавна е разбрал, че сайта е за мп3.
 
Re: Позволен ли е този трик за Адсенс?

ще ти го кажа така ... ако сайта е твой за твое добро е да няма адсенс
ако не е твой да се оправят както искат, но е възможно да замине акаунта
то има и торент индексатори, които си гърмят доста добре
 

Горе