SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в БГ

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Айде още един с куца логика - ми нали после като отидем в съда и трябва да покажеш как от моята сметка съм платил за това дето ти си купил от името на моята фирма. Може да отидеш някъде и да купиш нещо от името на моята фирма ама какво от това после аз ще докажа че не съм го купил аз или моята фирма - щото няма документ с който моята фирма е платила. Айде сега помисли хостбългария ли са подали непълна и неточна информация или Николай който е отворил темата - защо той не е подал информация на хостбългария че има промяна на собствеността - договор за покупко продажба или договор за прехвърляне

Чакайте сега, вие стигнахте директно до съда. Не мислех да се намесвам в тази тема, защото последния път когато писах по подобно нещо отнесох доста груби червени репутации.
Та ЗАДЪЛЖЕН ЛИ Е по закон доставчика на услугата да предостави цялата информация за въпросния домейн на изискващите органи? Въпроса е реторичен.
Представена ли е - НЕ.
Колкото и на много хора да им се иска да отрекат, Whois информацията в повечето случеи играе ролята на декларация и ако се съмнявате в това, проверете TOS на фирмата от която купувате домейни.
Наблегна се и върху това как можел някой да си купи нещо на името на фирма - просто - имаш ли булстат, име на МОЛ, име на фирма - става. Никой не ти иска документ, че и опълномощен да изършваш покупка от името на тази фирма, което според мен е пропуск в законодателството.
Напълно подкрепям колегата който твърди, че фирмата посредник, в случея hostbulgaria, се е отнесла повече от неуважително към случея, най-малкото защото писмото можеше да започне с "Домейна е закупен чрез фирмата ***** ООД, като администратор и подържащ персонал е ***** ****". Подадена е непълна информация, защото никой от въпросната фирма не знае какви са отношенията между лицето А и фирмата Б и дали те нямат вече договор за покупко-продажба на въпросния домейн, или договор за прехвърляне на собственост и т.н. В този случей нещата щяха да седя по съвсем различен начин.
Имах контакти със сектор БОП преди 1-2 седмици, чиито разследващ ми заяви - "такава ни е политиката, все още не сме в европа и голяма част от чиновниците ни не знаят с какво се захващат".
Как мислите се тълкува едно погрешно написано писмо, а кой ли си играе да го тълкува изобщо?

Впрочем, една от репутациите ми беше "паляк, седни да прочетеш ЗЕТ+НПК", така като гледам човека ударил я, не го е прочел или аз се бъркам?
Подаването на непълна и неточна информация е наказуема или отнов се бъркам и пак излизам паляк?
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Колега,
не всички мислят като теб, не налагай всеобщо мнение чрез подобен форум. Като не ти харесва не използвай услугите на споменатият регистратор. Или се оплачи на чичо Колев!

Изобщо не става дума за чл.4, насоченост на сайтове и специфики, които няма причина да ви интересуват. КЗП в случая си вършат работата, както и колкото могат. Не извъртайте проблема.

Вариантите са прости:
1) клиент съм на ХБ - имам проблем.
2) не съм клиент на ХБ - не бих имал такъв проблем.

Т.е. имате проблем с обслужването на клиентите.
 
Originally Posted by КЗП
С проверка направена в сайта www.whois.domaintools.com е установена фирмата регистрирала домейна. Домейн името е регистрирано от фирма "Хост България" ООД. С писмо до фирмата с изх.N ХХХХХХХХХ, е отправено запитване за лицето държащо регистрацията на домейн името. В отговора с вх.N YYYYYYYYY са ни предоставени данните на фирмата собственик - <данни на фирмата и МОЛ на фирмата>.
Фирмата е направила две плащания през 2008 с което домейн името е активно до ДД.ММ.2013г.

Като им гледам "точната" според теб формулировка, акта трябва да е срещу нас, защото според тях домейн името е регистрирано ОТ Хост България, а не ЧРЕЗ Хост България. Ако ще се хващаме за една дума гореописаното доста променя нещата.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Off-topic

@nikoladd - отдавна вися в този форум, просто сега реших и се възмутих на гръмкото заглавие на темата .. Като имаш проблем с някой, води си лична кореспонденция с него, не публично да изразяваш прищявките си. Не е сериозно, камо ли колегиално да пишеш "местете си хостинга и домейните" . Сещаш се колко глупаво прозвучава нали ? Ако не се сетил, крайно време е.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Понеже и аз имам едно форумче, емперичният опит ми доказва, че хората с по 4 мнения не висят отдавна.
Абсолютно нищо против нямам Хост България, дори в тази тема съм се опитвал да се въздържам от лично мнение, но ти изглеждаш неадекватен на фона на цялата дискусия.
Между другото: клиент съм на ХБ и не съм тръгнал да се местя някъде.
Off-topic

@nikoladd - отдавна вися в този форум, просто сега реших и се възмутих на гръмкото заглавие на темата .. Като имаш проблем с някой, води си лична кореспонденция с него, не публично да изразяваш прищявките си. Не е сериозно, камо ли колегиално да пишеш "местете си хостинга и домейните" . Сещаш се колко глупаво прозвучава нали ? Ако не се сетил, крайно време е.
 
Последно редактирано:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните

Чл.4 от ЗЕТ засяга всички нас – някой не те харесва, пуска жалба и т.н.
Може би @nikoladd реагира прекалено остро, но го разбирам, когато т. нар. ни държава ти бърка в джоба, за да те глобява за някакви измислени глупости.

Защо реших и аз да досадя в тази тема ... направи ми впечатление позицията на Хост България (аз също съм им клиент с един домейн и хостинг), опитвам се да бъда напълно безпристрастен и се надявам думите ми да не бъдат приети негативно.

Позицията на Хост България: „те ни искат информация по законо-установеният ред, ние я даваме, за да не претърпим санкция“ за мен изглежда тромава, елементарна, нехайна за интересите на клиента – непрофесионална.

Нямаше ли начин след като е подадено искане за информацията от КЗП, ХБ да осъществи контакт със съответния клиент и да се консултира с него за това какъв ще бъде най-подходящият отговор?
Просто малко еквилибристика, гъвкавост и печелене на време в полза на клиента, без да се нарушават закони.
Да, знам вероятно имате много клиенти и осъществяването на контакт с тях не винаги е лесно и бързо, но знам че ако някой държи на бизнеса си, не може да използва това за оправдание, за да „хвърли“ клиента си в „устата на вълците“ без да направи никакво усилие да го предотврати.

Не желая да наливам масло в огъня, знам че има и други реселъри, които четат тук и бих се радвал, ако приемат думите ми като конструктивна критика и заемат позиция в защита на клиента в подобни ситуации в бъдеще – естествено без да нарушават закона и в случаите, когато може да се помогне – да се помага.

Другият вариант е тъжен за българският IT бизнес:

Panama Offshore Jurisdiction Address which is off limit to any government's regulations.

„персонален подход към всеки клиент“
„всичко в името на клиента“

На пръв поглед тъпи клишета от учебниците по маркетинг, обаче само който ги изпълни ще има печеливш легален бизнес в дългосрочен план !
 
  • Like
Реакции: ted
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

И така...

Неофициално мнение на нашия регистратор и контакта им в ICANN е, че nikoladd е прав (не трябва да се обвързва заплатилият домейна с правото на ползване върху него, тъй като теоретично можело да има безкрайна верига на препродавачи), НО тъй като не познават българското законодателство трябвало да се съобразим на първо място с него.

Очакваме официално становище, които може и да не съвпада с мненията до момента.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Не виждам как официалното и неофициалното мнение на ICANN ще се различават предвид факта, че не са запознати със законодателството у нас. Сега поради липсата на практика в българската съдебна система, всички регистратори в БГ трябва да въведем една "лесна" и "бърза" процедура за регистрация на домейни като колегите от register.bg за да може да са защитени интересите на клиета, както беше писал някой горе.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Да въведете такава система и ще ви изчезнат и клиентите, които и сега нямате!
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Да въведете такава система и ще ви изчезнат и клиентите, които и сега нямате!
това като градивна критика ли да го приема или като безмислен офтопик, колкото и ти да се запишеш :) не знам как си стигнал до този извод, но не мисля че клиентооброта на фирмата е твоя работа или смисъла на темата.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Като градивна критика.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Ще помоля по-активните потребители да поохладят страстите. Благодаря.
 

Горе