SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Програми за регистриране в директории

Re: Програми за регистриране в директории

Имам едно пиране, което е горе долу по темата и да не отварям нова...
Някой има ли представа какъв е формата на списъка с директории на DigiXMAS Submiter? Има възможност за отваряне на списък от харда ти но в какъв ли не формат пробвах да го направя и не го отваря.
 
Re: Програми за регистриране в директории

прочети правилата на форума - тук не се толерира размяната на линкове или директната размяна на кракнат софтуер. Allsubmitter и Xrumer може да са спамерски, блекхат и т.н. тулове но си имат официални версии и се продават т.е. както и да го тълкуваш кракът дори на такива програми е забранен в този форум.

Ако искаш говори си с модераторите или админа, ако те ти разрешат н.п. - къв съм аз да определям правилата, само ти пуснах линкче към тях. Хубаво е обаче да знаеш, няколко подробности за наличните кракове в момента, а и нали искаш полезно нещо за казване.

Allsubmitter е 145 долара базовия пакет, само че ако искаш да не изгубиш седмици в ровенето на база (или не си се сдобил с някой качествен скрейпър - интересно за кой ли иде реч?) по-добре си купи и англоезичната база за още 40 долара. Между другото крака се гъби, но като имаш бол време играй си. Още нещо Allsubmitter-a е сложен за употреба. Не случайно в предния си пост писах, че трябва да си правил това, което прави програмата стотици пъти за да можеш да я използваш. Това важи с пълна сила за Allsubmittera - само порови из нета и виж колко собственици има, които просто не знаят какво да правят с новата си играчка и я оставят за събира прах на диска минавайки към Убота например.

Xrumer е 570 долара и тази цена е до излизането на седмицата. Има работещ крак на хрумера, който обаче е почти напълно безполезен без Hrefer, а работещ крак на Hrefer няма. Между другото Алекс от няколко дни доста упорито работи да бастиса работещия крак на Хрумера, така че дори да го подкараш в момента, няма никаква гаранция, че ще го ползваш изобщо. В интерес на истината точно в момента няма начин въобще да го подкараш защото сървъра е долу от два дни и всички спамери нервничат.

Което и от двете да избереш ще си имаш "малко" ядове с антивирусната. Добрата новина е решение има, а лошата е, че единственото обяснение как да подкараш румера е само в официалния форум, който естествено е заключен. Аз съм сигурен, че с упоритост, четене и няколко дни чегъртане може да се справиш и сам.

Още един съвет - не е зле да ги инсталнеш на виртуална машина, а не да зарадваш уиндоуса си като ги сместиш на С-то, особено имайки предвид, че една стабилна група "безплатни" ползватели на един друг също така популярен софтуер не можа със седмици да си изчисти хардовете от разни странни ехе-та - подробности също има в нета и особено в бх форумите. Принципно най-умното нещо, което можеш да направиш относно инсталацията е да си вземеш деди сървър, а не да правиш някакви отчаяни опити да инсталваш такъв род програми на домашната си машина. Предполагам се питаш защо? Тъй като знам, че няма да се съобразиш с мнението ми и да се ръснеш стотачка+ месечно за сървър в държава със свободни разбирания, ще те оставя да разбереш от най-добрия възможен източник: от собствен опит.

Ако приемеш съвета ми - купувай си софта, а не си губи времето с кракове. Като теглиш чертата се оказва, че хабиш само нерви и време и от дъжд на вятър подкарваш нещо, което ще работи незнайно до кога.

Пич, искрено ти благодаря за изчерпателния пост! Радвам се, че все още има хора, които са готови да отделят толкова време за писане, за да помогнат на напълно непознат. Общо взето ми дадоха същата информация и по руските форуми и в един англоезичен. За виртуалната машина не се бях сещал да я използвам за такива цели. Ако съм сигурен, че дадена програма ще ми върши хубава работа бих я платил, но като за моя джоб са си доста парички и предпочитам предварително да я пробвам. За начало обаче ще започна с ръчното вкарване в директории, както ми препоръча, защото наистина е нужно да знаеш какво очакваш програмата да свърши вместо теб. Моя интерес засега е по-скоро любителски отколкото професионален, но пък материята ми е интересна и бих се задълбочил в бъдеще, ако постигна добри резултати с първоначалния експеримент :) Дано да ми остане повечко време и за четене, че покрай сиско академията не остава много такова :) Още веднъж благодаря! Успехи на всички :)
 
Re: Програми за регистриране в директории

Имам едно пиране, което е горе долу по темата и да не отварям нова...
Някой има ли представа какъв е формата на списъка с директории на DigiXMAS Submiter? Има възможност за отваряне на списък от харда ти но в какъв ли не формат пробвах да го направя и не го отваря.

"Фабричният" списък на Digixmas го няма в отделен файл, който да е лесен за изпозлване. Единият вариант е да си купиш пълен пакет ($15) за един сайт, да го събмитнеш и после да вземеш и обработиш списъка от директория \data. Файла с директориите е име_на_сайт.cat.

Другият вариант е да листнеш съдържанието на директория \cat, където са имената на всички директории, в които си събмитвал. Но пак ти трябва пълен пакет ($15) за поне един сайт.

За да те улесня, ето ти един текстови файл с 2540 директории от моята инсталация на Digixmas. Не знам дали ще са ти полезни в този им вид. :)

Може да свалиш големи списъци с тематични и локални директории от форума на Digixmas, но могат да се използват само в Manual Mode, което е твърде досадно.
 

Прикачени файлове

  • dir.zip
    14.1 KB · Преглеждания: 0
Re: Програми за регистриране в директории

Защо не мога да си направя регистрация в Digixmas, дава ми това: -Password must be at least 8 characters and must contain at least one lower case letter, one upper case letter and one digit.
Спазвам всичко в Username и пак ми изписва същото.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Пич, искрено ти благодаря за изчерпателния пост! Радвам се, че все още има хора, които са готови да отделят толкова време за писане, за да помогнат на напълно непознат. Общо взето ми дадоха същата информация и по руските форуми и в един англоезичен. За виртуалната машина не се бях сещал да я използвам за такива цели. Ако съм сигурен, че дадена програма ще ми върши хубава работа бих я платил, но като за моя джоб са си доста парички и предпочитам предварително да я пробвам. За начало обаче ще започна с ръчното вкарване в директории, както ми препоръча, защото наистина е нужно да знаеш какво очакваш програмата да свърши вместо теб. Моя интерес засега е по-скоро любителски отколкото професионален, но пък материята ми е интересна и бих се задълбочил в бъдеще, ако постигна добри резултати с първоначалния експеримент :) Дано да ми остане повечко време и за четене, че покрай сиско академията не остава много такова :) Още веднъж благодаря! Успехи на всички :)

Ако сега започваш тези програми действително не ти трябват - нещо като да си купиш комбайн и трактор за да си поддържаш градинката пред блока. Дори да се занимаваш професионално трябва определено да те е завлякла "тъмната страна на силата" за да се ръснеш пет-шест стотака за хрумера. М др много хора са доста неприятно сюрпризирани когато разберат, че хрумера яде стотачките всеки месец за да работи на мах или поне със задоволителна скорост - нещо, което никой не ти казва като си го купуваш.

Може да пробваш с ботовете на Incansoft (не е аф линк) - значително по-евтини са. Е, далеч не са самата ефективност, но някои от тях си работят прилично. Бота за директории не съм го ползвал, но имам няколко други - всички работят на един принцип, така че няма с какво толкова да те изненадат. М др - има кракнати версии, ама за 30 долара (15 ако хванеш купон) просто не си струва да се занимаваш и да рискуваш да си набуташ някой вирус, освен това Биг Майк е пич и е кофти някак си. Ако не можеш да намериш купонче свирни ще питам дали мога да ползвам моите остъпки за редовен клиент и за трети лица - за да няма спекулации: не съм в партньорската им програма т.е. нищо не печеля от продажба "през мен" ако въобще стане такава.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Защо не мога да си направя регистрация в Digixmas, дава ми това: -Password must be at least 8 characters and must contain at least one lower case letter, one upper case letter and one digit.
Спазвам всичко в Username и пак ми изписва същото.


:D:D:D Не бях спазил голямата буква в паролата :D:D:D, Благодаря.
 
Re: Програми за регистриране в директории

"Фабричният" списък на Digixmas го няма в отделен файл, който да е лесен за изпозлване. Единият вариант е да си купиш пълен пакет ($15) за един сайт, да го събмитнеш и после да вземеш и обработиш списъка от директория \data. Файла с директориите е име_на_сайт.cat.

Другият вариант е да листнеш съдържанието на директория \cat, където са имената на всички директории, в които си събмитвал. Но пак ти трябва пълен пакет ($15) за поне един сайт.

За да те улесня, ето ти един текстови файл с 2540 директории от моята инсталация на Digixmas. Не знам дали ще са ти полезни в този им вид. :)

Може да свалиш големи списъци с тематични и локални директории от форума на Digixmas, но могат да се използват само в Manual Mode, което е твърде досадно.

Мерси за файла, но нещо не ги зарейда и аз пробвах да му задам така диреториите като адрес ама уцелих греда. Нямам идея как трябва да са въведени във файла.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Файлът не може да се използва в този си вид в Digixmas за Semi-automated събмит. Ако можеше, виетнамчето отдавна щеше да е умряло от глад. :)

Срещу $15 на сайт получаваш пълният списък и събмитваш.

Другият вариант е, както ти казах, да свалиш списъци от форума на Digixmas и да събмитвш в manual mode.
 
Последно редактирано:
Re: Програми за регистриране в директории

Прочети ръководството за работа с програмата, мисля че накрая бяха дадени примери как се подрежда информацията във файловете за импорт на информация за сайт и за импорт на собствен списък с директории
 
Re: Програми за регистриране в директории

Прочети ръководството за работа с програмата, мисля че накрая бяха дадени примери как се подрежда информацията във файловете за импорт на информация за сайт и за импорт на собствен списък с директории

Списъка, който съм дал, може да се използва в Manual mode, трябва единствено да се сложи http:// пред всички адреси във файла.

Но дори и да редактира файла и да го импортира в програмата, нали предполагаш колко време ще му е нужно за да събмитне в 2500 директории в manual mode. :)

Затова аз си плащам $15 + около $2-3 за декапча сървиса и си спестявам седмици безмислено попълване на форми и разчитане на капчи. :)
 
Последно редактирано:
Re: Програми за регистриране в директории

Наистина няма смисъл да се занимава на ръчно. Аз имам пакет за 5 сайта, заредил съм сметката за декапча услугата и през 3-4 дни я пускам да регистрира в 50 директории.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Пакетите излизат още по-евтино. Последно и аз зареждах пакет за 5 сайта - $12 на сайт и декапча сървиса, общо около $15 излиза на сайт.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Здравейте,

Изчетох цялата тема, но тъй като съм сравнително нов във SEO-то честно казано не разбрах доста голяма част от нещата, за които говорите :D

За това моля да кажете накратко коя (кои) програми за популяризиране в търсачките препоръчвате. Ако може и кратка оценка спрямо цената да дадете ще съм много благодарен.

И все пак, за да не излезе, че нищо не съм чел - до тук разбрах, че най-много препоръчвате AllSubmitter (но коментарите са, че е сложна за ползване), xrumer (с доста противоречиви коментари, а и явно доста скъпа), Digixmas

Благодаря ви предварително!
 
Re: Програми за регистриране в директории

За пълнота ще добавя SEO tool от bgLinkove.com за бързо изпращане на сайт към над 200 линк директории. Подходящ за англоезични сайтове или такива, които имат версия на английски. Цена към момента 5 лв през еPay или 6 лв с SMS или 7$ през paypal за добавяне на един сайт, който след това се изпраща до всички директории. Списъкът е пресен - съдържа работещи сайтове, които активно одобряват безплатни линкове и имат сравнително висок PR.
Почти половината директории нямат капча, което прави добавянето много бързо.
 
Re: Програми за регистриране в директории

С цените нещо не си ли се пообъркал? Значи си готов да дадеш 60% от 6 лева на мобилните оператори и посредниците, а от ПП, където комисионата е 3.4%, взимаш най-много.
 
Re: Програми за регистриране в директории

С цените нещо не си ли се пообъркал? Значи си готов да дадеш 60% от 6 лева на мобилните оператори и посредниците, а от ПП, където комисионата е 3.4%, взимаш най-много.

И аз това питах, но няма отговор :) Би трябвало през PP да е 40% по-евтино.
 
Re: Програми за регистриране в директории

Добрый день всем. Прошу прощения, что пишу по русски, болгарского не знаю :) Ищу базы болгарских каталогов для Allsubmitera или специалиста, который может провести регистрацию болгарского сайта в болгарских каталогах.

Hi. I am sorry that I write on Rus lang., Bulgarian I do not know:) I Search for bases of the Bulgarian catalogues for Allsubmiter or the expert who can spend registration of the Bulgarian site in the Bulgarian catalogues. Best, Vladimir
 

Горе