SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

данъци като физическо лице

gartar

New member
Здравейте

Искам да се занимавам с афилиейтни програми.

И бих ви попитал как става плащането на данъци, като физическо лице?
 
Re: данъци като физическо лице

Подаваш данъчна декларация като физическо лице, и ги обявяваш като приходи от чужбина (ако са от чужбина разбира се :) ). Най-добре се посъветвай със счетоводител при поълването на декларацията.
М-у друго някой знае ли кога е последния срок за подаване на декларациите за физическо лице, тази година?
 
Re: данъци като физическо лице

М-у друго някой знае ли кога е последния срок за подаване на декларациите за физическо лице, тази година?
понеделник(31 март), 19.00
 
Re: данъци като физическо лице

понеделник(31 март), 19.00

Това не е ли за фирми.До колкото знам срока за физически лица е края на април?
www.nap.bg

Какво става ако закъснееш?


И още един въпрос, сега от тази година какви са промените, пак ли ще се плащат за края на месеца или вече всеки месец?
Нали имало някакви 10%.Не знам може и да греша.
 
Re: данъци като физическо лице

Не съм много сигурен в това:
# Срокът за подаване на годишната данъчна декларация по чл. 50 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица за 2007 г. е до 30 април 2008 г.
# Срокът за внасяне на декларирания в годишната данъчна декларация
данък за довнасяне също е до 30 април 2008 г.
http://www.nap.bg/ospage?id=176

Ама нещо моя счетоводител не мога да го открия по телефона днес. :(
 
Последно редактирано:
Re: данъци като физическо лице

Те счетоводителите през това време на годината не им се говори с никой :)
 
Re: данъци като физическо лице

то по принцип може ли да си без фирма, или трябва да си регистрираш?
 
Re: данъци като физическо лице

Може и без фирма, няма проблем за това. Недостатъка е, че не отчиташ разходи. Но като афилиейт, не мога да се сетя за разходи, за които да получа фактура от чужбина. Мойта фирма е замразена от години. Предполагам колегите, които работят по- на едро могат да изтъкнат аргументи. Но ако работиш по- на едро като афилиейт, е добре да се замислиш за офшорка, вместо за БГ фирма.
 
Последно редактирано:
Re: данъци като физическо лице

"добре да се замислиш за офшорка, вместо за БГ фирма."

Това всъщност законно ли е или не?Питал съм но различни отговори???
 
Re: данъци като физическо лице

Предполагам, адвокат може да ти даде най-добър отговор. Но щом се прави, значи има законно основание. Предприемача вероятно ще се включи тук... :)
 
Re: данъци като физическо лице

За офшорките е добре да е мажоритарен собственик, а ти да притежаваш миноритарен дял.
Крайният срок за ГДД по чл. 50 на ЗДДФЛ е 31 април.
Тези 10% нетрябва да те притесняват ако работиш по трудов договор и/или приравнен на него само в края на годината ще си пуснеш ГДД в НАП, за да си платиш и останалия данък.
Всички счетоводители по това време ни боли глава .
 
Re: данъци като физическо лице

Между другото данъчните изискват тази година от банките да им предоставят данни за парите, дошли от чужбина (и то познайте - поставили са им срок до 30 април). Искат да обуят гурбетчиите, ама ще цъфнем и ние с тези чекове...
 
Re: данъци като физическо лице

Може и без фирма, няма проблем за това. Недостатъка е, че не отчиташ разходи. Но като афилиейт, не мога да се сетя за разходи, за които да получа фактура от чужбина. Мойта фирма е замразена от години. Предполагам колегите, които работят по- на едро могат да изтъкнат аргументи. Но ако работиш по- на едро като афилиейт, е добре да се замислиш за офшорка, вместо за БГ фирма.
купуваш на лизинг за да ти тече всеки месец разход - кола, компютър ... за каквото ти стигат парите ;)
 
Re: данъци като физическо лице

tipin това за предоставянето на тази информация от банките , къде си го чел? Според закона за банковата тайна, банките не могат да изнасят такива данни без съдебна заповед.. надали ще могат да получат такива заповеди за всеки отделен човек.. освен ако не са променили закона тихомълком :(
 
Re: данъци като физическо лице

до колкото знам над определена сума всеки подлежи на финансово разузнаване следователно банките са длъжни по закон да дадат информацията, но не съм сигурен точно колко е сумата май е 40 000 лв.

Може ли някой, който знае да каже как стоят нещата в тези случаи?

А дали със или без заповед не знам, но така или иначе може да стане.
 
Re: данъци като физическо лице

nikoo11, мен за превод над 5 000 лева ме караха от ОББ да подписвам някакви бележки точно за това...
 
Re: данъци като физическо лице

Какво са те карали точно да подписваш?

Парите с чек ли получи или чрез директен депозит или paypal?

След това има ли някакви други процедури или е само това?
 

Горе