SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

данъци като физическо лице

Re: данъци като физическо лице

Благодаря ви много и на двамата, но изглежда сте на различно мнение за кутииките:
Вноски за здравно осигуряване внесени през годината
и
Вноски за здравно осигуряване за довнасяне
:). Кой да послушам :/
Траки, неговото е правилно.

btw. образец 2004 може би се отключва след като се сложат отметките за лицето на първа страница на декларацията
Тя се отключва САМО, ако си отбелязал самоосигуряващо се лице.
 
Re: данъци като физическо лице

Аха :)

В примера на traki сумата за довнасяне като гледам се получи като "Задължителни осигурителни вноски по ЗЗО" минус "Вноски за здравно осигуряване внесени през годината".

При мен ще се получи отрицателно число, щото дохода ми е много малък. Това означава че трябва да напиша 0 ли? И в този ред на мисли сумата в "Задължителни осигурителни вноски по ЗЗО" ли трябва да платя като здравно (освен самия данък) :)
 
Re: данъци като физическо лице

Значи ще дължа сумата в "Задължителни осигурителни вноски по ЗЗО" и самия данък? :)
"Задължителни осигурителни вноски по ЗЗО" минус "Вноски за здравно осигуряване внесени през годината".

При мен ще се получи отрицателно число, щото дохода ми е много малък.
Само данъка ще дължиш.
 
Re: данъци като физическо лице

От януари 2010 година, само подалите декларация, че са безработни внасят по 16,80 лв. Ако не си подал такава, си длъжен да внасяш по 33,60.

За тази декларация ли става въпрос?

ДЕКЛАРАЦИЯ
образец № 7
"Данни за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителни вноски на основание чл. 40, ал. 5, т. 1 от Закона за здравното осигуряване"
(...)
Д Е К Л А Р И Р А М,
началната дата от периода, за който възниква задължението ми за внасяне на вноски на основание чл. 40, ал. 5, т.1 от Закона за здравното осигуряване е ...
 

Горе