SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

По мой наблюдения след изминала една седмица от Пингвина, пропадналите сайтове са тези които имат много връзки към една или няколко (2-3-4) страници, а към останалите и новото съдържание нямат или са съвсем малко. Направих си малък експеримент с един сайт който загуби 5-6 позиции в средна по конкуренция ниша (детски дрехи), добавих 50-на линка с различен анкор САМО към заглавната, като се има на предвид, че преди това връзки към вътрешни страници почти не съм добавял. След 3 дни сайтът пропадна още 10-на позиции, после добавих по няколко връзки с подходящ анкор към 10-на вътрешни страници и веднага имаше покачване и по основната ключова дума.
Разбира се, периодът за експерименти е доста къс и не може да се каже със сигурност, сега го изпробвам на един сателит с уникално съдържание, който изчезна преди 3 дни.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Моите наблюдения:
Оптимизация на един уеб сайт по 4 ключови думи/фрази.
1. 59% от входящите линкове с анкор ключова дума X
2. Около 20% от входящите линкове с анкор ключова дума Y
3. И другите две ключови думи споделят приблизително по 10% от входящите линкове
4. Съдържание 100% уникално и авторско
5. Линкове, които се добавят периодично (не съм блъскал по 8 часа)
6. Без претрупване на ключови думи и термини, както и релевантни такива по страниците

РезИлтатът: -150 позиции

Послепис: Като го върна ще кажа как ....
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

w3bs1t3: А връзките предимно към основния домейн ли са?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Докато си тече вече пингвина започнах оптимизация на нов сайт в средно конкурентна ниша. Домейна е кирилски, съдържа ключовата дума + още една дума. Ексакт матч-ите бяха заети.

Съдържание - напълно уникално, няма keyword stuffing, сайта има и блог в който всеки ден се пускат уникални статии.

Всеки ден вече в продлжение на около седмица-две пускам само по една статия с напълно различен линк към сайта.

Социална активност - всеки нов пост в twitter и то в няколко акаунта.

РезИлтат: Не мърдам от 30-та страница, и дори назадвам всеки ден. А не би трябвало да е така.

Какво става не знам. Как да правя SEO без линкове?
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Какво става не знам. Как да правя SEO без линкове?

Анди, може би с малко линкове, бавно, и полекичка

Ти сам си казвал, че трябва да се подхожда съвсем реалистично и по-човешки, а не софтуерно.

това което описваш е доста по-софтуерно.
 
Последно редактирано:
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

w1ck3dgam3 каза:
Всеки ден вече в продлжение на около седмица-две пускам само по една статия с напълно различен линк към сайта.

Много зависи къде пускаш статиите?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Detritus повечето връзки са към основния домейн. А иначе аз в момента работя по следната стратегия:
1. Главната ключова дума 40-45% от линковете
2. Втората ключова дума 25-30% от линковете
3. Третата ключова дума 15% от линковете
4. Съответно и разбираемо да следва четвърта ключова дума с до 15% от линковете

Блог с новини по темата (евентуално). Разнообразни линкове от чужди сайтове с чуждата дума за нашата ключова (това ей така за цвЕт)

Ако даде резУлтат ще пиша, ако даде резИлтат - пак ще пиша да кажа къде се е орезилила работата
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Продължава ли още този ъпдейт? От един месец се мъча да се добутам до първите страници на доста конкурентна дума. Бях стигнал до пета страница, вече се надявах да влизам в първите три, но сега ме няма въобще в първите 50 страници, а не знам дали ме има изобщо някъде.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Не се отчайвайте хора! Лесно е да ни налегнат мисли от сорта на: Вече не може се излезе на първа страница, SEO-то не работи и т.н. Аз обичам да обвинявам Дявола за тези мисли и ги смятам за лъжа. Гледа да ни прецака, но ние ще го прецакаме като не се отказваме и имаме вяра в себе си! Решение има на всеки проблем. Това е факт. Винаги някой ще е на първа страница. Щом той може и ние можем. Ако трябва няма да правим линкове, ако трябва няма да ползваме анкор текст, ако трябва няма да правим изобщо SEO. Ние можем всичко! Успехът е неизбежен. Търпението, мисълта и експериментирането са нашите оръжия :). Това е СПААААРТТААААА :happy:

Един съвет, който не съм пробвал все още, вижте тези дето са на първите места и не са ударени, какви са им линковете. Вижте и на неударените ваши сайтове. Вижте отношенията на анкор текстовете ако това ви притеснява.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При търсене за "тунинг" на 3-то място от една седмица е сайт за колиета и съдържание от 1 (една) дума.
Как да се сравнявам с него? :evil:
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При търсене за "тунинг" на 3-то място от една седмица е сайт за колиета и съдържание от 1 (една) дума.
Как да се сравнявам с него? :evil:

Този сайт показва, че последните ъпдейти са пълна боза! Според мен съвсем скоро ще има нов, по-читав ъпдейт.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз се изказвам в подкрепа на Scooby :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При търсене за "тунинг" на 3-то място от една седмица е сайт за колиета и съдържание от 1 (една) дума.
Как да се сравнявам с него? :evil:

Явно е там поради името на домейна и анкора на линковете към него - "тунинг".
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Така. За сайта, който споменах преди малко:
1. Сложих разнообразни линкове.
2. Сайта падна още по-надолу.

Извод пингвина ни е** майките.....
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Така. За сайта, който споменах преди малко:
1. Сложих разнообразни линкове.
2. Сайта падна още по-надолу.

Извод пингвина ни е** майките.....

Линквай вътрешни страници с подходящи анкори ;).
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Браво, scoobydoo
и аз така мисля

Спартаааааааа! :)

трябва да се пипа много леко и внимателно вече, без автоматизирани дейности, без спамене, без 300 линка за 5 дена, разнородни анкори, богат текст, със синоними и т.н. и т.н.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Браво, scoobydoo
и аз така мисля

Спартаааааааа! :)

трябва да се пипа много леко и внимателно вече, без автоматизирани дейности, без спамене, без 300 линка за 5 дена, разнородни анкори, богат текст, със синоними и т.н. и т.н.

От днес пробвам друга тактика: Тактиката на невинния блогър :)


Ако искате да се свържете с тази фирма за [ключова дума] която ви споменах по-горе в статията, моля кликнете тук.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Мда, направете едно 70% примерно линкове без ключова дума в анкора или с анкор URL или името на марката или домейна или цъкни тук и ги трупайте по 1-2 на ден в продължение на година и да видим :).
Между другото ако се замислите натуралните линкове почти никога не са с анкор. Аз като гледам моите поне винаги са с url от разни форуми.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Прави ни впечатление, че пингвинът засегна и сайтове, които скоро не са качвали нови тематични статии. Тоест сайтове, които скоро не са обновявани.

Също така аз продължавам да твърдя, че дублираните страници, като архиви и етикети са огромен минус. Щом и SEOMoz днес пишат за това:

Are You Setting Up WordPress For SEO Success? | SEOmoz
 

Горе