SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Днес единствения ми засегнат сайт се върна на второ място. Още малко до пълното възстановяване.

Още един сайт, който имаше леки загуби в трафика днес гледам в Analytics, че ги е възстановил.

Голямо танцуване е при клиентските сайтове. Някои пострадаха, други пък дръпнаха много напред.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Дай повече инфо - сам ли се върна, правил ли си корекции и ако да, какви? От кое място се върна на второ? БГ, ЕН?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

БГ. От 7-мо място катеря към първото на обратно. Единствено слагам връзки от статии в качествени сайтове, като текста на връзките са синоними на основните ключови думи.

Май бъдещето е да се линква чрез синоними и всякакви възможни форми и числа на думата. Честно казано така е по-лесно, защото не трябва да натъкмяваш изречението, че да стане текста на връзката. А и когато се целим във фраза, а не в единична дума, комбинациите нарастват много прогресивно.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Мерси. Само не знам, дали толкова бързо ти е хванало връзките или просто продължава наместването. Защото при мен, след падане от 1во до 23то място, сега се въртя между 10-15 и то без нищо да правя, освен качване на ново съдържание.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Те блоовете пингват и връзките бързо се хващат. То проблемът е точно в това, че пингват и няма как да изсипя голямо количество, защото пингвинът май гледа и кога има пикове в линкването.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Те блоовете пингват и връзките бързо се хващат. То проблемът е точно в това, че пингват и няма как да изсипя голямо количество, защото пингвинът май гледа и кога има пикове в линкването.

Значи според теб, ако няма пинг няма да има и "Клането на пингвина"?
 
Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Значи според теб, ако няма пинг няма да има и "Клането на пингвина"?

Не, зависи с какво темпо се линква. Пингването не е проблем, напротив, то е необходима технология.

Между другото, вчера пак имаше някакви размествания. Някой в G+ беше писал. Един клиентски сайт беше паднал от №1 на №2 след пингвина и сега се върна пак на първа позиция.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Я вижте как почти всичко свети в червено при големите групи за април...
gemiusAudience
Интересно ще е да проследим и какво ще се случи през май. Все пак март-април времето се стопля и хората не прекарват толкова време пред компютъра.
Въпреки това, спада на сайтовете за обяви и сходни (start.bg, svejo.net, bazar.bg, jobs.bg и т.н.) имат осезаем спад.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Я вижте как почти всичко свети в червено при големите групи за април...
gemiusAudience
Интересно ще е да проследим и какво ще се случи през май. Все пак март-април времето се стопля и хората не прекарват толкова време пред компютъра.
Въпреки това, спада на сайтовете за обяви и сходни (start.bg, svejo.net, bazar.bg, jobs.bg и т.н.) имат осезаем спад.

Хм. Интересно. Това на какво се дължи? Щото са наликнали всички сайтове във футъра може би :) и някой google-ски добитък ги е нападнал. Гледам по другите държави в тоя сайт не е така баш всичко червено.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Хм. Интересно. Това на какво се дължи? Щото са наликнали всички сайтове във футъра може би :) и някой google-ски добитък ги е нападнал. Гледам по другите държави в тоя сайт не е така баш всичко червено.
Падащ трафик през пролетните месеци като цяло, освен това според мен точно тези сайтове ги е погнал някой добитък. :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Я вижте как почти всичко свети в червено при големите групи за април...
gemiusAudience
Интересно ще е да проследим и какво ще се случи през май. Все пак март-април времето се стопля и хората не прекарват толкова време пред компютъра.
Въпреки това, спада на сайтовете за обяви и сходни (start.bg, svejo.net, bazar.bg, jobs.bg и т.н.) имат осезаем спад.

Без злоба ще кажа жалко за другите, но за ало никва жалост нямам, от всички дето ползваха автомат тагове останаха само те да се вихрят а бяха преди това пълни ..... така, че няма никаква справедливост в гугъл.

А спада на сайтовете за обяви си беше точно близо преди една година да не търся темата в която бях оплют от човек който след това така и не се появи повече в форума!

За свежо наистина съжалявам, получавал съм добър трафик от там.

И пак казвам без лоши чувства дори и към ало за които си мисля, че са в дъното на пораженията по другите сайтове за обяви включаем всичко де що беше и достигаше до топ 100 в тиксо та и по-надолу.
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Падащ трафик през пролетните месеци като цяло, освен това според мен точно тези сайтове ги е погнал някой добитък. :)

Сега разбирам какво е да не ти дреме, че си загубил 100-200 души трафик хаха. Представям си какво е да загубиш 100-200к :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

query "ключова дума -нещоси" = резултатите от преди пингвина...
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Google's Penguin Update Makes The Wall Street Journal

Все-повече шум се вдига около този ъпдейт. Интересно ще е как ще свърши всичко това.

@Атанас Янев - това при мен не работи :( Няма разлика.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

query "ключова дума -нещоси" = резултатите от преди пингвина...

При мен става, но трябва нещо си да е домеин име :). А защо изобщо това става?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При мен на места работи с -нещоси, на места с -нещоси.tld, но и в двата случая работи :)

Това показва наличието на слой в резултатите и връщането на старите позиции без този слой при наличие на изключение...
Бъг на филтъра с други думи :)

Това се е случвало и преди, както написа biks

Това не е индикатор за нещо специфично - може да връща огледало на серпа от преди месец, може да е в реално време (не съм тествал с нови класирания).

301 ги захапва от поне 3 години толкова бавно...
Или мъдрят нещо с играта наказан_домейн -> 301 -> нов_домейн, или им трябва на 100% изчислителната мощност за следващия Пингвин, Панда или Пепеляшка.
Дано да е последното и ни позабършат прахта :)

Между другото, един повод FTW eлемент от мен...
В топ3 от както е пуснат Пингвина за beauty tips, конкурентна фраза, е това:
Код:
http://www.iitk.ac.in/wa/2009/beautytips.html

Отново казвам - в топ3, върти го на 1-2-3 позиция от тогава. Word -> Save as web page.
Какво повече да кажа?

Ползвайте Word, колеги!

Прецакан код+малоумно съдържание+липса на линкове = profit тези дни...
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

В топ3 от както е пуснат Пингвина за beauty tips, конкурентна фраза, е това:
iitk.ac.in/wa/2009/beautytips.html

Прецакан код+малоумно съдържание+липса на линкове = profit тези дни...

Наско не си прав за липсата на линкове - при мен излиза на 7 място, а линковете в Majestic излизат 39132 линка от 6866 домейна. PR е петица.

Но интересно че домейна е .in а някой беше писал че пингвина е отрязал .in домейните.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Вярно така връща класирането преди пингвина, което за жалост потвърждава притесненията ми, че тази промяна в алгоритъма ще е много трудно да се пребори лесно.


Допълнение: Мисля да пробвам нещо по-различно. Така или иначе няма много за губене. Понеже пингвина удари 2 мои сайта, но удраяйки единия изкара нагоре друг мой (сателит), смятам да подходя малко по-различно и да направя 301 на сателита към ударения. Да видим дали ще излезе нещо...
 
Последно редактирано:
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Тази нощ пак ли се е развихрил пингвина? В един сайт имах N на брой продукти, които излизаха на първа и втора страниза по ключови думи, а сега са заминали към 6-7 страница.
 

Горе