SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@cloxy
Мойте двата, които са засегнати (оказа се че са два, единия беше просто толкова изоставен, че не забелязах в началото :D) нямат изобщо нищо добавяно от много време. Нито линкове нито съдържание :D. Но имам пък и друг, който също е така, но не е засегнат. Така че може да си прав. Може да е един от факторите, но не е достатъчен според мен. (Мерси за статията, ще я прочета)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@cloxy - ти хубаво викаш, че дублираните страници не са добре, да ама май не. Сайтът в подписът ми е наказан, излизаше за съответната дума на 3 място в co.uk, но наказанието е само за заглавната страница. Всички вътрешни страници се класират както си трябва (ако беше ударил и тях, щяха да ме принудят да им плащам). Много от тях са еднакви, като единствената разлика е в името на населеното място. Сега се опитвам постепенно да смъквам линковете към сайта за да разбера къде е проблема. За съжаление резултат няма, сайта си е в трета глуха!
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Наблюдение върху 10 големи En ниши (1мил+ търсения месечно) в SEOMOZ PRO с размествания в топ 3 последните 3 седмици - Без изключения сайтовете, които останаха в топ 3 след промените са с екзакт анчори до 15%.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И значи сега ако имам 10к екзакт мач анкори към главната е време да пусна бласт към главната с някакви измиксирани анчори...поне това излиза от многото мнения изчетени в темата. Иначе как се миксират хиляди линкове? :)
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Иначе как се миксират хиляди линкове? :)

Може би като линкваш вътрешните страници :)
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Тогава главната пак няма да излиза за основната ключова дума, а тя беше най-силната и най-търсената.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

След анализ на беклинковете се оказа, че екзакт мач анкорите са около 10% от всички линкове...тоест проблема с падането с около 20 позиции назад, явно не е в това. След препоръката на клокси, разкарах индекса на таговете, да видим дали ще има подобрение. Но пък отношението - линкове към хоум пейджа vs. линкове към вътрешни страници е 50/50, което не знам дали е фактор.
 
Последно редактирано:
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

След анализ на беклинковете се оказа, че екзакт мач анкорите са около 10% от всички линкове...тоест проблема с падането с около 20 позиции назад, явно не е в това. След препоръката на клокси, разкарах индекса на таговете, да видим дали ще има подобрение. Но пък отношението - линкове към хоум пейджа vs. линкове към вътрешни страници е 50/50, което не знам дали е фактор.

Линк профила ти може да е подозрителен заради много различни неща, не само брой на екзакт матч. Не знам дали всички са фактор и как точно се гледат, но примерно много линкове наведнъж, много малко линкове с анкор името на сайта или url-а, много линкове с анкор ключова дума, много малко линкове от сайтове по темата, много малко или никакви nofollow линкове, много сайт-уайд линкове, много линкове от авторитетни сайтове, а никакви от по-неавторитетни (прилича на покупка, щото никой не купува от слаби сайтове), много линкове към хоум и малко към вътрешни страници и каквото още ти дойде на ум.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

От всичко това , най-готината фраза е "каквото още ти дойде на ум" - тоест всичко може да е. :)
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

От всичко това , най-готината фраза е "каквото още ти дойде на ум" - тоест всичко може да е. :)

В смисъл неща, които не са присъщи за натуралните линкове. Не каквото и да ти дойде на ум :).
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@cloxy - ти хубаво викаш, че дублираните страници не са добре, да ама май не. Сайтът в подписът ми е наказан, излизаше за съответната дума на 3 място в co.uk, но наказанието е само за заглавната страница. Всички вътрешни страници се класират както си трябва (ако беше ударил и тях, щяха да ме принудят да им плащам). Много от тях са еднакви, като единствената разлика е в името на населеното място. Сега се опитвам постепенно да смъквам линковете към сайта за да разбера къде е проблема. За съжаление резултат няма, сайта си е в трета глуха!
+1 имам същите наблюдения. Таг страници продължават да се класират чудесно, само заглавната е засегната!
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Е да, и при мен така. Сега разкарах индекса на таговете, да видим дали заглавната страница ще върне позиции. Вътрешните страници си се класират без големи изменения, само главната го отнесе. Явно има сходство при ударените сайтове. Ако някой успее да си върне сайта в топа, нека сподели какво е предприел.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При мен има ударени:

- WP сайтове, които не използват тагове
- сайтове, които не са на WP
- сайтове, на които не е правен линк билдинг от почти 2 години и не са на WP

Затова си мисля, че използваният CMS, вътрешното линкване и структура нямат нищо общо с пингвина. Единственото, което обединява сайтовете, е честотата на използване на анкори. Всеки един от тях е оптимизиран по 4-5 ключови фрази. А Гугъл явно гледат линк профила за доста години назад, след като са ударени сайтове, но които основният линк билдинг е правен преди 3-4 години, а от 2 години не съм добавял линкове и има само натурални за този период.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Имам един сайт с 90% трафик по лонгтейл и над 5к линка към индекса с почти един и същ anchor. Виновен съм :levski:

До седмица ако няма някакво развитие ще рискувам да го 301 към друг домейн на всичко, без началната страница...
Поне вътрешните да спася :)

Преди 5 дни 301 един друг засегнат към нов домейн - за сега абсолютно нищо, преди 301 ги хващаше за 1-2 дни...
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@ivok
Почни да добавяш беклинкове постепенно с разнообразни анкор текстове, предимно с домейна, url-а, думи като цъкни тук и т.н. Това би трябвало да ти направи линк профила по-нормален. Но първо анализирай анкорите за да знаеш дали изобщо е от тях.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз вече писах, че екзакт анкорите са около 10%, но нямам друг избор, освен набиване постепенно на нови линкове без екзакт анкор.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз вече писах, че екзакт анкорите са около 10%, но нямам друг избор, освен набиване постепенно на нови линкове без екзакт анкор.

А, верно. То аз на теб бях отговорил.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Започна да се говори за Pinguin 1.1, който е минал последните два дни. Аз реално забелязвам размествания при някои търсения. Някой друг да е забелязал нещо интересно?
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да аз, след първото пришествие, имах сайт от втора на 70 позиция, сега е на 100 и някоя, и другия от 30 на , 90 и някоя, това са промените за събота и неделя.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да, от снощи имам чувствителни размествания по 5-6 сайта, които бяха останали на завет от първата чистка.
 

Горе