SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Имайки предвид процентния дял на WP инсталациите спрямо всички останали CMS-и, е нормално да има най-много ударени WP сайтове. WP е и най-предпочитаната платформа за сателити и т.н. Не търсете под вола теле :) Два от ударените ми сайта, за които писах по-горе, са статични.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Не е от WP, страниците с тагове и прочие също не са проблем (на 15 места при мен са noindex, няма линкове към тях и т.н.) и сайтовете все пак си паднаха ;)
По част от тези сайтове практически няма как да се разбере, че са WP базирани :)

Една добра новина, най-после :)

Следях днес изкъсо 3 ключови думи на 2 отделни сайта и модела е един и същ.

Към 11ч днес видях, че са паднали от топ5 в топ 1005:

kw1: от 3 на 358 позиция
kw2: от 2 на 340
kw3: от 5 на 152

Няколко часа по късно и трите думи бяха с по около 3-5 позиции по-напред,
преди малко ги проверих - с още 3-5 позиции са дръпнали, което е много добър индикатор.

До сега не съм виждал подобен модел с връщане на позиции - нормално съм наблюдавал плавно падане с по 3-5 позиции, а не спечелването им ;)
В такъв кратък интервал за мен не е нормално да се печелят позиции в един и същи DC - явно калкулират нещо в момента и им трябва време, за да стабилизират нещата.

За жалост модела им с първо режем, после оправяме е уникално вулгарен спрямо всички... но нямаме какво да направим :)

При мен всички спамърски проекти не са мръднали или са малко по-напред (такива с social bookamarks, wikis, blog comments etc), а чистите ми са зверски порязани.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Може пък нарочно да са пуснали лошите сайтове напред аз да изтестват разни алгоритми дали правилно работят и откриват спамерски сайтове или нещо такова. В смисъл да е нужен трафик, който да се следи как реагира на спамерски сайтове.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Май е още рано да се говори. Явно напасват нещо. След 3-4 дни ще се види.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

може би основната им цел е да създадат объркване сред оптимизаторите или другия вариант е тестване на нови алгоритми.

Иначе при мен WP сайтовете или нямат промяна, или са леко нагоре (за което нямам никакво обяснение).
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Потвърждавам от UK - от 1ва позиция, падане на 12-та. WP сайт.
В България всичко е стабилно.
В Румъния - 40 позиции надолу, не е WP сайт.

Не вярвам това да е окончателния серп.
 
Последно редактирано:
Нови Промени по Панда в Гугъл. Дали Ще Засегнат БГ?

Нови Промени по Панда в Гугъл. Дали Ще Засегнат БГ?

Здравейте, приятели! Първо, незнам дали това е точното място за постване на темата, но мисля, че е изключителни важно и полезно да се отбележи.

От няколко дни гугъл е предприел сериозни промени в алгоритмите си. Сайтове, които до сега са били много оптимизирани и са красели първите позциции на най-големите гугъл пазари в света рязко излизат от индекс или падат на задни позции ( с по 3-4 места).

Та, идеята ми е, ако има хора, които правят линк-билдинг да споделят дали забелязват промени в ранкването си. Надявам се това да не засегне бг-гугъла, така като забелязвам, че в този форум, а и като цяло има доста хора, които коментират по блогове и пишат статии.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Имам няколко БГ, които са паднали...но ще видим. :)
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Този линк при мен изобщо не се отвори...
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

При мен има минимален спад/възход в няколко БГ ниши (4-5 позиции разлика). А в английски, руски и други чуждоезични всичко е стабилно или нагоре.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Detritus и Ivor да ви попитам приятели става въпрос за думи, които са имали 1-3/4 място или за такива, които така или иначе са след средата на 2ра страница и промяната може да е не чак толкова нереална.

Да очакваме ли най-лошото в .бг? Има проблеми в гугъл.ко.ук май сериозни, но хубавото е че търся примерно за някаква услуга, а то ми дава резултати за ресторант (съвпаденията в тайтъла и описанието са много странни) така че предполагам всичко ще се оправи съвсем скоро.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Detritus и Ivor да ви попитам приятели става въпрос за думи, които са имали 1-3/4 място или за такива, които така или иначе са след средата на 2ра страница и промяната може да е не чак толкова нереална.

Аз говоря за думи в първата десятка, повечето в първата петица. Разликите варират в няколко позиции нагоре-надолу, но забелязвам някой от конкурентните сайтове изобщо са изчезнали.
Това не са релевантни резултати, нещо се пече, а това е само началото. Ще трябва да си играем на танц със саби с Гуги пак :).
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Първият резултат за "отслабване" е интересен. 100% релевантен. Направо започваме с хапчетата, няма упражнения, няма здравословно хранене и такива неща... :)
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

Първият резултат за "отслабване" е интересен. 100% релевантен. Направо започваме с хапчетата, няма упражнения, няма здравословно хранене и такива неща... :)

тц, тц... дори ключовата дума я няма в тайтъла.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Ден 1
Сайт 1: 34% надолу. Колкото и невероятно да звучи, очевадно единственото, което спасява сайта от по-голямо падане е... персонализираните резултати. Единствено при ключовата дума (not provided) няма спад. Та накрая ще се окаже, че персонализацията е едно от малкото спасения от постоянните промени :) - за сметка на това, един от най-черните ми сателити в същата ниша е здраво, ама здраво нагоре :)
Сайт 2: 89% надолу. Там принципно (not provided) имат много по-нисък дял и ефекта е налице :)
 
Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Аз се уплаших, че това е само при мен. Единият сайт, с който бях на първа страница по 5-6 ключови думи сега съм на 6 страница. Въпросният сайт е ключовадума.бг. Чуда се дали това е проблема.
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Първият резултат за "отслабване" е интересен. 100% релевантен. Направо започваме с хапчетата, няма упражнения, няма здравословно хранене и такива неща... :)

Интересно, наистина. Дори GKT не върща нито "мазнини", нито "изгаряне на мазнини" като релевантна дума на "отслабване"... поне се опитах да потърся някакъв смисъл между думите, за да си обясним връщане на такъв резултат, че и на 1 ва позиция. Нито пък уеб сайта е посветен изцяло на отслабване......помислих, че може би има значение цялостното съдържание.... да видим колко време ще се задържи :)
 

Горе