SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Re: За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Единия от 3-4 позиция отиде не знам си къде си.. :))
Друг от първа страница.. отиде не знам си къде си.
Друг от първа страница отиде на втора, сега пак се върна.
Друг сайт от първа позиция отиде на втора.. днес вече е на 4-та.

Е.. има и едни с положителни позиции.. топ позиция за основния и 3-4 за сателита.. (от позиции 5-6 за основен и 8-9 за сателит).
и то в ниша, която може да се каже, че има конкуренция.
Шашава работа..

Detritus и Ivor да ви попитам приятели става въпрос за думи, които са имали 1-3/4 място или за такива, които така или иначе са след средата на 2ра страница и промяната може да е не чак толкова нереална.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Твърде спекулативен въпрос, но все пак: -Каква част от "наказаните" ви сайтове имат analytics-код? Голяма или малка?

Поздрави!
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

еми всичките си имат... :))
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

@DHH Всички, и тези които са нагоре и тези които са надолу.

Прави ми впечатление, че сайтовете които са наказани се отнася само за първата им страница. Всички подстраници си запазват класирането. Когато търсиш по име на сайта, на първо място си излиза заглавната страница. Това пък ме навежда на мисълта че страницата не е в sandbox-a, а има филтър? Някой с по -голям опит в това може ли да потвърди.
 
Последно редактирано:
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

определено става нещо голямо. имам надолу и WP и не WP.
засега спирам да гледам докато не мине поне седмица да спре танцуването
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Твърде спекулативен въпрос, но все пак: -Каква част от "наказаните" ви сайтове имат analytics-код? Голяма или малка?

Поздрави!
Интересен въпрос, аз не ползвам аналитикс никъде и почти нямам сривове. Преди малко видях, че един клиентски сайт на кирилица е изчезнал, а в него има G+ бутон ...
 
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да допълня и аз, че само единия паднал сайт е WP .. и същевременно е с домейн на кирилица.
Другите не са WP
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Първо WP беше набелязан, сега заподозрения е analytics :). То няма лошо в идеите и предположенията, стига да се знае че са такива.

Аз имам един BG сайт, който нито е на WP, нито има Analytics и е паднал 2 страници точно вчера. Линковете му са от директории за статии, а към статиите има от соц. мрежите.

Иначе основния ми сайт или не е засегнат изобщо или е леко повдигнат дори. Той си е бих казал много качествен с полезни статии, много коментари, fb лайкове и т.н.

За сега така са нещата при мен.
 
Последно редактирано:
re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При мен всички клиентски сайтове са или без промяна или с 1-2-3 позиции нагоре,
но фирменият ни е тотален срив от почти всичко в топ10 - дори и в топ100 не го намирам вече. А там единственото по-сивеещо е събмит в crork и articlesbg.net.
Друг пък сайт, който не е поддържан от почти 2г., му скочиха 3-4 пъти посещенията от long-tail фрази, а на тези за основния домейн, които не са и много търсени, но все пак достатъчно популярни и конкурентни - тотална липса.

Сега се чудя, дали да предприемам мерки, или да изчакам тактично 1-2-3 седмици, да видим каква ще я надробят в крайна сметка.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите :)

Да допълня и аз, че само единия паднал сайт е WP .. и същевременно е с домейн на кирилица.
Другите не са WP

И при мен има сайтове надолу - предимно кирилски домейни и WP.
При единия от 1 позиция слезе на 8, а другия от 1 на 11.
Вярвам, че скоро ще се оправят нещата....
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

От преди точно 15 минути един сайт ми е с трафик точно както преди ъпдейта,
има достатъчно много трафик на минута, за да преценя...

Трафика по сайта е бил винаги long tail, така че ми е практически невъзможно да проследя конкретни промени в класиранията.

Realtime на Analytics първо показваше 2-3 минути хитове изключително от Азия и Европа, след това се включиха и USA.

Не знам дали е DANCE или ролват нови промени, стискам палци да се запази.

Тези от гугъл ще ме направят алкохолик :party:
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

10 минути по-късно все още няма промяна и сайта си е екстра както преди.

Само при мен ли е това?!
Не вярвам! Погледнете си статс за последните 40 минути :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Преди 5 минути трафика тотално спря, време е да завъртят някой друг сайт в СЕРПа ;)

Най ме радва, че long tail-а беше по-таргетиран от всякога ;D

редакция
след като написах това отново имаше огромна вълна :D

flasher, браво! Може ли малко повече информация за сайтовете?
Какви са, какви методи си използвал?
 
Последно редактирано:
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

това, което е нагоре е
1. полу-къстъм цсм сайт на близо 4 години. без нова информация по него много отдавна и без нови линкове. никога не е имал и от така наречените нови типове спам линкове (директории за статии, социалки ...). чисто бял сайт. английски
2. WP сайтове със 100 % уникално съдържание с линкове от новия спам + линкове от платени тематични статии в различни блогове от тип не спам. английски
3. къстъм цмс на 3 години без реклами и без много уникално съдържание. линкове всякакви
 
За: Matt Cutts продължава с пандите :)

За: Matt Cutts продължава с пандите :)

Т.е. няма тотално никаква зависимост от методи, информация и история? :scared:
 

Горе