SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

seocontest2008.uk.com

Re: seocontest2008.uk.com

Оги, ей ся по БТВ Ники Бареков много добре каза и ми направи силно впечатление:
"В България само омразата и общия враг може да обедини хората"
Тъпо...ама истина :(
 
Re: seocontest2008.uk.com

Оги, ей ся по БТВ Ники Бареков много добре каза и ми направи силно впечатление:
"В България само омразата и общия враг може да обедини хората"
Тъпо...ама истина :(
е тук имаме общ враг, а пък ги и мразим ;)
 
Re: seocontest2008.uk.com

Ако трябва можем и да ги заобичаме :) Въпросът е че обединени , разединени или каквито и да сме там в последната седмица сме само фон от тишина.

За мен е ужасно странно че най-активните в началото се изпокриха и ред не виждам да са написали в последните дни. Камо ли още някой линк да са сложили или да са се примолили на другарче за подкрепа.

Изглежда, наистина ще излязат прави тука людете дето ни оплюха и ни сравниха със земята.

Отбор ли сме ? Страшен . Особено на маса . Или като разтягаме лoкуми по форума.
А да ... и като водим. Виж като губим май е по-добре да се скрием да не оплюят нас :)

Изглежда няма нужда и да се моля и да се мъча да събудя някого, всеки би трябвало да е разбрал най-важното :

победителите не ги съдят ... победените не ги помнят...

На останалите - успех в начинанията.
 
Последно редактирано:
seocontest2008.uk.com

Да помогна и аз малко с преименуването на едно цяло форумче и един линк с Page Rank 4 към сайта.
Ето го и форумчето:
seocontest2008
Тъй като вие сте разбирачите по тая част, ако може да се оптимизира още, казвайте как и какво по ICQ.

Няма да е зле и някой от екипа да регне http://seocontest2008.uk.com/ на http://3rdnews.info/component/option,com_mtree/Itemid,106/ .
Сайта е вече огромен и гугъл-а се рови непрекъснато по него. А пък аз след това ще му изведа директен линк и новина на първа страница, нищо че е само с ранкче двойка засега, все ще свърши работа.

Айде наште!
 
Re: seocontest2008.uk.com

Днес ще видя да добавя още 2/а линка.

Не мога да помогна с нищо друго освен да линквам за съжаление.

ПС.
Ако някой напише новина за seocontest2008 бих го публикувал в главната страница на www.bglaf.org
 
Последно редактирано:
Re: seocontest2008.uk.com

Ако трябва можем и да ги заобичаме :) Въпросът е че обединени , разединени или каквито и да сме там в последната седмица сме само фон от тишина.

За мен е ужасно странно че най-активните в началото се изпокриха и ред не виждам да са написали в последните дни. Камо ли още някой линк да са сложили или да са се примолили на другарче за подкрепа.

Изглежда, наистина ще излязат прави тука людете дето ни оплюха и ни сравниха със земята.

Отбор ли сме ? Страшен . Особено на маса . Или като разтягаме лoкуми по форума.
А да ... и като водим. Виж като губим май е по-добре да се скрием да не оплюят нас :)

Изглежда няма нужда и да се моля и да се мъча да събудя някого, всеки би трябвало да е разбрал най-важното :

победителите не ги съдят ... победените не ги помнят...

На останалите - успех в начинанията.

Много мразя като трябва да се съгласявам с теб за такива неща, ама си прав... Аз също съм от тези дето напоследък се загубиха и никакви ги няма. Предоплагам, че доста хора от "отбора" спряха да бъдат активни защото са държани настрана от взимането не решенията и никой нищо не ги пита (аз не съм от тях, макар и не съзнателно, ама подсъзнателно... знае ли човек).

Освен това и последните две седмици имаше абсолютна неяснота по стратегията и проблемите по сайта.

Ако трябва да сме честни само до едно решение някой се допита до хора от "отбора" и то беше при първия избор на хостинг. Мисля си че доста хора се надразниха на това информационно затъмнение. Почти съм убеден, че всички сложиха линкове от своите си проекти и след това се свърши с активността им.
 
Re: seocontest2008.uk.com

Кой каквото има като връзки да изсипва, че им трябва време докато се отчетат, а това време е около седмица. Каквото правим сега ще се отрази на финала! Затова ако постваме сега ще е по-добре, отколкото непосредствено преди края.
 
Re: seocontest2008.uk.com

Освен това и последните две седмици имаше абсолютна неяснота по стратегията и проблемите по сайта.

Мисля си че доста хора се надразниха на това информационно затъмнение. Почти съм убеден, че всички сложиха линкове от своите си проекти и след това се свърши с активността им.

Някой даже вече ги и махнаха. Те си знаят кои са.

Хайде сега ти ми обясни какво не ти е ясно по стратегията ? Връзки и съдържание. Аз за друга стратегия не съм чувал. Качествени връзки и качествено съдържание. В стратегията за link bait и социални мрежи (ако е имало такава) съм бил човека който дава подкрепа, но не генерира идеите. Далеч по-голям специалист в това отношение доколкото чета си ти. Та кажи ми каква стратегия сподели и създаде ти самият за тия 2 седмици?

Единствения проблем на сайта доколкото пак аз знам беше с Google Bot. 8 дни нямаше кой да поеме отговорност и инициатива и да реши да го премести. Знаеш какво значи това нали ?

А що се отнася до информционното затъмнение , моля те не бъркай това понятие с невършене на никаква работа. Информационно затъмнение няма - просто никой не свърши нищо с което да се похвали тук.

И най-накрая - освен големите "SEO специалисти" се намериха и други хора - Бого, дзвер, Наско Янев и так далее които в момента си скъсват в пълно информационно затъмнение да се молят на кого ли не за някой линк в повече.

А на тия останалите дето им свършила активността и се цупят и се правят на обидени ... айде нямам какво повече да им кажа.
 
Re: seocontest2008.uk.com

И от мен имате един линк.
Но Оги синтезира сео-то в 2 думи - Връзки и съдържание.
Та за к'во се напъваха разни хора тука да обясняват мистерията на сеото, като много добре знаем къде е истината?
 
Re: seocontest2008.uk.com

ами и теб те държим в информационно затъмнение :)
 
Re: seocontest2008.uk.com

oggin хайде да говорим с имена или с никове? За да е ясно кой какво е направил или по-точно кой какво не е направил. Защото така май само си чешем езиците. Аз никаква стратегия не съм мислил, когато съм има някакви идеи съм ги споделил и съм помогнал с каквото съм имал възможност. Можех ли повече? Да. Ама поне си признавам и не се крия. Освен това казах какво мисля и пак излязах най-лошото дете във форума. Нека наистина да е ясно какво не е направено и от кой.
 
Re: seocontest2008.uk.com

Аз например нищо не направих - нямах никакво време да участвам. Единственото, което направих, е един сайтуайд от блога и с това се свърши. Искаше ми се да помогна, но наистина нямах време. Срокове, срокове, срокове
 
Re: seocontest2008.uk.com

Що си мислиш че ще го обръщаме на другарски съд ? Участието в състезанието беше за да си видим възможностите и как можем да работим заедно.

Е видяхме ги - 3 човека пишат текстовете (РУМИ, калин и bgvisit), няколко човека търсят линкове като изоглавени. И това е.

Всички можем повече. За разлика от теб обаче аз съм доволен от това което съм направил и продължавам да правя. Искам в останалите дни и ти да кажеш че си дал максимума от себе си. За другите ... те си знаят.

За себе си, направих изводите с кого и как ми се работи. btw ти би ли работил съвместни проекти с хора които пускат няколко линка и с това решават че всичко е приключило ?

А какво не е направено и от кой ? Това е проблема. Играхме без план, без ясно разпределени отговорности и най-вече без организация (демокрация някаква)

Плана не е толкова важен, но отговорностите са. Просто наивно разчитахме че всеки е съвестен и ще копа в полза на успеха. Оказа се че не е така. Опитите ми да събудя някой тук, последните дни се увенчаха с тотален неуспех. Откъде пък можех да предположа че някой бил в информационно затъмнение, а друг се цупел за нещо си?

И пак ти казвам - аз не видях никакви тайни групи, за сметка на това продължавам да виждам тотална незаинтересованост. Прочети отново цялата тази тема и да видим дали някой е предложил нещо креативно и то не е направено? А според теб достатъчно неща ли са предложени ? И достатъчно неща ли са направени ? И най-вече - достатъчно неща ли се правят сега ? Или е по-лесно да се цупим и да плюем по тези които все пак вършат нещо ?

И накрая ти го пиша пак - няма имена , няма и никове ! Има отбор. Ако някой е виновен за нещо (и продължаваш да го търсиш кой е) - аз съм. Поемам цялата вина за сегашното положение и продължавам да се мъча да оправя нещата. Ако искаш дай своя принос и ти. Ако не искаш - цупи се ! :)
 
Re: seocontest2008.uk.com

еми аз май съм от тези с линковете... ама който за каквото има време и възможности
само дето мойте линкове глъгуг нещо не ги показва ама яхуто ги вади...
както и да е
кажете какво можем да направим в тази последна седмица и който иска да прави който не ....
 
Re: seocontest2008.uk.com

Хич не се цупя, просто дадох предложение защо доста хора показаха незаинтересоваността си. От дне на ден се убеждавам, че винаги когато човек критикува нещо излиза най-лошия на света, еми тва е положението, такъв съм си, като не ми харесва нещо го казвам. Мисля че казах много неща, които някои от другите си премълчаха именно за да не излязат те лошите дечица.

Може би проблема беше именно, че играхме без план, без ясно разпределени отговорности и най-вече без организация. Ти го каза, че отговорностите са наистина важни, аз също мисля така.

Аз не съм доволен от това което съм направил, ама това не е защото се цупя или нещо такова, имам си други, нека го наречем проблеми. Но не мисля, че това е важно, не искам да се оправдавам. Иначе за линкове и тн... видях много хора да слагат линкове към сайта, ама без да го коментират в тази тема и да правят други неща, просто без да споделят сяка своя крачка.

Теб пък въобще не те смятам за виновен, просто ми се щеше на мястото на "те си знаят" да видим нещо друго за да може и ние да знаем, а не само те... за да е ясно кой колко е сериозен и кой колко се нагажда към ситуацията.

А за това че много хора не дадоха всичко от себе си... можем ли да ги виним? Всеки си има много ангажименти и не винаги му остава време.
 

Горе