SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Аз се чудя, как точно ще отсеят какво е контент ферма и кое не? Как се определя дали едно съдържание е качествено или не.

Както досега: Алгоритъм плюс репорти от конкуренти (spam report) плюс тъпия им тулбар и ако до момента не е взето решение за тая страница автоматично - на финала гледа човек.

Но дайте да не си кривим душата: никой не го прави това за да повиши качеството на резултатите в гоогле или нещо такова. Тези неща се използват САМО за да прецака някой си конкуренцията и за нищо друго. Да, ама не става толкова лесно.

Същите байганьовщини с тоя тип "репортни спам" аз съм правил напоследък само за един единствен сайт - за основния ми. Субмитвал съм се анонимно по поне 3 различни начина: с тулбари, през формата за спам, дори съм писал в на гоогле форумите с една единствена цел: да видя нарушил ли съм някое от тъпите им правила или не.

Резултат - никакъв, явно не съм техния човек. Пуснал съм 3 за последната година и половина, всеки път щом излезе нов начин пускам и с него :)

Та да дам пепоръка на субмитаджиите: всичко това се доказва изключително трудно и в гоогле ти си невинен до доказване на противното, а не престъпник по презумпция.

Затова според мен времето което някой влага в начинанието "Spam report" е много по-добре да го вложи в линк билдинг, определено ще изкара повече пари.

... виж ако не знае как се прави линкбилдинг вече е друг въпрос, тогава: да, спам репорт му е майката (тоест безнадежден си) :D
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

...и в гоогле ти си невинен до доказване на противното, а не престъпник по презумпция.
Това го кажи на потърпевшите от тази промяна на алгоритъма.:p
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Мен ме прасна, и то в най-силния ми, 101% чист, сайт.

Както пишат повечето от ударилите ги - 30% пад на трафика, 50% пад на USA трафика.

Като има развитие и им хвана поне част от тъпата логика ще пиша отново.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Мен ме прасна, и то в най-силния ми, 101% чист, сайт.

Контента твой ли е или се взима от други сайтове?
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Логиката, за която аз се сещам с ограничения си мозък е примерно да почнат да харесват по-дългите статии и тези, които се обновяват повече. Как иначе ще разберат че една статия е полезна (освен по броя на беклинковете де ;)).
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

могат също да разбират и по многото изходящи линкове, времето за престой на една страница и дали потребителя спира търсенето след като е бил на страницата
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Да, това дали са спрели търсенето, могат да го видят и наистина има логика :). Но престоя няма как да го разберат на всички хора.

Не им трябва да разбират престоя на всички хора - стига им и информацията за престоя на (30-40% - спекулирам тук) до които имат достъп.

Имат достатъчно оръжия в арсенала - Chrome, Firefox, Google Toolbar ... със сигурност и други за които не мога да се сетя :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Ще е интересен ефекта в гугъл.бг, когато се появи. Тук контент фарми няма, защото никой не пише контент :), виж ако ударят разни автоматизирани решения, добре познати нам. Но като гледам серпа за мебели, едва ли...
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

появи се светлина в тунела.....
след ъпдейта-спад с около 60%(предимно за лонг кейуордс)
от вчера започна да възвръща "обичайните" си стойности(да чукнем да дърво)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

появи се светлина в тунела.....
след ъпдейта-спад с около 60%(предимно за лонг кейуордс)
от вчера започна да възвръща "обичайните" си стойности(да чукнем да дърво)

И при мен от няколко часа се наблюдава същото :)

Дано мине бързо и не се върне :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Значи си виновен до доказване на противното :).

Ще е интересен ефекта в гугъл.бг, когато се появи. Тук контент фарми няма, защото никой не пише контент :), виж ако ударят разни автоматизирани решения, добре познати нам. Но като гледам серпа за мебели, едва ли...
Всъщност този ъпдейт на алгорутъма касае качеството на страниците. Не знам защо математика подведе аудиторията.

По неофициални данни, една мацка, работеща в Гугъл, е казала, че нещата ще се оправят.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Нали знаеш :)
Нещата когато стават зле за един се оправят за друг - особено пък в СЕРП-а.

Аз се чудя кога ще видим СПАМ по микроформатите им :)
Дори съм готов да жертвам един домейн с експериментални цели :)
 

Горе