SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Ако се бяха сетили и една снимка да сложат, щяха да избият рибата с този 15-ти резултат.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Нищо ново под слънцето. Аз имам няколко подобни сайта от около година. Някой бяха деиндексирани всички адреси от типа site.com/key/*.* И то преди доста време. Но на тяхно място се пръкваха 2 нови и така ...
Но тези сайтове са нож с 2 остриета - вижте, че повечето не се монетизират с адсенс, на мен така ми изгоря акаунта - нецензурно съдържание ...
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Ролнаха Panda и за останалите държави...
За сега само за английски фрази, скоро и за останалите.

Този път наистина успяха да скапят живота тотално на засегнатите от 24 Февруари :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

тогава не го усетих, но сега ме жегна :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

До вчера беше само за САЩ, зависи от къде ти е бил трафика.

Това не е промяна в алгоритъма - ако беше така щеше да има репортвани излезли от Панда ужаса :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

United States - 35,51%
Australia - 21,68%
United Kingdom - 7,29%
Canada - 7,12%
Germany - 2,03%

За момента от Австралия губя много, с около 15% съм назад, като мине едно денонощие ще видя реално как са нещата в света.

edit: Изглежда отхлабва, връщат се позициите. Най-странното е че губя едновременно и в гугъл и в яху и в бинг.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

И аз от два дни на мебелния сайт имам над 80% спад.

БТВ„ чекнете си сайта така
Код:
http://www.google.com/search?q=site:webmasterbg.org&hl=en&tbs=rl%3A1%2Crls%3A2
и ако имате голям % basic страници, значи ви е хванал ъпдейта. Поне при мен е така.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Не ми се струват свързани :)

Провери новите в топ-а.
В моите ниши при 30% basic за мен те са с над 70% :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

И все пак не може да е причина за дървото, а първите в топ5 за повечето конкурентни думи и фрази в момента да са с по над 50% basic ;)

Ще пусна тест - премахване на коментарите ще е напълно достатъчно за драстично намаляне на % basic :)
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Имам засегнати и с 58% и с 35 и с 38 % basic.
Днес разгледах какво отличава сайтовете ми които се сринаха и тези от тях които скочиха нагоре. Единственото което е общо за падналите е наличие на реклами в горната част на публикациите и на сайта като цяло. Тези сайтове които имат драстично повишение нямат никакви реклами по тях. Четох един материал с размисли, помислих и аз какво може да се промени най-лесно. Сложих малко рандом на вътрешната свързаност и сериозно намалих повтарящия се текст от страниците. Ще видим, дано не се налага да променям страници заради преоптимизиране :)
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

На почти всички сайтове на които го проверих изобщо не показва нищо. На основния ми дава 81%/19% което не мога да кажа дали е добре, но реклами във всички случаи там няма.

Само за сайтове с английско съдържание ли е ?
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Само за сайтове с английско съдържание ли е ?
Да, засега е само за тях.
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

bgkulinar, Благодаря! Като гледам, нямаш нужда от още репутация, може би е време да ти я занулят и да започнеш отново :)
 
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Не знам, но ако реша да оспамя на Марто форума ще ти пиша на лично да ми кажеш как да го направя на Batch :)
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл вземат мерки с/у Контент Фермите

Имам засегнати и с 58% и с 35 и с 38 % basic.
Днес разгледах какво отличава сайтовете ми които се сринаха и тези от тях които скочиха нагоре. Единственото което е общо за падналите е наличие на реклами в горната част на публикациите и на сайта като цяло. Тези сайтове които имат драстично повишение нямат никакви реклами по тях. Четох един материал с размисли, помислих и аз какво може да се промени най-лесно. Сложих малко рандом на вътрешната свързаност и сериозно намалих повтарящия се текст от страниците. Ще видим, дано не се налага да променям страници заради преоптимизиране :)

И това не е...

В нишите ми новите в топа 50 на 50 са също с реклами в горната част - 2x300 etc...И от това не е,
не е и от bounce rate...

http://www.webmasterworld.com/google/
Тук се пише непрекъснато по "проблема" :)

Изненадах се, че не прочетох един ред из Българско, освен тази тема, а хич да не е има много засегнати сайтове.
 

Горе