SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Данъчно облагане реклама в Интернет

Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Как да обясня на господата от НАП, че ДДС е платено от гоогле.
Счетоводителя, който ходи да се консултира с тях са му казали, че трябва да плащам ддс на тези доходи. Как да им обясня, че да ме разберат
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Май е доста по-лесно да се източва ДДС, да се източват евро програми, от колкото да си изкарваш по $50 на месец от Гугъл :mad:
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Как да обясня на господата от НАП, че ДДС е платено от гоогле.
Счетоводителя, който ходи да се консултира с тях са му казали, че трябва да плащам ддс на тези доходи. Как да им обясня, че да ме разберат

Как преминаването към отчитане в местна валута се отразява върху ДДС?
Печат

Въпреки че можете да получавате плащанията си в своята местна валута, всички плащания се извършват от Google Ireland, дружество, регистрирано съгласно законите на Ирландия, в съответствие с условията на споразумението Ви с Google. Предоставяните услуги са обект на механизма за самоначисляване и следователно ДДС се дължи от получателя - Google Ireland, съгласно член 196 от Директива 2006/112/EО на Съвета.

Изключение се прави само за издатели с пощенски адрес в Ирландия, тъй като те може да са задължени да начисляват ДДС на Google по ставката на Ирландия. Научете повече.

Ако имате допълнителни въпроси, моля, свържете се с местни данъчни консултанти.

Може би трябва да им пляснете тази директива в челото. :confused:

ДИРЕКТИВА 2006/112/ЕО НА СЪВЕТА

Член 196
ДДС се дължи от всяко данъчнозадължено лице, на което се
доставят услугите, посочени в член 56, или от всяко лице, иденти-
фицирано за целите на ДДС в държавата-членка, в която се дължи
данъкът и на което се доставят услугите, посочени в членове 44,
47, 50, 53, 54 и 55, ако услугите са доставени от данъчнозадължено
лице, което не е установено в тази държава-членка.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Преди малко като за последно си дръпнах парите в долари от US. Засега изглежда всичко е наред и изпращачът е US.

Отдавна съм започнал да си махам тези реклами от сайтовете, но имам малки сайтове, които само от това се издържат и само на тях ще ги оставя. Трупат се там някакви стотинки, но едва ли вече ще са от особено значение за мен.

Смятам да задържа бъдещите плащания и стотинките да се трупат. Ако един ден Гугъл отворят офис в България (даже май вече имало) и започнат да изпращат парите от тук, тогава всичко ще се оправи, нали? Доброволно няма да си регистрирам фирмата по ДДС точно заради стотинките.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

В последният стейтмънт на хората, който не са минали в евро пише:

Payment From:
Google Inc.
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View CA 94043
USA
VAT Number: EU372000041

Колегите, които теглиха в евро писаха вече , че при тях е Ирландия:

Payment From:
VAT ID: IE 63 88047V
Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

ако се регна фирмата по ддс чл.97а
мога ли след като си взема парите от гоогле до другото им получаване след 6 месеца
да се дерегистрирам дотогава
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

ако се регна фирмата по ддс чл.97а
мога ли след като си взема парите от гоогле до другото им получаване след 6 месеца
да се дерегистрирам дотогава
да
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

С чековете от CJ знаете ли как стоят нещата.
Днес дадох един за осребряване. По принцип е издаден от Bank of Amerika , но от клонът им във Франкфурт
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

офф това доста опростява нещата
за работа с бг мрежите
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

ако се регна фирмата по ддс чл.97а
мога ли след като си взема парите от гоогле до другото им получаване след 6 месеца
да се дерегистрирам дотогава
Какъв е смисъла от дерегистрацията?
Доколкото разбрах от четене на закони и от справки със счетоводители, които обаче не са имали практика подобна на тази, регистрацията по чл.97а не те обвързва с нищо по стандартните процедури по ДДС, не си задължен да подаваш друго освем VIES декларацията и то за месеца в който имаш плащане ... ако си останеш регистриран ще си спестиш още едно разкарване до НАП след няколко месеца.
Или греша?
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

В предприемача или някъде другаде четох, че ако се регистрираш по ДДС и в този период продадеш автомобил, жилище и т.н. дължиш ДДС.

Има ли нещо такова? :confused:
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

В предприемача или някъде другаде четох, че ако се регистрираш по ДДС и в този период продадеш автомобил, жилище и т.н. дължиш ДДС.

Има ли нещо такова? :confused:

Да.

Макар, че според закона за ДДС, ако продадеш жилище или автомобил за над 50,000 лева (или заедно с продажбата и други нетрудови доходи надхвърлиш тази сума) пак трябва да се регистрираш по ЗДДС :)
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

ами най - малкото ако получавам пари от някоя от бг рекламните мрежи
освен това разходите за счетовортел са повече

ако е дерегистрацията е възможна бих я направил
и без това мисля да задържам вече плащанията от гоогле за по дълги периоди.
Освен това ако си юридическо лице може да ползваш само чекови разплащания това прави по 30лв на чек.
При 12 месеца по 30лв са 360лв само от чековете
Така че ще ги задържам и ако може да се прави дерегистрация ще е мнооого по - добре
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ако регистрацията ти е по член 97а не би трябвало да е така.
Защо? :)
Там единствено пише, че не можеш да ползваш данъчен кредит, а не че не трябва да издаваш фактури с ддс.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Чл. 70. (4) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Няма право на данъчен кредит лице, регистрирано на основание чл. 97а, чл. 99 и чл. 100, ал. 2.
и това
Чл. 113.
(9) (Доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Данъчно задължените лица, които не са регистрирани по този закон или са регистрирани на основание чл. 97а, ал. 1 и 2, чл. 99 и чл. 100, ал. 2, нямат право да посочват данъка в издаваните от тях фактури.
От тези двата член излиза че не можеш да правиш нищо свързано с нормалната регистрация по ДДС и съответно нямаш задължения за водене на документацията свързана с това - поне аз така го разбирам
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

От тези двата член излиза че не можеш да правиш нищо свързано с нормалната регистрация по ДДС и съответно нямаш задължения за водене на документацията свързана с това - поне аз така го разбирам
1. Нямат право на данъчен кредит - ако си купиш компютър не можеш да му ползваш ДДС-то.
2. Нямат право да посочват данъка в издаваните фактури - въобще не означава, че не трябва да го начисляваш.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

По второто не съм съгласен, този член 113 приравнява регистрацията по чл.97а с нерегистрираните лица. Как можеш да начислиш данък без да го посочваш във фактурата? Такова беше и тълкуването на двамата счетоводители с които правих консултации в почивните дни.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

По второто не съм съгласен, този член 113 приравнява регистрацията по чл.97а с нерегистрираните лица. Как можеш да начислиш данък без да го посочваш във фактурата? Такова беше и тълкуването на двамата счетоводители с които правих консултации в почивните дни.
Ще говоря и аз с колеги, но личното ми мнение се различава от това на двамата счетоводители с които си говорил.
 

Горе