SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Данъчно облагане реклама в Интернет

Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

А кое име се въвежда
собственото ли
или на фирмата

или при регистрация на свободна професия - това пак ли е физическо или е юридическо лице
и примерно коя професия е удачна като за администратор на сайт. А намерих само некакви строители и зидари

тука
http://docs.google.com/viewer?a=v&q...&gl=bg&sig=AHIEtbRlo-tpYX9qN4TGv3c7KMSaFpQN-Q
ако това е списъка де
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

А някой прочил ли е възможността да се регнеш като безработен и да декларираш парите като доход от чужбина. Тогава дължат ли се осигуровки ? и Въобще възможно ли е това ?
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

А някой прочил ли е възможността да се регнеш като безработен и да декларираш парите като доход от чужбина. Тогава дължат ли се осигуровки ? и Въобще възможно ли е това ?

Ако ги декларираш като доход от чужбина се дължи само ДДФЛ 10%.

Ако прочетеш темата, ще разбереш, че има две гледни точки:
1. Според bgkulinar, това е допустимо и законно. Той се е консултирал със счетоводител за целта. Има и други хора на неговото мнение.
2. Според мен, ако по сайтът се публикуват новини или се извършват подобни денойсти по обновяване на съдържанието - данъчното законодателство не го позволява.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

2. Според мен, ако по сайтът се публикуват новини или се извършват подобни денойсти по обновяване на съдържанието - данъчното законодателство не го позволява.
Ако сайта е собственост на Пешо от някъде си който го подържа за кеф, а аз съм го напил една вечер и съм си сложил моя код на АдСенса на него и дори не знам какво е това сайт и какво се прави с него, а Пешо си няма предства че тия каренца някой ги плаща и това не го интересува ...
Още една възможна хипотеза.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

питах един данъчен
може ли да се избегнат осигуровките
думите му бяха:

получаваш пари - плащаш осигуровки

а по принцип незнаеха, че горепосочения член
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ако ги декларираш като доход от чужбина се дължи само ДДФЛ 10%.
+ здравните задължително.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ако сайта е собственост на Пешо от някъде си който го подържа за кеф, а аз съм го напил една вечер и съм си сложил моя код на АдСенса на него и дори не знам какво е това сайт и какво се прави с него, а Пешо си няма предства че тия каренца някой ги плаща и това не го интересува ...
Още една възможна хипотеза.

хаха , ще те обвинят в финансова измама :Д
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Според мен най-добрият вариант е да се осребряват доходите в чужбина и да ти ги превеждат по карта.
Но още не съм се заинтересувал дали е възможно и как би станало на практика.
Ако някои има опит нека да сподели :)
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ако ги декларираш като доход от чужбина се дължи само ДДФЛ 10%.

Ако прочетеш темата, ще разбереш, че има две гледни точки:
1. Според bgkulinar, това е допустимо и законно. Той се е консултирал със счетоводител за целта. Има и други хора на неговото мнение.
2. Според мен, ако по сайтът се публикуват новини или се извършват подобни денойсти по обновяване на съдържанието - данъчното законодателство не го позволява.

Добре. Но откъде и как ще се разбере за кой сайт става въпрос?
Аз имам примерно 3 сайта. Един обновяващ се и два статични. рекламата на всички тях е от един адсенс акаунт. Данъчните имат право на достъп до този акаунт за да видят статистиките и да разберат колко доход съм получил от рекламата на еди - кой си сайт. А ако няма такива статистики?

в) Регистрирате се като упражняващ свободна професия (изисква регистриция по Булстат), имате признати разходи 40%, но всеки месец дължите социални осигуровки върху поне минималната работна заплата (или върху сумата на дохода Ви, ако той надхвърля МРЗ).
И друго ми остана неясно: защо за свободната професия норм. признатия разход е 40%? По 29, т. 2, буква Б е 40%, но те не са с БУЛСТАТ. За свободните професии по т. 3 е 25%.
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Декларацията са ДДС какво се въвежда
някъде прочетох че е стойност 0 така ли е
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Декларацията са ДДС какво се въвежда
някъде прочетох че е стойност 0 така ли е

Ако си решил да не се отказваш от AdSense и все пак да декларираш доходите (мнооого препооръчително), това е въпрос, който е най-добре да обсъдиш със счетоводител.

След като се регистрираш по ДДС е добре да се сдобиеш и с електронен подпис, защото иначе ще имаш щастието да се сблъскаш с администрацията на НАП наживо.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

ще го обсъдя с такъв в понеделник (искам и аз да съм подготвен малко), че ще има да обяснявам как се излъчва рекламата
какво е адсенс

Питах един служител на нап той ме пита къв е софтуера, кво да му обяснавам

Тук гледам има доста по - запознати с материята
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Моята консултация със счетовдител потвърждава опасенията на останалите. Трябва да си регистриран по ДДС за да получаваш пари от AdSense Ирландия. Най-неприятното на това да си регистриран по ЗДДС е бумащината и бюрократщината. И ако не изкарваш някакви особенни пари от там по-добре е настина да не се занимаваш изобщо.

Направо не мога да повярвам как ще удушат опитите на много хора да изкарват пари от интернет още в зародиш... И то на хора, които внасят пари в България.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Някой по-светнат юридически знае ли дали това положение с ДДС е свързано с европейски закони или е творение на нашите депутати и министри?

Можем да спретнем петиция, до властта. Просто ми изглежда прекалено абсурдно за да е истина. Ако положението остане такова, ефективно ще убият дребния бизнес по интернет със страни от Европейския Съюз. В крайна сметка този бизнес плаща и данъци.
 

Горе