SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Данъчно облагане реклама в Интернет

Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Мисля, че на абсурдите в държавата трябва да се реагира като в останалия свят - Гърция, безредиците в Париж преди 1-2 г.
Чудил съм се как става такава голяма организация, явно нещо у нас не е наред няма как да сме чак толкова търпеливи
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Някой по-светнат юридически знае ли дали това положение с ДДС е свързано с европейски закони или е творение на нашите депутати и министри?

Можем да спретнем петиция, до властта. Просто ми изглежда прекалено абсурдно за да е истина. Ако положението остане такова, ефективно ще убият дребния бизнес по интернет със страни от Европейския Съюз. В крайна сметка този бизнес плаща и данъци.

Аз ще се съдя, подготвен съм много добре юридически и имам опит в съдебни процеси, ако се опитат да ми наложат глоба че не съм регистриран по ДДС за Адсенс.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Аз ще се съдя, подготвен съм много добре юридически и имам опит в съдебни процеси, ако се опитат да ми наложат глоба че не съм регистриран по ДДС за Адсенс.

Ако ги осъдиш. всички ще сме добре :) Ще посочваме твоето дело като прецедент и тогава ще е лесно в съда :)
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Аз ще се съдя, подготвен съм много добре юридически и имам опит в съдебни процеси, ако се опитат да ми наложат глоба че не съм регистриран по ДДС за Адсенс.

Щом си подготвен много добре юридически, дай поне една петиция да сътворим. Петиция с конкретни искания за слагане на някакъв праг (50 000 лева примерно), конкретно за доходи от чужбина през интернет.

Иначе се спасяваме всеки по отделно, което винаги е по-труден вариант.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Някой по-светнат юридически знае ли дали това положение с ДДС е свързано с европейски закони или е творение на нашите депутати и министри?

Можем да спретнем петиция, до властта. Просто ми изглежда прекалено абсурдно за да е истина. Ако положението остане такова, ефективно ще убият дребния бизнес по интернет със страни от Европейския Съюз. В крайна сметка този бизнес плаща и данъци.

Европейско изискване е, този път не са нашите.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Щом си подготвен много добре юридически, дай поне една петиция да сътворим. Петиция с конкретни искания за слагане на някакъв праг (50 000 лева примерно), конкретно за доходи от чужбина през интернет.

Иначе се спасяваме всеки по отделно, което винаги е по-труден вариант.

Оборването на абсурдните данъчни разпоредби в съда е лесно и вярвам че лесно ще го постигна. Съдили са ме дори реномирани държави и съм печелил. Но тъй като за мен репутацията ми на консултант е много важна - с нея си изкарвам хляба, не смея да рискувам с предварителни съвети за тактики и какво ще приложа в съда за да не получа анонимна червена точка от пореднията безмозъчен 15 годишен кретен, преди да съм спечели дело де факто.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Оборването на абсурдните данъчни разпоредби в съда е лесно и вярвам че лесно ще го постигна. Съдили са ме дори реномирани държави и съм печелил. Но тъй като за мен репутацията ми на консултант е много важна - с нея си изкарвам хляба, не смея да рискувам с предварителни съвети за тактики и какво ще приложа в съда за да не получа анонимна червена точка от пореднията безмозъчен 15 годишен кретен, преди да съм спечели дело де факто.

Ако успееш да събориш член 97а от ЗДДС ще решиш проблемите на много хора в този форум.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Здравейте,
Въпроса ми е следния , работя , на трудов договор съм , държавен служител, там ми вървят осигуровки.
Какъв е най-изгодния вариант в моя случай- приходите ми от Гугъл Адсенс са към 500-600 лв. на месец.
Нямам регистрирана фирма.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Някой по-светнат юридически знае ли дали това положение с ДДС е свързано с европейски закони или е творение на нашите депутати и министри?

Можем да спретнем петиция, до властта. Просто ми изглежда прекалено абсурдно за да е истина. Ако положението остане такова, ефективно ще убият дребния бизнес по интернет със страни от Европейския Съюз. В крайна сметка този бизнес плаща и данъци.
Промяната в законодателството е пряко свързана с промените на директивите на ЕС. Тоест подобен член би следвало да има във всяка страна членка. Дали напрактика е така - специално по ДДС законодателството, най-вероятно ДА. Съмнявам се в тази част да са дали гратисни периоди на някоя държава.

Ако ги осъдиш. всички ще сме добре Ще посочваме твоето дело като прецедент и тогава ще е лесно в съда
Колкото и е да е смешно, в България съдебната система не е базирана на прецеденти (в САЩ е така, ако един съд е издал една присъда по определен казус, всички останали издават същата присъда, тъй като има прецедент). Тоест факта, че Х е осъдил У за нещо, не означава, че всеки може да осъди У за същото нещо, дори да има същото основание.
Тоест ако вха осъди НАП, това не означава автоматично, че всеки в ситурацията на вха ще може да осъди НАП. Напротив, може и да не успеят.

Щом си подготвен много добре юридически, дай поне една петиция да сътворим. Петиция с конкретни искания за слагане на някакъв праг (50 000 лева примерно), конкретно за доходи от чужбина през интернет.
Трябва първо човек добре да се запознае с изискванията на директивата. Защото ако тя поражда подобно изискване към нашето законодателство, колкото и петиции да пускате до нашите управляващи, те не могат да го променят.

Ако приемаш моята версия, а не на Иво, декларираш ги като доход от чужбина.
И най-добре да се консултира със счетоводител/юрист/данъчен експерт, който да поеме определена отговорност за консултацията и изказаният съвет.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Честно казано, аз се чудя защо законодателството ни не се промени леко, което директно ще облекчи адски много стартиращият и дребен бизнес и бих подел инициативата да се предложат по-скоро такива данъчни промени:
1. Всяка новорегистрирана фирма, автоматично да бъде регистрирана и по ЗДДС, без да се налага да се подават каквито и да е допълнителни документи.
2. Ако има основание и желание за дерегистрация, фирмата да се дерегистрира.
3. Да отпадне изискването за подаване на месечна данъчна декларация, ако тя е нулева (празна).

По този начин цялата процедура ще се улесни безкрайно много, защото е по-лесно да се провери дали има основания за дерегистрация, отколкото всички 1000 члена, които налагат задължителна такава.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ако ме баннат от АС, преди да съм си получил дължимите суми, а междувременно някой данъчен ми е изискал разпечатка от АС панела и там пише, че на ден съм изкарвал примерно по $20, какво става?
Приспадаш прихода с обратен знак в периода, в който те баннат.
Иво, нали се сещаш, че става въпрос за декларация на физическо лице, не за водене на счетоводство. В декларациите нямаш право да записваш цифри с обратен знак, нито да приспадаш каквото и да е.

Илиев, мисля, че на данъчния разпечатката от АС няма да му свърши работа. Вдинствения официален документ ще е извлечение от банковата сметка т.е. отиваме на моята теза, че парите се отчитат при постъпване в сметката.

И най-добре да се консултира със счетоводител/юрист/данъчен експерт, който да поеме определена отговорност за консултацията и изказаният съвет.
И как точно счетито ще поеме отговорност?
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Иво, нали се сещаш, че става въпрос за декларация на физическо лице, не за водене на счетоводство. В декларациите нямаш право да записваш цифри с обратен знак, нито да приспадаш каквото и да е.
Може би си прав, трябва да го проверя, за да видя дали има опции за корекции.

И как точно счетито ще поеме отговорност?
Зависи как си формулираш договора с него. В моята практика много често има клаузи за претърпени щети, поради действия/бездействия на счетоводителя.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Зависи как си формулираш договора с него. В моята практика много често има клаузи за претърпени щети, поради действия/бездействия на счетоводителя.
За големи договори - може би, ама за 200 лв еднократно (идеята е, че се коснултираме еднократно), кой счети ще ти подписва договор.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Кога е направено плащане по сделката според мен, поне за Адсенс, е ясно.
Плащането е направено когато в акаунта ти напише направено плащане и си видиш номера на плащане. Тогава Гугъл са превели парите и в тяхната декларация която ще пуснат ще са написали, че на датата Х са превели едиколко си пари на лицето У. Гугъл съотвено на тези пари внасят ДДС.
Дори и да те баннат на другия ден след тази дата парите ще стигнат при теб.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

при положение, че активирах задържане на плащането преди 3-4 дни т.е. преди 15
сумата за предния месец (вече си е начислена в профила) не трябва да бъде пращана на 25 този месец нали така се получава или са ми грешни сметките

целта ми е да се регистрирам другия месец или няма да стане
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

виждам, че има доста хора в този форум който разбират от счетоводство и има един въпрос към тях, малко е извън темата.
Имам регистрирана фирма, но за момента не извършва никаква дейност, трябва ли да подавам данъчна декларация и какво да попълня в нея като нямам никакви приходи и разходи свързани с фирмата и до кога трябва да се подаде тази данъчна декларация?
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

На 2 февруари минах към евро в Адсенса, но не съм получил все още плащане в Евро.
Минаването към евро равносилно ли е на нов договор с Гугъл Ирландия? Искам да се откажа от Адсенса за да не се налага да се регистрирам по ЗДДС и т.н., дал съм задържане на плащането, което е изчислено в евро? какво ще ме посъветвате.какво да направя в случая?
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

На 2 февруари минах към евро в Адсенса, но не съм получил все още плащане в Евро.
Минаването към евро равносилно ли е на нов договор с Гугъл Ирландия? Искам да се откажа от Адсенса за да не се налага да се регистрирам по ЗДДС и т.н., дал съм задържане на плащането, което е изчислено в евро? какво ще ме посъветвате.какво да направя в случая?

Ако са малко парите и искаш да се откажеш, просто ги отсвири.
 

Горе