SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

КЗП и контактни данни на сайт

Re: КЗП и контактни данни на сайт

Какъв е смисъла от всичко това ? След поста на БГКулинар човек може да си помисли, че са те глобили за това и искаш да си го върнеш :)
Правя го, за да не те глобят и теб, не че няма основание за това, де. :D
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

според мен напълно нормално е да обявиш коя фирма седи зад даден сайт, какви са и данните и т.н.
Все пак говорим за комерсиалната страна на нещата, където се "въртят" пари. Например, Замунда.нет - взимат луди пари за рекламните карета и всичко става чрез познати, на които да дадени. Те препродават и така...изключително трудно, да не кажа невъзможно, да се свържеш с реалните собственици. Такива хора да си го носят :)))
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

според мен напълно нормално е да обявиш коя фирма седи зад даден сайт, какви са и данните и т.н.
Все пак говорим за комерсиалната страна на нещата, където се "въртят" пари. Например, Замунда.нет - взимат луди пари за рекламните карета и всичко става чрез познати, на които да дадени. Те препродават и така...изключително трудно, да не кажа невъзможно, да се свържеш с реалните собственици. Такива хора да си го носят :)))

Когато има финансов интерес - напълно съм съгласен. Но според сегашният ЗЕТ, дори ако сайта ти просто предоставя коментари (услуга) без никаква комерсиална цел, той следва да спазва същите правила, малко е странно.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Малко развитие по темата. Делото е спечелено на първа инстанция, като съдията е приел тезата на единия от свидетелите, че whois е публична информация и не следва тя да бъде публикувана и в сайта. Сега тече срокът за обжалването. Да видим дали КЗП ще обжалват и ако да, как ще се развие по-нататък.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Малко развитие по темата. Делото е спечелено на първа инстанция, като съдията е приел тезата на единия от свидетелите, че whois е публична информация и не следва тя да бъде публикувана и в сайта. Сега тече срокът за обжалването. Да видим дали КЗП ще обжалват и ако да, как ще се развие по-нататък.

Това си е сериозно развитие.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Това си е сериозно развитие.
Само дето в БГ не важи прецедентното право :). Все пак можеш да ползваш подобни дела като аргумент.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Само дето в БГ не важи прецедентното право :). Все пак можеш да ползваш подобни дела като аргумент.

Да жалко е, но факта, че съдиите мислят е добър показател.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Не изчетох всички постове в темата, така че може и да повтарям някой.
Изискването за публикуване на точен адрес и телефон за връзка важи за тези, които предлагат стока или услуга срещу заплащане. Коментарите и рекламите от Гугъл не са неща, за които посетителят на сайта плаща. Идеята е ако има проблем с нещо, за което е платено, да може потребителят да си търси парите, и евентуално ако се стигне до КЗП, те също да намират официалните данни за търговеца, който е бил некоректен.
Преди 3 месеца имах проблем с един сайт за онлайн игри, пратих 3 sms-а (приятелка от чужбина ме помоли), но парите не постъпиха в акаунта ми. За контакт имаше само е-мейл, при това нефункциониращ. След като се обърнах към КЗП, вече имат публикувани подробни даннни :)
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Малко развитие по темата. Делото е спечелено на първа инстанция, като съдията е приел тезата на единия от свидетелите, че whois е публична информация и не следва тя да бъде публикувана и в сайта. Сега тече срокът за обжалването. Да видим дали КЗП ще обжалват и ако да, как ще се развие по-нататък.

от мой опит с кзп, но не по подобен казус - обжалват, да.
и от там идва проблема - може и на 3 инстанции да спечелиш, и да не платиш глоба, но пак губиш време и пари заради тях/ЗЕТ.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Изискването за публикуване на точен адрес и телефон за връзка важи за тези, които предлагат стока или услуга срещу заплащане.
Това ИЗОБЩО НЕ Е вярно! Прочети пак цялата тема и пак се включи.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Какво искаш да кажеш... че и за адсенса трябва да се публикуват данни ли?
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

:D да спазен е, ще оценят чувството ти за хумор и ще изпратят поздравително писмо на Регистър БГ

E, да са живи и здрави тогава ;)
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Само дето в БГ не важи прецедентното право :). Все пак можеш да ползваш подобни дела като аргумент.
Че то това си е много сериозен аргумент, предвид компетентните :)

Мое мнение е, че ако КЗП обжалва по такива решения прахосва парите на данъкоплатците. Принципно говоря не за конкретния случай. Щом се е изказал съд по административно производство, освен ако няма някакво сериозно основание, не е работа на някакъв утрепан чиновник да си налага мнението през съда за сметка на държавата. Работа на КЗП е да сезира конституционния съд за тълкуване на ЗЕТ, щом не са го направили не си вършат работата и само рекетират гражданите.

Горното решение е добър повод да се потръби по медии. Някой ако се сеща би било добра идея.

Аз си чакам акта между другото. Преди 2 седмици ме каниха да си го получа. Още не са ми го пратили. Ще ги прасна през КЗЛД и обмислям варианти по които да агитирам прокуратурата срещу тия мърлячи.

Ето какво пращат:
Във връзка с приключване на проверка и съставяне на акт, моля на ДД.ММ.ГГГГ в 11.00 часа да се явите Вие лично или писмено опълномощено лице, което да Ви представлява пред КЗП. Адресът, на който следва да се явите е: гр.София, пл. Славейков 4А, ет. 3, ст 305.
Накакъв си държавен ЧИНОВНИК си позволява да изисква от български гражданин да се явява пред него в друг град в дадено от чиновника време. За сведение и президента няма правомощия да ми казва къде и кога следва да се явявам, само съд може да нарежда това и то по съответния ред.

Ще съм благодарен ако някой сподели за начин да се преследват чиновниците, сложили подписа си, а не държавата финансово за такива изпълнения. Имам предвид освен иск по ЗОДВПГ.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Няма начин да преследваш чиновник, съдиш държавата :)
Да ти кажа, като ми правят мръсни номера ми падат някои задръжки да играя честно. Нямам предвид само съдебни действия. Чиновници могат да се гърчат по много начини и то напълно законно. Имам опит в тази област.

Тук май липсват някои от изискваните от ЗЕТ данни: http://www.president.bg/ ще изчакам да си получа акта и да им пусна задачки от тоя род.
Парламента обаче са коректни :)
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Да ти кажа, като ми правят мръсни номера ми падат някои задръжки да играя честно. Нямам предвид само съдебни действия. Чиновници могат да се гърчат по много начини и то напълно законно. Имам опит в тази област.

Това е друго!!! Но не можеш да го съдиш примерно за грешка.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

На сайта на президента обаче не разбрах какво не му е наред? – има си адрес, има си име, има си и телефон? Не се заяждам, просто питам.
 

Горе