SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

КЗП и контактни данни на сайт

Re: КЗП и контактни данни на сайт

На сайта на президента обаче не разбрах какво не му е наред? – има си адрес, има си име, има си и телефон? Не се заяждам, просто питам.

Крайното лице за контакти не ни харесва...
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

И на мен, но уви, това е институция и крайното лице за контакт е администрацията на президента. Това беше спорено вече някъде из нета още при въвеждането на чл.4 от ЗЕТ
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

И на мен, но уви, това е институция и крайното лице за контакт е администрацията на президента. Това беше спорено вече някъде из нета още при въвеждането на чл.6 от ЗЕТ
Както се казва, на следващите избори срещу Алексей Петров едва ли ще спечеля :)
Ама не пречи да се пробвам на по-следващите :p
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

На сайта на президента обаче не разбрах какво не му е наред? – има си адрес, има си име, има си и телефон? Не се заяждам, просто питам.
ПП. Всъщност пише: Дирекция "Приемна" което може да се приеме за търсената от ЗЕТ информация. Всъщност открих само един правителствен сайт без информация за контакти и той не е особено подходящ за такива проверки. Ще трябва да преосмисля стратегията.

П.П.2 Намерих си още по добър сайт кандидат от президентския :) - justice.bg Мисля, че ще бъде много весело да се чете отговора на КЗП.
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

На няколко места видях имена, заедно с автобиграфиите им и кой за какво отговаря. Можеш да погледнеш раздел "Информация" -> подраздел "Администрация"
КЗП много лесно ще секнат всеки емоционален напън на който и да е уебмастър да "гърчи държавен чиновник" с обяснението, че сайта на президента или която и да е държна административна единица е съгласуван със Закона за електронното правителство и не подлежи на регулация от ЗЕТ, заради упражняването на публични дейности (функции).
А още по-жалкото е, че на държавния чиновник му е през "инструмента" за доставчика или уебмастъра и като стане 16:30 не му пука дали имаш желание да го гърчиш или не, става и си бие камшика...
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

На няколко места видях имена, заедно с автобиграфиите им и кой за какво отговаря. Можеш да погледнеш раздел "Информация" -> подраздел "Администрация"
Раздел "информация" в този сайт не виждам да има.
Аз информация за предоставящ електронна услуга описан според изискванията на ЗЕТ и на видно място не виждам. Това е достатъчно основание да питам КЗП по въпроса. Все пак като потребител нямам възможност да се уверя в качеството на получаваната информационна услуга...
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Не виждаш, защото не гледаш обективно, търсиш само нарушението, а не преглеждаш целия сайт - и двата ти примера не подлежат на регулация на ЗЕТ, а на Закона за електронното правилтелство. Предлагам ти да спрем да се правим на юристи и двамата и да ходим да си гледаме сървърите..... и без това е почти 4 сутринта.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

и двата ти примера не подлежат на регулация на ЗЕТ, а на Закона за електронното правилтелство.
Мда тук ме закова. Пише си, че трябва да е ЛИЦЕ. Лека.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

КЗП много лесно ще секнат всеки емоционален напън на който и да е уебмастър да "гърчи държавен чиновник" с обяснението, че сайта на президента или която и да е държна административна единица е съгласуван със Закона за електронното правителство и не подлежи на регулация от ЗЕТ, заради упражняването на публични дейности (функции).
В закона за електронното правителство пише ли, че сайтовете на "електронното" правителство не подлежат на регулация от ЗЕТ? Ако не пише, значи нищо не ги освобождава от отговорност да следват и двата закона. Иначе е ясно, че във whois я има цялата информация за тях :).
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Мога ли да попитам нещо във връзка с декларациите на доходите в тази тема? Някой има ли опит как става деклариране на допълнителните доходи от интернет при условие че се водиш на работа в друга фирма?
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

В закона за електронното правителство пише ли, че сайтовете на "електронното" правителство не подлежат на регулация от ЗЕТ? Ако не пише, значи нищо не ги освобождава от отговорност да следват и двата закона. Иначе е ясно, че във whois я има цялата информация за тях :).
s1yf0x е прав. В ЗЕТ пише:
Чл.3. (1) Доставчик на услуги е физическо или юридическо лице, което предоставя услуги на информационното общество.
Което изключва държавните и общински институции.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Никой от нас не може да каже на 100% дали е прав - nikoladd нека опита, пък може и тези от КЗП да не са чели закона и да го гледат втрещено. После може да ги попита, по кой закон се придържат сайтовете на държавните институции, ако и това не знаят може да ги подсети...
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Никой от нас не може да каже на 100% дали е прав - nikoladd нека опита, пък може и тези от КЗП да не са чели закона и да го гледат втрещено. После може да ги попита, по кой закон се придържат сайтовете на държавните институции, ако и това не знаят може да ги подсети...
О аз не съм се отказвал. Просто плана беше да ми откажат по други причини :) Което да ползвам пред други институции. Сега просто обмислям алтернативи, докато си чакам бумагите. Алтернативи има.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

А ти докато си чакаш бумагите, аз водя борба с Министерство на правосъдието, за да получа копие от официалния превод на директива 2000/31/ЕО на Европейския парламент. На нейна база са спорните промени в ЗЕТ. По рано в тази тема съм цитирал оригинала на директивата, но закона се базира на превода... да видим дали ще ми изпратят инфо.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Което изключва държавните и общински институции.

Не ги изключва поради същата причина, поради която електронна търговия по смисъла на закона не означава електронна търговия в обичайния смисъл на думата - електронна търговия е да имаш сайт, независимо дали продаваш нещо на този сайт.

Държавните и общински институции не са ли юридически лица?

Чл. 1. (1) Този закон урежда обществени отношения, свързани с осъществяването на електронна търговия.

(2) Електронна търговия по смисъла на този закон е предоставянето на услуги на информационното общество.

(3) Услуги на информационното общество са такива услуги, които обикновено са възмездни и се предоставят от разстояние чрез използването на електронни средства след изрично изявление от страна на получателя на услугата.

Някой има ли опит как става деклариране на допълнителните доходи от интернет при условие че се водиш на работа в друга фирма?

Виж тук и тук. Освен това има няколко теми в този форум: деклариране на доходи, данъчно облагане.
 
Последно редактирано:
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Добра новина - актът окончателно е паднал на втора истанция. Като ми го прати момчето, ще го пейстна.
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Тази комисия само за бг сайтове ли е?Ако имаш сайт, хостнат в чужбина и предназначен не за тук?

Аз лично си купувам винаги прайвът домейни (и фирмени и лични)?Някакви проблеми с това?
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

Гледай да нямаш домейни на твое име (понякога whois privacy не е достатъчно - напр. GoDaddy ако ги питаш - казват на кого е домейна и за тази услуга взимат пари от собственика на домейна - вж. NoDaddy.com).
 
Re: КЗП и контактни данни на сайт

а как стоят нещата, когата само редиректваш домейн?
 

Горе