SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

а тази новина nap.bg/news?id=1271 има ли отношение към адсенс и ддс
изменя се Регламент (ЕО) № 1777/2005 на Съвета от 17 октомври 2005 г. за установяване на мерки за прилагане на Директива 77/388/ЕИО относно общата система на данъка върху добавената стойност, т. нар. Шеста Директива.

има ли промяна при издаването на фактури - основанието за неначисляване на ДДС при тази промяна
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Здравейте, има ли някой регистрирал се по зддс със закъснение и има ли наложена глоба за това ?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Когато издаваш фактура на Адсенс Ирландия, какво се посочва като основание за неначисляване на ДДС
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Здравейте, прочетох внимателно дискусията за регистрация по ЗДДС при работа с AdSense и знам какво да направя, за да се регистрирам. За съжаление прочетох всичко твърде късно.

От началото на годината експериментирам с Adsense, приходите ми през май минаха 70Е, не съм дала задържане на плащанията и очаквам през юни да ми ги изпратят. Сега разбирам, че трябва да съм направила такава регистрация в срок 7 дни от края на месеца, в който настъпва данъчното събитие (дата на данъчното събитие е края на месеца в който приходите стигнат 70Е). А до края на май остават 5 дни, т.е. вече съм закъсняла. За което, доколкото разбирам, ще дължа глоба.

Дадох задържане на плащанията. Задържането може да влезе в сила за май или за юни.

Ще е абсурдно, ако за 70Е ме глобят минимум 500 лв. Моля ви, дайте ми съвет, не знам какво да правя.
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Здравейте, прочетох внимателно дискусията за регистрация по ЗДДС при работа с AdSense и знам какво да направя, за да се регистрирам. За съжаление прочетох всичко твърде късно.

От началото на годината експериментирам с Adsense, приходите ми този месец минаха 70Е, не съм дала задържане на плащанията и очаквам този месец да ми ги изпратят. Сега разбирам, че трябва да съм направила такава регистрация в срок 7 дни от края на месеца, в който настъпва данъчното събитие (дата на данъчното събитие е края на месеца в който приходите стигнат 70Е). А до края на месеца остават 5 дни, т.е. вече съм закъсняла. За което, доколкото разбирам, ще дължа глоба.

Дадох задържане на плащанията. Задържането може да влезе в сила за този месец или за следващия.

Ще е абсурдно, ако за 70Е ме глобят минимум 500 лв. Моля ви, дайте ми съвет, не знам какво да правя.
Регистрацията е 7 дена преди да получиш парите.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Регистрацията е 7 дена преди да получиш парите.

Много благодаря за бързия отговор!

На regfirms.com/news.php?item.17 има друга формулировка, която ме притеснява:

Данъкът става изискуем на датата на данъчното събитие, а за такъв вид услуга (услуга с постоянно изпълнение) датата на данъчното събитие е последният ден от всеки период, за който е уговорено плащане. Ако не сте задържали плащанията си това е последният ден от месеца, в който балансът по сметката ви е достигнал 70 евро. Ако сте задържали плащанията си, датата на данъчното събитие е последният ден от месеца, в който премахнете задържането на плащането.

И още два въпроса:

Как да разбера кога точно се очаква да получа парите, за да знам до кога мога да се регистрирам...
Не си спомням да съм accept-вала никакъв договор с Google Ireland, къде мога да видя дали съм го направила..
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Цитираният по-горе сайт regfirms.com е мой и това, което цитирате съм писал аз. Въпреки, че това което съм написал е вярно и правилно от законова гледна точка, ако подадете заявление за регистрация по чл. 97а в НАП и все още не сте получили парите, там няма как да установят, че датата на данъчното събитие е минала, освен ако сами не се набутате. Просто те няма как да знаят, че акаунта ви е надхвърлил 70 евро. Ако няма получено реално плащане по никакъв начин от НАП не могат да установят, че този момент е настъпил, освен ако сами не си признаете.
Освен това ако през май сте достигнали 70 евро и вече сте отбелязали задържане на плащанията, то сумата няма да ви бъде изплатена докато не освободите задържането, което ще рече, че все още не е настъпило данъчното събитие за вас.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Цитираният по-горе сайт regfirms.com е мой и това, което цитирате съм писал аз. Въпреки, че това което съм написал е вярно и правилно от законова гледна точка, ако подадете заявление за регистрация по чл. 97а в НАП и все още не сте получили парите, там няма как да установят, че датата на данъчното събитие е минала, освен ако сами не се набутате. Просто те няма как да знаят, че акаунта ви е надхвърлил 70 евро. Ако няма получено реално плащане по никакъв начин от НАП не могат да установят, че този момент е настъпил, освен ако сами не си признаете.
Освен това ако през май сте достигнали 70 евро и вече сте отбелязали задържане на плащанията, то сумата няма да ви бъде изплатена докато не освободите задържането, което ще рече, че все още не е настъпило данъчното събитие за вас.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Цитираният по-горе сайт regfirms.com е мой и това, което цитирате съм писал аз. Въпреки, че това което съм написал е вярно и правилно от законова гледна точка, ако подадете заявление за регистрация по чл. 97а в НАП и все още не сте получили парите, там няма как да установят, че датата на данъчното събитие е минала, освен ако сами не се набутате. Просто те няма как да знаят, че акаунта ви е надхвърлил 70 евро. Ако няма получено реално плащане по никакъв начин от НАП не могат да установят, че този момент е настъпил, освен ако сами не си признаете.
Освен това ако през май сте достигнали 70 евро и вече сте отбелязали задържане на плащанията, то сумата няма да ви бъде изплатена докато не освободите задържането, което ще рече, че все още не е настъпило данъчното събитие за вас.

Здравейте, много благодаря за предоставената информация. Дадох задържане на плащането днес, когато разбрах каква е ситуацията, а това не гарантира, че плащането за този месец ще бъде задържано. Пише, че това задържане ще се отрази на плащането или за този месец, или за следващия.

Плащането от страна на Google с WU се отбелязва като реално плащане 1. когато Google изпратят парите, 2. когато парите пристигнат по сметката ми или 3. когато изтегля сумата?

Ако утре подам документи за регистрация и плащането дойде във вторник (примерно), тогава ще бъде ли отразено по някакъв начин, че срокът между регистрацията и плащането е по-малко от 7 дни.. Или както виждам от темата за плащанията, те (плащанията) не пристигат преди 20-то число на следващия месец, което ми дава достатъчно време за регистрация?

Въобще не държа на тези пари, просто много искам да се измъкна от тази ситуация. А не знам как да постъпя.

Извинявам се предварително, ако въпросите ми са неуместни.
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

То от написаното от вас не става ясно кога сметката ви достигна 70 евро. на 30 април или сега през май. Ако е на 30 април то плащането ви вече е насрочено, ако е през месец май със сигурност няма да го получите преди да махнете задържането, защото плащанията се обработват към последно число на месеца и се изплащат след 25 число на следващия месец, т.е. плащането за м. май ще бъде изплатено чак към 25-30 юни.
В самия акаунт в Адсенс има подробно обяснение на кои дати се засичат плащанията и кога реално се изплащат парите. Освен това в профила ви ще има отметка за насрочено плащане, ако се канят да ви изпратят сумата в следващите няколко дни.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

@account-bg, много благодаря за подробната информация, точно това ме интересуваше.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Преглеждах още преди време тази тема, сега пак чета но така и не разбирам едно нещо.

Според тази част:
Понеже договорът с Гугъл Адсенс е договор с постоянно изпълнение, лицето трябва да се самоосигурява през цялото време на изпълнение на договора, а не само в периода, в който се получават плащанията. За 2010 г. това са месечни разходи за осигуровки в размер на 100.80 лв. месечно. Ако искате да имате право и на болнични сумата нараства на 115 лв.

Какъв е смисъла да получа 70 евро и да платя 100 лева? Аз ли бъркам някъде или ....?!?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Преглеждах още преди време тази тема, сега пак чета но така и не разбирам едно нещо.

Според тази част:
Понеже договорът с Гугъл Адсенс е договор с постоянно изпълнение, лицето трябва да се самоосигурява през цялото време на изпълнение на договора, а не само в периода, в който се получават плащанията. За 2010 г. това са месечни разходи за осигуровки в размер на 100.80 лв. месечно. Ако искате да имате право и на болнични сумата нараства на 115 лв.

Какъв е смисъла да получа 70 евро и да платя 100 лева? Аз ли бъркам някъде или ....?!?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Преглеждах още преди време тази тема, сега пак чета но така и не разбирам едно нещо.

Според тази част:

Какъв е смисъла да получа 70 евро и да платя 100 лева? Аз ли бъркам някъде или ....?!?

няма смисъл. освен, ако не те осигуряват по трудов договор на максимален осигурителен праг (2000 лв). в този случай (доколкото разбирам) не дължиш осигуровки. при мен е така.. намерението ми е да стигна 1000Е на месец до края на следващата година и въобще да престана да работя за други хора. ще ми се да си живуркам леко и кротичко без напрежение.
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

да, пандата се оказа голям кошмар. веднага изяде 6 от сайтовете ми, но 2 от тях се въстановиха много добре с малко ново съдържание и доста tweets, retweets + social bookmarks. все пак остана поуката за уникално съдържание вместо 70% копи пейст. като гледам, доста article directories (ezinearticles, hubpages) също повъзстановиха позиции. може би все пак няма да се окаже чак толкова страшно. ще видим какво ще се случи следващите месеци. миналата година определено беше много интересна.

sorry за off topic-а, така и не разбрах как се постват тези comments към отговорите.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

krriz. ако не осребриш ВУ, няма плащане ;).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Дали бихте ми казали, има ли вариант да си платиш данъка от Гугъл, пък после, ако те хванат, че нямаш рег. по ДДС, да си платиш глобата? Защото глобата май е от 500 до 2000 лева, но аз може и да дам тези пари за счетоводител? Заплащането за счетоводител е 100% сигурно, за разлика от проверката.

Аз имам ЕООД, но то е с една фактура месечно и плащам само за изготвяне на годишна декларация + внасяне на осигуровките (подава се някаква ежемесечна декларация). Вероятно счетоводната такса ще скочи двойно, ако се регна по ДДС.

Дали има вариант да продължа да си получавам парите по Western Union и да си платя данък през годишната данъчна декларация? Все пак, по този начин съм в по-малко нарушение - предполагам едно е да пропуснеш да се регнеш по ДДС, друго е и да укриеш доходи.

Имате ли идея каква глоба ме грози, ако получа парите през Western Union без рег. по ДДС (но платя данък), глобата - ако ги получа с чек през фирмата, пак без рег по ДДС (но пак платя данък печалба) и глоба - ако просто си ги получа през Western union и не платя никакъв данък и не регистрирам никъде нищо? Благодаря ви!
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Освен глобата трябва да внесеш и ДДС-то, което си скатал - мисля, че тоя вариант,който си намислил няма да е рентабилен :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Освен глобата трябва да внесеш и ДДС-то, което си скатал - мисля, че тоя вариант,който си намислил няма да е рентабилен :)

Това предполагам е, ако си получиш парите през фирмата? А и нали ДДС-то се връща (въобще не съм запознат с процедурите, ако фирмата е рег. по ДДС). Ако се декларират приходите като частно лице, май остава само глобата... четох из форумите, че просто се подавала ежемесечна декларация + здравни осигуровки... но все пак съм формулирал точно въпроса... ако някой си е правил труда да го разучава...

1) каква глоба ме грози, ако получа парите през Western Union без рег. по ДДС (но платя данък)

2) глобата - ако ги получа с чек през фирмата, пак без рег по ДДС (но пак платя данък печалба)

или 3) глоба - ако просто си ги получа през Western union и не платя никакъв данък и не регистрирам никъде нищо?

Тук оставяме настрана въпроса дали ще се наложи да докажеш, че имаш право да получиш парите като частно лице... въпросът е принципен и опира до суми и проценти :)
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Освен глобата трябва да внесеш и ДДС-то, което си скатал - мисля, че тоя вариант,който си намислил няма да е рентабилен :)
Сигурен ли си, че се дължи ДДС за сделка по чл.21? Става дума за адсенс, не за адуърдс, все пак.
 

Горе