SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в БГ

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Това всичко е вярно. Проблема е, че Вие сте писали становище кой е собственика и ония капацитети не питат нататък ами пишат актове. С което аз съм прецакан от това, че съм клиент на доставчик, който не си разбира компетентността.

Точно заради това, че съм ощетен предупреждавам останалите посетители на този форум да внимават и ги съветвам да се доверят на друг доставчик.

По никакъв начин не съм искал от вас да нарушавате, която и да било разпоредба заради мен. Вие сте си позволили волности на своя глава и е вероятно да ви се наложи да давате обяснения за това ако не успея да убедя въпросната администрация да погледне отново, което много ме съмнява да се случи.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Ето и самия отговор който сме пратили на КЗП:
ДО
********
ГЛАВЕН СЕКРЕТАР,
КОМИСИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ


Уважаеми дами и господа. В отговор на Вашето запитване постъпило на дата 10.08.2010 с ваш изходящ номер ****** ви уведомяваме, че домейн името ******** е трансферирано към нас от системата на ******* на дата 10.07.2008. Таксата за трансфера на домейна и удължаването му с 1 година е заплатена по банков път от фирма “***** ЕООД” на дата 02.07.2008. На 31.10.2008 е постъпило второ плащане, за удължаването на регистрацията на домейна с още 4 години (т.е. ще бъде активен до 29 септември 2013) отново от фирма ***** ЕООД

Данните на фирмата собственик на домейна са:

******** ЕООД
гр. ******, ул. *******
ИН ********
ИН ЗДДС BG ********
МОЛ. ********

Доколкото разбирам, проблема е че вместо "фирмата" сме написали "фирмата собственик" и с това сме подвели разследването на КЗП в грешна посока. Тъй като ние не разполагаме с никакви други документи освен цитираните, ние нямам какъв друг извод на направим.

Самата кореспонденция по мейла (въпреки че тя не е някакъв документ) относно домейна също е водена единствено с nikoladd и ние никога не сме били уведомявани че сайта е на друго лице или сме си писали с друго лице.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Да взема да ви пусна 4-5 удължавания на чужди домейни като сте толкова лесни?

Взе да си отпускаш нервите. Опитах се да ти обясня нормално, но явно трябва наистина да ти цъфнем двамата в съда, за да схванеш. Айде като сме толкова лесни, влез в някой чужд профил и подай заявка за подновяване, освен ако не са си сложили парола 123456. За да подновиш домейн, не е нужно единствено, самосиндикално да преведеш пари по банкова сметка и ние да плеснем с ръце и да кажем ОК, домейна е твой. Колкото и да се старае човек да спазва някаква форма на благоприличие толкова повече се набирате отгоре му. Призовката я изпрати на адреса, посочен на сайта, същия който не отговаря на изискванията на ЗЕТ - на нашия поне има адрес.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Ето и самия отговор който сме пратили на КЗП:


Доколкото разбирам, проблема е че вместо "фирмата" сме написали "фирмата собственик" и с това сме подвели разследването на КЗП в грешна посока. Тъй като ние не разполагаме с никакви други документи освен цитираните, ние нямам какъв друг извод на направим.

Самата кореспонденция по мейла (въпреки че тя не е някакъв документ) относно домейна също е водена единствено с nikoladd и ние никога не сме били уведомявани че сайта е на друго лице или сме си писали с друго лице.
Не е ваша работа да правите изводи. Просто трябваше да се придържате към фактите. Вашия цитат ясно показва, че сте изказали становище, вместо да се придържате към фактите.

И да подвели сте ги дотолкова, че мислят, че са хванали голям нарушител едва ли не и ми се престарават да си "вършат работата" и изобщо не слушат какво им се говори. И резултата е, че ще си губим времето по съдилища почти гарантирано и то заради вас. И да чувствам се особено прецакан, че съм ви клиент, защото пробвайте да изкарате подобно становище от чужда компания по избор и да видим докъде ще стигнете?

@s1yf0x
Адреса го имам на официален документ подписан и подпечатан от вашия управител, а в сайта ви липсват предостатъчно ключови данни предвидени в изискванията на закона.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

@nikoladd, знам, че си много точно момче по принцип, но този път не си съвсем прав, понеже ситуацията е такава, че от ХБ, няма как друго яче да реагират.

Получават запитване от Държавен орган и са длъжни да отговорят по някакъв начин, а в случая единственият официален документ при подобен род услуги е именно платежното нареждане.

Ако фирмата си позволи да даде информацията от WHOIS (Която може и да не е съвсем точна), при несъответствие, вероятно тя ще носи отговорност... а предполагам сам разбираш, че ако имаш фирма, би предпочел да избегнеш подобен род главоболия.

Варианта е обжалване на акта и някакви доказателства, че домейна е личен, а не фирмен... да не говорим, че доколкото знам, всяко нещо закупено с фирмени средства се води собственост на самата фирма.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

посочи ги тези пропуски. има си лице за контакт, телефони, еик, адрес и т.н. кое те притеснява не мога да разбера.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

@nikoladd, знам, че си много точно момче по принцип, но този път не си съвсем прав, понеже ситуацията е такава, че от ХБ, няма как друго яче да реагират.

Получават запитване от Държавен орган и са длъжни да отговорят по някакъв начин, а в случая единственият официален документ при подобен род услуги е именно платежното нареждане.

Ако фирмата си позволи да даде информацията от WHOIS (Която може и да не е съвсем точна), при несъответствие, вероятно тя ще носи отговорност... а предполагам сам разбираш, че ако имаш фирма, би предпочел да избегнеш подобен род главоболия.

Варианта е обжалване на акта и някакви доказателства, че домейна е личен, а не фирмен... да не говорим, че доколкото знам, всяко нещо закупено с фирмени средства се води собственост на самата фирма.
Имал съм доста запитвания от държавни органи и знам за какво говоря.
Информацията в whois е официално декларираната от собственика. В случая тя е валидна и винаги е била. Това е първото, което трябва да посочат, като информация с която разполагат. Аз като собственик съм дал информацията. кои са те, че да ме наричат лъжец? Изводите не са от тяхната компетентност, както и сами казаха. Нито знаят достатъчно, нито им е работа.

Аз за обжалването на акта не се съмнявам, че ще е успшно. Въпроса е, че поставено по този начин ще се влачим няколко човека по съдилища и ще трябва и тях да ги викаме след това прекрасно становище да се обясняваме. Фирмата си има договорни отношения за поддръжка на сървъри и домейни и рекалама и там нещата са наред и винаги са били, ама никой не те пита, защото те(ХБ) видиш ли били казали така.

Надявайте се да се размине без израза "документ с невярно съдържание" защото именно това сте пратили!

Накратко фирма трябва да ходи да обжалва административни наказания относно сайт за който предоставя хостинг и само толкова. Това е ситузацията и на припозналите се честито и мислете бързо.

И служители тук да ми разправят как едва ли не аз съм им крив, че са ме закопали ми идва малко повече... И да си цитирате документа без да виждате проблем в това също го намирам неприемливо. Именно затова и са горните препоръки за смяна на доставчик.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Ако ситуацията с акта е тази, на въпросния приятел първото дело по обжалването на акта беше на 28-ми май и сега има дата за края на октомври.

БТВ„ той си извика свидетел, който свидетелства, че " че данни за контакт със собственика на сайта има достъпни по всяко време на официалния сайт на Регистър БГ в меню справки". Добре, ама от КЗП не се явил представител, та затова отложили делото. На представителя съдията наложил глоба.

Та, доста се влачат тия дела в съда.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Добре де Никола, дай да разсъжадаваме логично, можеш го, виждал съм твои мнения. Нека не си разваляме отношенията за глупост, която ти е казал някой псевдоюрист. Проблема не е кой е собственик на домейна, а кой е собственик на сайта. Като човек, който се занимава с поддръжка на сървъри ти много добре знаеш, къде физически се хоства сайта и кой е физическият носител на информацията. Проблема ти с КЗП не е дали си си платил домейна или не, а кой е собственик на сайта (файловете). Нали казваш че имаш договор за поддръжка със собственика на сайта. Ето ти веригата - КЗП пита кой е собственик на домейна - ние отговораяме (Домейна се води на твое име, не говори глупости, че не бил твой) - КЗП пита тебе кой е собственик на сайта - ти посочваш твоя клиент. КЗП довлни, ти доволен и т.н. Това , че КЗП бъркат понятието сайт с понятието домейн - аз вина имам ли? Да сме писали някъде в отговора към КЗП, че сайта е твой? Писали сме, че домейна е твой.

За 5 мнения, 3 пъти натърти, че никой не трябва да регистрира домейни през нас. Ами да ти помогна да кръстиш темата "Не регистрирайте домейни в Хост БЪлгария" тогава? Вместо да си губиш времето и да си търсиш оправдания можеше да обясниш на КЗП какво е домейн, какво е сайт и кой е физическия носител на информацията?
 
Последно редактирано:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

@nikoladd един въпрос

Ти как би се изразил в този случай. Напиши го, за да знаят другия път хората какви какви факти да дават. Щото за мен единственото смущаващо изречение е "Данните на фирмата собственик на домейна са:". Но единственото което може да се преправи е да се напише "Данните на фирмата платила домейна са:"

Та как да се действа в такива случаи?



ДО
********
ГЛАВЕН СЕКРЕТАР,
КОМИСИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ


Уважаеми дами и господа. В отговор на Вашето запитване постъпило на дата 10.08.2010 с ваш изходящ номер ****** ви уведомяваме, че домейн името ******** е трансферирано към нас от системата на ******* на дата 10.07.2008. Таксата за трансфера на домейна и удължаването му с 1 година е заплатена по банков път от фирма “***** ЕООД” на дата 02.07.2008. На 31.10.2008 е постъпило второ плащане, за удължаването на регистрацията на домейна с още 4 години (т.е. ще бъде активен до 29 септември 2013) отново от фирма ***** ЕООД

Данните на фирмата собственик на домейна са:

******** ЕООД
гр. ******, ул. *******
ИН ********
ИН ЗДДС BG ********
МОЛ. ********
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Друг път ползвай Godaddy или някой друг да видиш те как отговарят на родното КЗП ;)
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

@nikoladd един въпрос

Ти как би се изразил в този случай. Напиши го, за да знаят другия път хората какви какви факти да дават. Щото за мен единственото смущаващо изречение е "Данните на фирмата собственик на домейна са:". Но единственото което може да се преправи е да се напише "Данните на фирмата платила домейна са:"

Та как да се действа в такива случаи?
По горе съм го написал. Да се придържат към фактите. Как ще отговарят от тук нататък що се отнася до мен е без значение. Аз не мога да бъде повече техен клиент и нямам желание да ги консултирам. Дадени са данни от регистранта. Да ги виждате тях? Премълчали са данните от регистранта, а са си набутали извода централно. Това чиновника отсреща като го прочете се сещайте как го разбира. Като не знаят как се отговаря на такива запитвания да се бяха консултирали с някой.

Друг път ползвай Godaddy или някой друг да видиш те как отговарят на родното КЗП ;)
Ползвам ги повече от хостбългария и там такъв проблем не може да се случи.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в


Аз наистина не виждам, какво некоректно са написали? Ти ли си на контактите им? Ти ли си платил домейна? Щом си ти, не ми е ясно, за какво спориш. Имат тази информация, предоставят я. Наистина или съм тъпи ли не виждам, каква вина имат. Не мисля, че трябва да ги интересува, ти какви взаимоотношения имаш с трети лица.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Интересен казус. Обаче си мисля, че от фирмата в случая нямат вина, че домейна бил на частно лице, пък го платила фирма. От КЗП са потърсили информация и те са дали данните на този, който е платил домейна. Защото в случая той може да претеднира за собственост. Да питам тогава дали трябва и ако трябва, какви данни трябва да има на личен блог или некомерсиален форум?
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Интересен казус. Обаче си мисля, че от фирмата в случая нямат вина, че домейна бил на частно лице, пък го платила фирма. От КЗП са потърсили информация и те са дали данните на този, който е платил домейна. Защото в случая той може да претеднира за собственост. Да питам тогава дали трябва и ако трябва, какви данни трябва да има на личен блог или некомерсиален форум?

Личния блог би следвало да се плаща от физическото лице на когото е блога. Ако си едноличен собственик на фирма, може да го плащаш и през фирмата. Но ако има и други съдружници вече има опасност при евентуално неразбирателство и разделяне имуществото на фирмата да загубиш контрола над домейна.

Предимство на това да се водят сайтовете ти на фирма е че ако някой осъди фирмата поради някакво нарушение на тези сайтове, ти като физическо лице може да загубиш единствено размера на капитала който си внесъл. Ако те осъдят като физическо лице, носиш отговорност с цялата си собственост.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Не разбрах обаче дали трябва и ако трябва, какви данни трябва да има на личен блог или некомерсиален форум?
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Не разбрах обаче дали трябва и ако трябва, какви данни трябва да има на личен блог или некомерсиален форум?

Точно там беше и спора с член 4 от Закона за електронните съобщения. Принципно според европейсктаа директива сайтове с некомерсиална цел не подлежат на регулация от този тип. Но в България третират всички сайтове, като "предлагащи услуги на информационното общество". Друг е въпроса, дали рекламните карета на един личен блог се водят комерсиална цел (търговска дейност) или не.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Аз наистина не виждам, какво некоректно са написали? Ти ли си на контактите им? Ти ли си платил домейна? Щом си ти, не ми е ясно, за какво спориш. Имат тази информация, предоставят я. Наистина или съм тъпи ли не виждам, каква вина имат.

Домейна се плаща чрез фирма, но домейна е собственост на физическо лице(АЗ) чиито данни са в whois. Това което са направили те е да пуснат информация на КЗП, че фирмата е собственик на домейна, а не че фирмата го е платила и КЗП съставя акт на фирмата. Не става дума за трети лица. Прочети по нагоре.

Коя част от това ти се струва "наред"? Че не са предоставили whois информацията на КЗП? Или че са дали некомпетентно становище с което са прецакали фирмата като техен клиент? Нали не очаквате след подобо становище държавен чиновник да тръгне да разследва други източници на информация?

Не мисля, че трябва да ги интересува, ти какви взаимоотношения имаш с трети лица.
Правилно. И не е тяхна работа да се изказват по въпроси извън тяхната компетентност. Проблема е обаче, че това са направили. И изглежда биха го повторили ...
 
Последно редактирано:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Домейна се плаща чрез фирма, но домейна е собственост на физическо лице(АЗ) чиито данни са в whois. Това което са направили те е да пуснат информация на КЗП, че фирмата е собственик на домейна, а не че фирмата го е платила и КЗП съставя акт на фирмата. Не става дума за трети лица. Прочети по нагоре.

Коя част от това ти се струва "наред"? Че не са предоставили whois информацията на КЗП? Или че са дали некомпетентно становище с което са прецакали фирмата като техен клиент? Нали не очаквате след подобо становище държавен чиновник да тръгне да разследва други източници на информация?


Правилно. И не е тяхна работа да се изказват по въпроси извън тяхната компетентност. Проблема е обаче, че това са направили. И изглежда биха го повторили ...

Колкото компетентни сме ние, толкова си и ти! Съсредоточи се върху обжалването на акта с обяснение разликата между домейн и сайт, а не да пишеш глупости. В момента само риеш на едно място и не постигаш нищо. Огледай другите компании какви докуемнти изискват при оспорване на собствеността над домейн.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Точно там беше и спора с член 4 от Закона за електронните съобщения. Принципно според европейсктаа директива сайтове с некомерсиална цел не подлежат на регулация от този тип. Но в България третират всички сайтове, като "предлагащи услуги на информационното общество". Друг е въпроса, дали рекламните карета на един личен блог се водят комерсиална цел (търговска дейност) или не.

И тук възниква отново проблем. С риск леко да разводня темата, ще посоча, че на личния си блог бях сложил реклами на httpool.bg и след няколко контролни клика се оказа, че те не ги отчитат и съответно няма да платят нищо. Обяснението беше, че клика трябва да е довел до регистрация, покупка или още не знам си какво. На секундата им махнах рекламите, но пари така и не съм взел.
 

Горе