SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в БГ

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Има нещо много важно, което не видях да е формулирано ясно.

Фирмата "Хост България ООД" и фирмата, която е платила домейна на "Хост България ООД" не са собственици на домейна. И двете фирми извършват покупко/продажба на домейна.

Крайният клиент купува домейна от набедената за собственик фирма, която купува домейна от "Хост България ООД", която го купува от eNom.

Само последната фирма от веригата може да потвърди, че лицето, посочено във whois е платило за домейна.

Не е било коректно от страна на "Хост България ООД" да използват фразата "фирмата собственик" (особено след като са видели, че данните във whois се различават от тези на фирмата, която е платила домейна - би трябвало да се досетят, че тази фирма го е продала).
 
Последно редактирано:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Колкото компетентни сме ние, толкова си и ти! Съсредоточи се върху обжалването на акта с обяснение разликата между домейн и сайт, а не да пишеш глупости. В момента само риеш на едно място и не постигаш нищо. Огледай другите компании какви докуемнти изискват при оспорване на собствеността над домейн.

Относно това кой е собственик на дадения домейн съм доста по компетентен от вас.

Темата е за това, че препоръчвам на всички съфорумци да си изтеглят домейните от ХостБългария! Защо съм се мотивирал достатъчно ясно.

Регистратор, който при запитване за собственост НЕ дава whois като първи източник на информация не мога да го взимам насериозно.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Проблема е, че отговора е написан така, че от КЗП да не го разберат и да трябва да им се обяснява в съда.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Относно това кой е собственик на дадения домейн

Регистратор, който при запитване за собственост НЕ дава whois като първи източник на информация не мога да го взимам насериозно.

Не мога да се съглася с това!

В whois както всички знаят, можеш да напишеш каквото пожелаеш, вярно или не.
Според мен, хост компанията е взела правилното решение да даде информация от документите с които разполага и така да се презастрахова.

А кой от къде ще си купува домейни, сам си решава, избор бол. ;)

nikoladd, разбирам че си афектиран, и може би си прав за себе си, но и хост компанията е направила най-правилното според тях.
Наистина се е получило тъпо накрая. :confused:

Пожелавам възможно най-леко разрешаване на случаят!
Успех!
...и ни дръжте в течение.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Не мога да се съглася с това!
В whois както всички знаят, можеш да напишеш каквото пожелаеш, вярно или не.
Аз пък не разбирам, защо всички си мислят, че информацията за това коя фирма е платила домейна не може да се изфабрикува?

1.Отивам в офиса на хостинг/регистратор компанията
2. Казвам искам ей тоя домейн
3. Давам инфо за случайно избрана фирма от мен, която желая да набутам.
4. КЗП изисква данните от регистратора
5. Воала...

За мен колкото информацията от whois, толкова и другата са еднакво верни.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Аз пък не разбирам, защо всички си мислят, че информацията за това коя фирма е платила домейна не може да се изфабрикува?

1.Отивам в офиса на хостинг/регистратор компанията
2. Казвам искам ей тоя домейн
3. Давам инфо за случайно избрана фирма от мен, която желая да набутам.
4. КЗП изисква данните от регистратора
5. Воала...

За мен колкото информацията от whois, толкова и другата са еднакво верни.

Без документ? Това е все едно да идеш в банката и да изтеглиш пари без лична карта или без печат на фирмата :)
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Според мен самото регистриране на домейни е малко сбъркано и до голяма степен подлежи на фалшифициране. Можеш да си платиш домейн например с пощенски запис. Едва ли някоя лелка в пощенския клон ще се впечатли кой знае колко от превод на 15-20 лв и ще се вглежда особено в личната ти карта.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Аз пък не разбирам, защо всички си мислят, че информацията за това коя фирма е платила домейна не може да се изфабрикува?

1.Отивам в офиса на хостинг/регистратор компанията
2. Казвам искам ей тоя домейн
3. Давам инфо за случайно избрана фирма от мен, която желая да набутам.
4. КЗП изисква данните от регистратора
5. Воала...

За мен колкото информацията от whois, толкова и другата са еднакво верни.

А насрещна проверка на банковото плащане как ще изфабрикуваш? Случая е частен и всички правите само догатки.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Без документ? Това е все едно да идеш в банката и да изтеглиш пари без лична карта или без печат на фирмата :)

Документ май не ти трябва - едно листче с данните на фирмата и си готов. Както като си взимаш фактура на бензиностанция.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Относно това кой е собственик на дадения домейн съм доста по компетентен от вас.

Темата е за това, че препоръчвам на всички съфорумци да си изтеглят домейните от ХостБългария! Защо съм се мотивирал достатъчно ясно.

Регистратор, който при запитване за собственост НЕ дава whois като първи източник на информация не мога да го взимам насериозно.

Няма нужда да им даваме нещо, което те вече бяха чели - от там правят връзката с нас. В WhoIs не пише ЕГН-ето ти, а според официалните изисквания на ICANN ние не сме длъжни да събираме такава информация. Щом домейна не е твой, въпреки че си оставил твоите данни в WhoIS - препращай КЗП към клиента, с който имаш взаимоотношения. Предлагам ти да спрем спора за това, кой е по-компетентен.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Точно затова се ползва офшор хостинг и домейни.
 
Последно редактирано:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Няма нужда да им даваме нещо, което те вече бяха чели - от там правят връзката с нас. В WhoIs не пише ЕГН-ето ти, а според официалните изисквания на ICANN ние не сме длъжни да събираме такава информация.
Както и КЗП не ви иска ЕГН-то ми те си има как да го намерят и без вас. И НЕ, НЕ СА ПРОЧЕЛИ whois, защото вие сте им пратили скапано становище!

Нещатата работят така:
1) служителя получил жалбата прави преписка и подава заявка към друг служител специализиран в събирането на информация.
2) служителя събиращ информация за домейна гледа whois и пуска официално запитване към ХостБългария.
3) Хостбългария връщат отговор несъдържащ whois информация.
4) служителя събиращ информация връща "компетентното" становище на ХостБългария несъдържащо whois на служителя поискал информация, защото смята че това Е информацията.
5) служителя водещ преписката не е и чувал информацията от whois и си няма и идея, че има такава и пише акт на фирмата.

Коя по точно част от този процес компетентните по домейните в ХБ не разбирате?

Щом домейна не е твой, въпреки че си оставил твоите данни в WhoIS - препращай КЗП към клиента, с който имаш взаимоотношения. Предлагам ти да спрем спора за това, кой е по-компетентен.
Домейна е МОЙ. Това си пише и в whois. Вие пречите на КЗП да стигне да собственика(т.е. МЕН) и сте ги пратили на фирма, която не е собственик(а търговски посредник), на която те се пънат да наказват административно. Не мога да разбера какво не ви достига да го разберете? Желание ли друго ли?

Прякото следствие за съфорумците(като фирми) е че ако хостват при вас домейни на свои клиенти(с данните на клиент в whois) ще ги набутате по същия начин да отговарят за домейните на клиентите си. Не виждам никакво разбиране. Никакво разкаяние. Никакво желание за свястно отношение.
 
Последно редактирано:
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Домейна е МОЙ. Това си пише и в whois.
домейна като е твой, нарушава ли или не чл.4?
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Ето ви оферта за $19.99:

Anonymous information. You can choose us to represent you in the domain registration process and provide NONE of your personal data.
Managed domain registration. Your name, address and phone number remain confidential. No personal data available in WHOIS.
Stop spammers, telemarketers, data miners and anyone else who might misuse your personal data.
Deter identity theft and fraud.
Do not disclose your information to a third party. We do not collect your personal information in the first place.
Legal address, phone, fax and email in WHOIS to prevent data loss in domain name communications.
Panama Offshore Jurisdiction Address which is off limit to any government's regulations.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

не искам да се намесвам в спора, но ще кажа, че преди години работих в една голяма и известна фирма, идващите клиенти си казваха данните на фирмата и им се издаваше фактура, имало е случай на напуснали служители на фирми който имат договор с "нас" да дойдат и да си напазаруват по банка.

друга случка от преди седмица, обажда ми се един близък ползващ големи отстъпки от едни магазини и ме пита дали аз не съм пазарувал от един определен магазин почти всеки ден в продължение на почти 3 месеца, плащанията са в брой.

представянето на човек с друга идентичност е една от най-често срещаните измами, много са случаите в който се краде от банкови сметки, дори наскоро имаше случай някаква банкова служителка да си тегли от сметките на клиенти. помня, че отговора на банката е да се оправят хората с нея, банката не била страна!?!?!

в зависимост от възможностите си, може да направиш толкова гадно, колкото искаш.

когато се ходи при застраховател или в полиция и описваш кой те е ударил, но избягал винаги те карат да пишеш, че не си 100% сигурен, защото винаги има две страни и всичко се доказва.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Взехме май всички да се повтаряме и нищо ново не се пише в темата.

Всички във форума бяха надлежно предупредени от nikoladd че Хост България смятат за собственик лицето, което заплаща домейн или хостинг услугата.

Всеки вече сам може да си прецени дали това е добре конкретно за него и да си избира регистратор, с който да работи.

Поздрави, и приятно изкарване на празничния ден на всички!
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Всички във форума бяха надлежно предупредени от nikoladd че Хост България смятат за собственик лицето, което заплаща домейн или хостинг услугата.
И не се притеснява да си дава становището, където не им е работа, премълчавайки и в противоречие с подадените от собствениците данни по въпроса.
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Хост България смятат за собственик лицето, което заплаща домейн или хостинг услугата.

Това становище може и да защитава вашата теза, но не прави услуга на хостинг бизнеса по принцип в България. И докато вашата фирма по принцип няма особени скруполи да изгони клиент или два, които не са ви симпатични, аз се чудя къде се спотайват другите хостинг провайдери. Защото това Е проблем, с който все по-често ще се сблъскват и провайдерите и уебмастърите. А познайте кой ще го отнесе в крайна сметка?
 
Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

Re: Проблеми с КЗП ако си хоствайте домейните в

И не се притеснява да си дава становището, където не им е работа, премълчавайки и в противоречие с подадените от собствениците данни по въпроса.

Какви данни бе момко - като имаш данни дай ги на КЗП или който там те гони. Що за глупости - домейна бил платен от фирма ама не бил неин - ами тогава ако фирмата купи някакъв актив и го плати - неин ли е или не, ако купи кола найна ли е или не? Фирмата като е купила домейна има ли издадена фактура от хостбългария за това - ако има фактура въобще няма кво да се спори - домейна е на фирмата, а хостбългария са длъжни да издадат фактура щом са получили плащане.
 
Re: Проблеми с КЗП

Re: Проблеми с КЗП

А на мойте домейни ползвам privacy protect и като пише в whois информацията - данните на Privacy Protect значи домейните са техни така ли?
 

Горе