SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DMOZ - колко време се чака

Re: DMOZ - колко време се чака

нали не забравяте, че като направите ресъбмит на сайта той отива на края на опашката и реално повтаряте процедурата, която преди няколко месеца сте направили :)
Аз не съм го ресъбмитвал. Това не пречи една година да не е добавен, нито да има някакъв отговор от тях.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Аз не съм го ресъбмитвал. Това не пречи една година да не е добавен, нито да има някакъв отговор от тях.

Категорията, в която си кандидатствал може би няма администратор? Като добавям нещо в дмоз гледам да е в категория, която си има админ, че иначе ще цъфнат налъмите, докато чакам. :)

Стига да се намери подходяща категория с админ де. :rolleyes:
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Нямаше, аз за това и кандидатствах 6 месеца по-късно за админ, уви, без да казват защо казаха, че не ставам ;)

Точно!
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Хората занимаващи се със SEO май всички сме кандидатствали за редактори ;), аз пък все се съмнявах, че някой от конкуренцията не ме одобрява :), причината най-вероятно "Self-Promotion".

Хубава е директорията добър тласък дава на сайтовете, дано редакторите (особено колеги) не злоупотребяват.

Лично аз не виждам голяма полза за всеобщото благо на Интернет от тази директория, но пък може и да греша!
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Някой пробвал ли е да добави български сайт, не в българска категория? Защото и аз един сайт вече стана година и половина и го няма, и мисля да го ресъбмитна, а един друг преди 3-4-5 месеца го добавих и той така ...
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Тук няколко пъти споменахте, че причината за чакането е че категориите нямат редактори. Някой знае ли как се проверява дали дадена категория има/няма редактор? Да не чакаме поне или да си търсим такава с редактор.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Тук няколко пъти споменахте, че причината за чакането е че категориите нямат редактори. Някой знае ли как се проверява дали дадена категория има/няма редактор? Да не чакаме поне или да си търсим такава с редактор.

Ами в съответната категория отдолу си пише "тази категория се нуждае от редактор" (цитирам по памет), предполагам те са тези, които са без редактор :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Мда и аз чакам да ме одобрят за директорията "футбол", която между другото няма редактор. Събмитнах си сайта октомври, а гледам има някои сайтове, които са създадени през 2010, а са вече одобрени. Може ли причината да не добавят в директорията да е афилиейт програмата, която ползвам?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Хм..аз преди около година добавях мои сайтове, но резултат никакъв. А, със сигурност превъзхождам тези, които в момента са листнати, но какво да се прави. Може и аз тогава да съм сбъркал нещо и да не съм добавил по правилника. :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Явно е че почти никой не подържа dmoz ( в България ). Съще е явно че и никой не иска да бъде подържан щом се отхвърлят и редакторите (щом и Иво не са одобрили :) ).
Просто ще разчитам на късмет.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Ами изглежда че не само в България монополистите са над всички интереси. Жалко че Яхо директорията е платена не можеш там свободно да подаваш. Ако я направят свободна съм сигурен че DMOZ ще залезнат бързо.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Според мен основните проблеми в DMOZ са предизвикани не от редакторите, а от добавящите сайта си.

Най-често става дума за неподходяща категория или кофти описание, за справка http://seom.bg/submit/submit-dmoz-2.html (sorry, че давам линк към мой сайт, но все пак ) това е споделено от мета редактор в DMOZ (да е жив и здрав, да се свети името му и бързо да вписва сайтовете ни)

Реално всеки редактор, може да вписва и в подкатегориите си и не би трябвало да е проблем, че в някоя малка категория няма редактор.

P.S. баси keyword stuffinga направих :)

P.P.S

В потвърждение на горното : току що попаднах на заявка в

World: Bulgarian: Компютри: Интернет: Доставчици:

от сайта http://buyparfumes.com/

с описание : Парфюми ментета от Турция

БЕЗ КОМЕНТАР !
 
Последно редактирано:
Re: DMOZ - колко време се чака

Според мен основните проблеми в DMOZ са предизвикани не от редакторите, а от добавящите сайта си.

Най-често става дума за неподходяща категория или кофти описание, за справка http://seom.bg/submit/submit-dmoz-2.html (sorry, че давам линк към мой сайт, но все пак ) това е споделено от мета редактор в DMOZ (да е жив и здрав, да се свети името му и бързо да вписва сайтовете ни)

Реално всеки редактор, може да вписва и в подкатегориите си и не би трябвало да е проблем, че в някоя малка категория няма редактор.

P.S. баси keyword stuffinga направих :)
Давам и последният си пример по темата.
http://www.dmoz.org/World/Bulgarian/Спорт/Зимни_спортове/
www.skior.net

Добавен е преди два месеца някъде (тоест по-скоро не е добавен).
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Иво : конкретната категория може се редактира от други хора, като мога да ти подскажа, че и тримата влизат тук. За съжаление аз не мога да помогна :-(

Иначе на запитванията които получих днес съм отговорил
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Аз преди 2 години изпратих моя сайт за рецепти и след като измина 1 година от първото му добавяне още го нямаше, затова го добавих 2-ри път преди година и 3-4 месеца и все още не е одобрен, а за категорията която го добавям мисля, че кулинара е редактор.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Проблема далеч не е в кофти данните.
Разбира се, сигурно има доста такива, нали за това има редактори.
Но факт е, че доста от категориите 'пустеят' и просто никой не им обръща внимание.
И надали 100% от заявките са написани на шльокавица...
Както стана ясно и от темата, доста хора са кандидатствали за редактори, без отговор...
 
Последно редактирано:

Горе