SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

DMOZ - колко време се чака

Re: DMOZ - колко време се чака

http://seom.bg/submit/submit-dmoz-2.html-Никой от DMOZ няма да се свърже с Вас за да ви даде статус за заявката, както и няма да бъдете уведомен за нейното приемане или отхвърляне.

Само не мога да разбера, след като подателя на сайта не се уведомява по никакъв начин за това дали сайта му е приет или отхвърлен поради някакви причини, как той ще разбере дали сайта му е приет или виси на опашката?

От там насетне пък ако сайта не е одобрен поради причини, подателя няма да знае какви са те, че да ги оправи, пък и дори и да ги е оправил впоследствие, той може да си мисли, че сайта му все още е в очакване на одобрение и така да продължава да си чака.

Общо взето пълна каша :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Давам и последният си пример по темата.
http://www.dmoz.org/World/Bulgarian/Спорт/Зимни_спортове/
www.skior.net

@ivo.apostolov още не си достигнал значимостта на asport-bg.com (един от сайтовете в категорията) например с 55 страници в Google и Алекса ранк 19 736 462 и дизайна му е ... нюню

Извинявам се че цитирам, обаче е много дразнещо и това не е един случай, това е често срещано явление, извинявам се и на Иво, ако шегата ми е неуместна, skior.net е един от най-хубавите сайтове, които съм разглеждал напоследък и заслужава одобрение повече от другите в категорията, това исках да кажа с шегата :eek:

В потвърждение на горното : току що попаднах на заявка в
World: Bulgarian: Компютри: Интернет: Доставчици:
от сайта http://buyparfumes.com/
с описание : Парфюми ментета от Турция
БЕЗ КОМЕНТАР !

С цялото ми уважение, сигурен съм че поне пишещите тук не сме пускали сайтове за парфюми в категория за компютри - нека да се уважаваме, аз прекарвам по 30 мин на заявка и броя всичко, запетаи, интервалчета, тиренца, букви и т.н. не е това причината ...

За мен нещата в българската DMOZ директория са следните, ниско конкурентните категории не се поддържат, ако е на кеф редактора одобрява, ако не почива ... те баламите ще пуснат отново заявка ...

За високо конкуретните, не се одобряват сайтове или се одобряват много трудно, защото редакторите не искат конкуренция, за сайтове, които поддържат или притежават :cool:
 
Re: DMOZ - колко време се чака

От около 30 подадени сайта имам одобрени един сайт и 3 лични блога (благодарности на dzver). Някои от сайтовете бяха със супер хубаво авторско съдържание и в категорията имаше редактор...
 
Re: DMOZ - колко време се чака

@ivo.apostolov още не си достигнал значимостта на asport-bg.com (един от сайтовете в категорията) например с 55 страници в Google и Алекса ранк 19 736 462 и дизайна му е ... нюню

Извинявам се че цитирам, обаче е много дразнещо и това не е един случай, това е често срещано явление, извинявам се и на Иво, ако шегата ми е неуместна, skior.net е един от най-хубавите сайтове, които съм разглеждал напоследък и заслужава одобрение повече от другите в категорията, това исках да кажа с шегата :eek:
Оо, напротив, оценявам хумора :)
въпросът не е, че този сайт е вътре, а че примерно тази категория няма редактор, когато кандидатствах за нея, дори нямах сайт на подобна тематика.
DMOZ е очевадна простотия (поне в БГ измерението и) и колкото и да е жалко, ще препоръчам на хората да не се занимават с нея.

От друга страна, за мен е учудващо, че сериозни хора (които вероятно си вършат работата там) са съгласни името им да се асоциира с простотията, която съпътства БГ секцията.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Общо взето, взето общо ...
Всички отдаване изключително и специално внимание на нещо, което не отвръща със същото. И все пак продължаваме :)

За високо конкуретните, не се одобряват сайтове или се одобряват много трудно, защото редакторите не искат конкуренция, за сайтове, които поддържат или притежават

Българска работа му викат :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

...а за категорията която го добавям мисля, че кулинара е редактор.
И как го реши това?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

И как го реши това?

да ти кажа честно не помня точно но тогава (преди 2 години) когато гледах кои е редактор това ми остана в главата, но явно не си. И щом не си да те питам ти колко време чака за одобрение?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Там преди редактор пишеше, че е Будалата, а сега, че се търси редактор. Иначе събмитнах през далечната 2004-та и го приеха почти веднага, защото в категорията имаше само един сайт.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Пари залагам, че се редактира и се добавят нови сайтове ! Защо не приемеш че твоя е прекалено нов и поставен под наблюдение ... например ?


Огняне, въпроса е, че категорията не се редактира.
Откровенно казано dmoz ако искаха да направят наистина нещо смислено, трябваше да изберат концепция по-подобна на wikipedia.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Осъзнах, че в един момент само аз защитавам яростно DMOZ тук. Вероятно е време будалата да се намеси. Иначе ще изпадна в ролята на Даниел от Регистър.бг :)

... а тогава става тъжно :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Някой знае ли критериите за оценка или си зависи изцяло от редактора за съответната категория?
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Само не мога да разбера, след като подателя на сайта не се уведомява по никакъв начин за това дали сайта му е приет или отхвърлен поради някакви причини, как той ще разбере дали сайта му е приет или виси на опашката?

От там насетне пък ако сайта не е одобрен поради причини, подателя няма да знае какви са те, че да ги оправи, пък и дори и да ги е оправил впоследствие, той може да си мисли, че сайта му все още е в очакване на одобрение и така да продължава да си чака.

Общо взето пълна каша :)

Защо да е каша?
Това е директория в която могат да приемат сайт даже ако не е кандидатствал собственика!
А просто редактора е видял нещо интересно и го е добавил сам!
Аз имам един такъв сайт, добавен по този начин.
И в крайна сметка, защо трябва да знам дали е в ДМОЗ или не е?
Това какво променя, освен цените на линковете, за тия дето ги продават :)
По нищо не се различава от хилядите други директории, в които кандидатстваш и никой не ти дава обяснения дали е там или не е там.
С тази разлика, че тази е една от най-влиятелните :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

И в крайна сметка, защо трябва да знам дали е в ДМОЗ или не е?
Това какво променя, освен цените на линковете, за тия дето ги продават :)
По нищо не се различава от хилядите други директории, в които кандидатстваш и никой не ти дава обяснения дали е там или не е там.
С тази разлика, че тази е една от най-влиятелните :)

Май стигнахме до един и съяи извод:

Лично аз не виждам голяма полза за всеобщото благо на Интернет от тази директория, но пък може и да греша!
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Е, Гугъл не е на вашето мнение. :)

Хубава е директорията добър тласък дава на сайтовете, дано редакторите (особено колеги) не злоупотребяват.

Е определено не е, но аз не говоря за гугъл. Именно за това е цялата дандания, щото гугъл не е на това мнение :)
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Ами тогава нека някой който разбира добре англиски да пише директно на супорта на DMOZ и да обясни за нашият български проблем и за нашите редактори. Предполагам че там хората са с друг манталитет и ще вземат на сериозно проблема. Все пак се съгласете че не може някой български редактор само защото има той три сайта за чушки и да се услушва при одобрението за другите сайтове от категория чушки. Съжалявам че мога да съм обидил някой но все пак DMOZ е отворен, а не личен.
 
Последно редактирано:
Re: DMOZ - колко време се чака

Сложи им един от техните Widgets и/или банер, но ако нямаш и подръжка на английски в сайта, т.е. двуезичен незнам дали ще се получи.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Напълно съм съгласен с @miraco. На мен от година и нещо, при всеки опит да добавя някой от сайтовете ми ми казва:
/***********************/
Bad Title or Description

Please rewrite your site description to fit the guidelines on the submission form. Remember that descriptions must be brief.

Моля върнете се назад с Вашия броузер и подайте наново формуляра.

/***********************/

Спазвам правилата за добавяне. Описанието ми е 23 думи - за единия сайт и 20-на за другия. Странното е, че този проблем се дава и на друг колега.

Категорията е: http://www.dmoz.org/World/Bulgarian/Здраве/
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Осъзнах, че в един момент само аз защитавам яростно DMOZ тук. Вероятно е време будалата да се намеси.

Той, изглежда, не идва вече насам, след като беше баннат за 10 дни съгласно правилата за офтопик в пазар. :)

Но! На много от въпростите повдигнати тук вече е отговаряно.
Трябва само малко търсене.
 
Re: DMOZ - колко време се чака

Не се поддържа и очевадно нямат и интерес да я поддържат. Преди 1 година добавих сайт и отговор до момента няма.
Преди половин година кандидатствах за редактор и бях отхвърлен без допълнителни обяснения.

И аз съм кандидатствал за редактор и нищо - дори отговор не получавам. Преди малко отделих половин час отново да попълня една кандидатура, пък да видим какво ще стане.

Хората занимаващи се със SEO май всички сме кандидатствали за редактори ;), аз пък все се съмнявах, че някой от конкуренцията не ме одобрява :), причината най-вероятно "Self-Promotion".

Тъпи правила имат - затова! За да станеш редактор там трябва:
  • Да нямаш сайт
  • Да не правиш сайтове
  • Да не се занимаваш със сео
  • Да напишеш че приятелите ти нямат сайтове и няма да ги регистрираш там
  • Да си пълно ламе

Огняне, въпроса е, че категорията не се редактира.

Еми как ще се редактира като:
  • Няма редактори
  • Приемат се нови редактори само ако са съвършени, нещо като ангелчета
  • Регистрираш сайт - няма отговор
  • Регистрираш го пак - връщаш го отново на опашката
  • Пишеш на будалата - няма отговор
  • Пишеш в блога на будалата - няма отговор

Ок, пуснете си заявка да се регистрирате, но не разчитайте на това! И приятно чакане :D.
Лични впечатления от редакторите: единствения свестен човак там е пак оггин (но за съжаление е само той, други няма). Писах преди на будалата и на дзвер - тотална незаинтересованост.

Резюме: на някои фирми (сайтове) им се регистрират сайта, блога, под-блога, блога на приятелите им. Други сайтове на други хора, дори да са далеч по стойностни с родилни мъки ако ти регнат един сайт - пускай тото! Ще спечелиш веднага, за да те регнат в дмоз вече си с късмет за уцелване на поне седмица от тотото :)
 
Последно редактирано:

Горе