SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

pamir, имам предвид качествени линкове :)
По линк профила му може да се види, че преди време е набрал много некачествени за кратко време и това е :)
Сайта е в топ3 в САЩ, от където са повечето търсения за фразата :)

301 извади един сайт след около седмица от Пингвина.
Нов домейн, същите данни за регистрант, същото IP. OldDomain -> 301 -> NewDomain.tld/OldDomain/.
Минаха повече от 24 часа и се появи трафик и по опашки.

Сега пускам 301 на един цял сайт, без главната му страница с тонове (над 30к) точни анкор линка.
В последен опит да спася останалото от него...

Иво,
301 към ударен не бих направил никога, не виждам смисъл да се рискува читав домейн. Каква ти е идеята?

mgrozdanov, последните 3 дни има репорти за извадени от Пингвина и за нови ударени.
Явно ще се вихри нонстоп за нови сайтове и по-рядко и по-масово за вадене на сайтове от Пингвина.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Иво,
301 към ударен не бих направил никога, не виждам смисъл да се рискува читав домейн. Каква ти е идеята?
Идеята ми е, че не съм го правил никога и не съм чувал някой да го е правил. Никой не знае какъв ще е резултата, за това трябва да се експриментира. "Читавия" домейн е нещо, което мога да си позволя да жертвам. Искам да видя дали въобще ще има някакъв ефект.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Пак е минавало животното....:confused:
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Пак е минавало животното....:confused:

И аз така мисля.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Удариха и мен. Нов сайт, на около 2-3 седмици. Всичко по сайта е наред, при слагане на линкове винаги съм го правил с пингвинска мисъл в главата. Слагах по много малко линкове всеки ден с напълно размит anchor. Прилагам и един screenshot, който иска може да види съотношението на линковете и тяхния текст.

ozelenqvane.jpg

Както беше на трета страница и се надявах лека по лека до го бутам към десятката, вчера нещо стана. Изчезна тотално от серпа. Тоест не е наказан -X позиции, а просто го няма.

От тук нататък съм пас ... явно всеки един линк, който сложа вреди. Трябва да се измисли начин как да се оптимизира без линкове :cry:
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Ако не е деиндексиран е напълно нормално да денси. Последните 3-4 сайта точно така от 20-30 място излитат извън стотака и след 1-2 дни ги връща с 4-5 позиции нагоре.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@fozzy, не е денс. Наказание е. Само, че още не знам за какво :) Проверявам с Free Monitor for Google, като специално на този сайт му зададох настройка да търси в първите 5000 резултата. Демек първите 500 страници. Няма ме там.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@w1ck3dgam3
Само гадая, но може би тези линкове дето са с URL-а за анкор се прочитат като ключова дума, защото в URL-а я има :). Пробвай с линкове без никакви ключови думи ако искаш.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Един съвет, когато пускате нови сайтове забранявайте с robots.txt достъпа на всички ботове:
User-agent: *
Disallow: /

След това добавете няколко качествени връзки с добър анкор и като видите, че е индексиран махате забраната.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Още нещо важно за пингвина - това, че линквате с разнообразни анкори, синоними и т.н., не означава, че трябва да се линква само главната страница, нали така ;)
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@fozzy - вътрешните страници са си добре и след пингвина. В повечето случаи го ядем по главната страница.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@fozzy - вътрешните страници са си добре и след пингвина. В повечето случаи го ядем по главната страница.

То като дойде пингвин 2,3,4 и т.н. няма само главната да ти гледа. Не може един алгоритъм да го пуснеш глобално от самото начало. Май предикшън само.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз на база на моите проблеми виждам едно единствено нещо, като причина за наказанието и то е - много линкове за определен кратък период, на фона на всички други линкове. И сега въпроса е - има ли тул, който да показва във времето как са се хващали линковете от гугъл?
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз на база на моите проблеми виждам едно единствено нещо, като причина за наказанието и то е - много линкове за определен кратък период, на фона на всички други линкове. И сега въпроса е - има ли тул, който да показва във времето как са се хващали линковете от гугъл?

majesticseo.com

Днес ми се случи падане от 2ра на 12та позиция в google.co.uk и качване от 10та на 6та в google.com така че пак танцува.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз мажестика го ползвам, но не ми показва например за Януари колко връзки е индексирал Гугъл.
 
Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@fozzy, не е денс. Наказание е. Само, че още не знам за какво :) Проверявам с Free Monitor for Google, като специално на този сайт му зададох настройка да търси в първите 5000 резултата. Демек първите 500 страници. Няма ме там.

А пробва ли ръчно да обходиш страниците от резултатите? Не знам дали само при мен се получава, но на дума с милиони резултати, google ми показва максимум 60 страници. Смисъл няма повече от 60 страници каквато и дума да напишеш. Резултатите варират от 54 до 60 страници на думи, които трябва да има в пъти повече страници.
 
За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

А пробва ли ръчно да обходиш страниците от резултатите? Не знам дали само при мен се получава, но на дума с милиони резултати, google ми показва максимум 60 страници. Смисъл няма повече от 60 страници каквато и дума да напишеш. Резултатите варират от 54 до 60 страници на думи, които трябва да има в пъти повече страници.

Не е само при теб.
 
За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

А пробва ли ръчно да обходиш страниците от резултатите? Не знам дали само при мен се получава, но на дума с милиони резултати, google ми показва максимум 60 страници. Смисъл няма повече от 60 страници каквато и дума да напишеш. Резултатите варират от 54 до 60 страници на думи, които трябва да има в пъти повече страници.

Разбира се. И ръчна проверка и автоматична - един и същ резИлтат :(
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Аз мажестика го ползвам, но не ми показва например за Януари колко връзки е индексирал Гугъл.

Инструмента не показва колко връзки е индексирал Гугъл, а колко връзки е индексирал Majestic SEO :)
Само гугъл знае колко връзки е индексирал и дори в google webmaster tools не е пълен списъка (или пък много актуален).
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Между другото само текста ли се сравнява за дублирано съдържание, влияние оказва ли структурата, например дублирани таблици - но с различно съдържание, css - стилове и т.н.
 

Горе