SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Между другото само текста ли се сравнява за дублирано съдържание, влияние оказва ли структурата, например дублирани таблици - но с различно съдържание, css - стилове и т.н.

Е, то и това оставаше. Човек да не може да си крадне някой програмен код или темплейт. Споко, ако ти е друго съдържанието - нямаш проблем :).
(А и как точно си представяш дублирани таблици. Ако аз си направя таблица 4 реда 3 колони стандартен хтмл и ти си направиш такава, то каква е разликата освен съдържанието?)
 
За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Разбира се. И ръчна проверка и автоматична - един и същ резИлтат :(

Може би за нов сайт на пингвина му се виждат много тези линкове за 3 седмици - изглежда му "неестествено". Аз поне не бързам с линковете. Или пък някой от сайтовете от които линкваш да е заподозрян от пингвина.
 
Re: За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Re: За: Re: За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Едно мое наблюдение, което е базирано само на един сайт (=> не е много представително).
Сайта не е мръднал от топ 10 по основните си около 7 кл. думи.
Всички линкове към сайта са само ключовите думи и количеството им е около 70-80 от кл. дума, сочещи към началната страница.
Линковете са пускани в период от няколко месеца, преди повече от 1 година.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Айде и аз да споделя наблюдение. Става въпрос за сайтове оптимизирани единствено за България. От почти 5 месеца съм на 2ро място в средна ниша. имам линкове от букмарк сайтове, директории за сайтове, сайтове за обяви и социални споделяния всички са със словосъчетания поне от 3 до 6 думи, като във словосъчетанието се съдържа думата за която се боря. Написах 20 статии които разпределих по най-добрите директории за статии. Всички те линкваха със точната дума за която се боря. резултата след пингвина е една позиция нагоре(като подчертая че по горния сайт не ми беше пряк конкорент а просто излизаше в СЕРП-а). Може да имате по малко от 10% точни анкор текстове, но е хубаво те да са най значимите. Отделно без нито една сателитка на собствен домейн, наравих поддомейни в сайтовете, които са известни на всички и дават възмойност да си направиш подобие на сайт със смотан дизайн. Там напълних с по 2 статии с линкове. Направих 10-тина коментара в форуми, по 1 на домейн. И това е. Сайта се класира добре и не беше захапан от пингвина а даже скочи с едно място. А ругия сайт със същата тактика за 1 месец е на втро място в момента по една ключова дума в средна ниша и на 8 по другата.
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Да не е минавал някой ловец на пингвини вчера?:D Имам скокове с по 100 позиции на думи, които пингвина беше запратил бая назад.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Имам три въпроса свързани с пандите и пингвините. Както някои от вас може би знаят, пиша статии за един клон от вирусите - фалшивите защитни програми. Обикновено една статия ми е около 7-9000 символа, понякога и малко повече. Ключовите думи са ми цели фрази (името на апликацията). Сега във връзка с новите сео реалности се питам следното:

1. Вредно ли е повторението на ключовата фраза 4 (5) пъти в теста (7-9000 символа) на различни места, но все пак в първата половина на статията? Трудно е да пиша за някаква гад и да и спомена името само веднъж. Обикновено използвам трика да съединявам в едно по различен начин 3-4 думи, от които се състои името, например Windows Private Shield, Windows PrivateShield, WindowsPrivateShield, WindowsPrivate Shield. Ключовите фрази са поставени в таг [Bold].

2. Текстовете ми имат грубо над 80% уникалност, защото съдържат имена на файлове, които трябва да се изтрият, както и ключовете, записани от гадината в регистъра, а това няма начин да не е точно, ако искам да помагам на хората. Същите могат да се срещнат и в чуждите публикации. Надявам се тези повторения да не вредят?

3. Последната част от публикацията ми е винаги една и съща - описание за работа с един специализиран софтуер за автоматично изчистване на вируса. Текстът си е мой, но се повтаря в почти всички статии, защото не мога всеки ден да преразказвам различно как работи софтуера. Дали Гошо не смята това за дублирана информация?

Предварително благодаря за отговорите!
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

1. Не трябва особено да ти пука за честотата на повторенията. Преди ни казваха да повтаряме много, сега не ни дават да повтаряме ключовите думи. Истината е някъде по средата. При естествено написан текст трябва всичко да е наред. Да не говорим, че 4-5 повторения при толкова символи са си напълно нормално нещо.

2. Тази уникалност е достатъчна. Цитатите от други места можеш да си слагаш в blockquote тагове, като така така си е напълно естествено вече. Дори научен доклад да вземеш, той задължително съдържа цитати от други доклади и не е 100% уникален.

3. Важно е първият ти параграф да е уникален. Последният че не е, не е болка за умиране ;)

Успех!
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

cloxy, благодаря за точните отговори и спокойствието, което ми донесе! Много се притеснявах дали не трупам нови черни точки, че и без това ме отнесе още първата панда миналата година. Като цитати пускам измамните съобщения, които генерира гадината, а ключовете от регистъра и файловете, които трябва да се изтрият обикновено пускам в таг код.
Благодаря още веднъж!

Не помня кога последно съм ти давал репутация, но сега не можах.
 
Последно редактирано:
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@diabolic.bg
Общо взето подкрепям Cloxy, но все пак и аз да кажа :).

1. Никакъв проблем. Дори наситеност от 2% би трябвало да е ок, а в твоя огромен текст 4-5 пъти е нищожен процент.
2. Както си го обяснил ми изглежда да са накъсани фрази измежду огромен текст (дори не са параграфи до колкото разбирам). Така че не е проблем изобщо според мен.
3. Зависи от дължината. Ако искаш да си още по-спокоен можеш да го направиш с iframe, който е блокиран с robots или meta noindex. Или просто правиш една страница с инструкциите и я налинкваш от всяка статия. Който иска ще си прочете. Не е нужно да се копира след всеки пост едно и също :).
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

@diabolic.bg

3. Зависи от дължината. Ако искаш да си още по-спокоен можеш да го направиш с iframe, който е блокиран с robots или meta noindex. Или просто правиш една страница с инструкциите и я налинкваш от всяка статия. Който иска ще си прочете. Не е нужно да се копира след всеки пост едно и също :).
Това не е лоша идея и ще го направя още утре. Благодаря!
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И веднага след последния ъпдейт моят единствен засегнат сайт се върна обратно на първа позиция от седма при първия пингвин :) Бавно, но сигурно изкачване нагоре в рамките на месец. Следователно аз вече засегнати сайтове нямам. Алгоритъмът започва да се подобрява и все-повече да ми харесва ;)
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Естествено, че ще е така. Все пак говорим за мултимилионен алгоритъм, създаден от мултимилярдна компания :) А не за някакъв тестови, оупън сорс проект с неясен край и начало....
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Удариха и мен. Нов сайт, на около 2-3 седмици. Всичко по сайта е наред, при слагане на линкове винаги съм го правил с пингвинска мисъл в главата. Слагах по много малко линкове всеки ден с напълно размит anchor. Прилагам и един screenshot, който иска може да види съотношението на линковете и тяхния текст.

Виж файлът 873

Както беше на трета страница и се надявах лека по лека до го бутам към десятката, вчера нещо стана. Изчезна тотално от серпа. Тоест не е наказан -X позиции, а просто го няма.

От тук нататък съм пас ... явно всеки един линк, който сложа вреди. Трябва да се измисли начин как да се оптимизира без линкове :cry:

О да :) Има промяна. Животното е поумняло. След като изчезнах от серпа се върнах след около седмица, пак на трета страница. Нови линкове не съм добавял. След последният ъпдейт, който трябва да е станал съвсем наскоро, сайта ми вече е в топ 10. :clap:
 
Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Не знам дали не е поредният денс - вчера бях 100 назад, днес съм се върнал на 27мо...вече почва да ми омръзва и да го следя. :)
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При мен и за двата сайта нещата се влошават :)
За единия директно има ръчно наказание, тоест е бил репортван (при това е репортван за платени линкове, а то няма такива). Другия си е ОК по лонг-тейл, но по основните ключови думи е орязан.
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

При мен абсолютно никъде няма разлика за момента... Нито нагоре, нито надолу.

Малко ме е яд, един тон неща съм променил, орязал съм линкове, добавил съм нови и различни...

А 301то е прехвърлил наказанието върху нов домейн снощи, много преработено и качествено съдържание - мисля си дали да не го 301 към някоя услуга на Гугъл :D
 
За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

И при мен и последния сайт, който беше шамаросан се върна там където беше, така че мога да си отдъхна спокойно. Все пак обаче искам да споделя какво се случи. Без да разбера към една от страниците ми са пуснати хиляди линкове от партньорски сайт, като той генерира тези линкове от автоматично създадени страници по дати, а линка е в сайд бар. Ясно, че многото линкове наведнъж са лош сигнал, но още повече линка се оказа и от много близко IP. Резултата беше от 2ра на 12та позиция за 1 седмица и то след като сложих nofollow на въпросните линкове. Разбира се това си е мое мнение, не ангажирам никой.

При всички други сайтове нямах никаква или само положителна промяна. За всеки случай съм си приготвил една "аптечка" за рани от пингвина. Тя съдържа:

- Започване на линкване не само на оптимизираната страница, а и на други от сайта
- Разреждане на анкър текста - много синоними, "глупави" анкъри от типа Visit Site, our site, click here.
- Follow/Nofollow - маскимално увеличавам броя на Nofollow
- Нисък ПР/Висок ПР - пускане на линкове от сайтове с нисък ПР 0 и ?
- Много социални shares на различни страници от сайта
- Максимално random график за пускането на линковете
- Заобикаляне на линка с релевантен текст /по възможност/, съответно повечко статии
- Линкове от футър - никакви такива по възможност или no-follow
- on-page - синоними, намаляване на гъстотата навсякаде, вкл. и тайтъл тага.
 
За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

За: Re: Matt Cutts продължава с пандите (Google Penguin update)

Колко думи следите, ако не е тайна?
по 3 на домейн са ръгани анкори при мен, иначе следя по над 30...
 

Горе