SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Данъчно облагане реклама в Интернет

Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

За лични цели GoDaddy си ги слага 20%. А другите тарикати, да се оправят ;-)
Да, но не за всичко. Например домейните са ВИНАГИ без ДДС, докато хостинг услугите и дедикейтед ИП са с ДДС.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ами... съвсем честно, никаква представа нямам защо не слагат ДДС на домейните. Не виждам основание да пропуснат това. Някакво съобщение не излиза ли като се пазарува? Би трябвало да има изричен текст във фактурата или сметката, каквото имат там, където да пише нещо член, алинея (Art. ... Directive 2006/112/EU), за да бъде освободена доставката.
Можете ли да погледнете, когато ста пазарували дали не пише нещо повече? Заинтригувах се какво ли са измислили янките...
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

яко се обърках....
булстат, ддс, закони, данъчни, осигуровки...

последно кой вариант е по-приемлив за ФЛ (работещо на постоянен трудов договор в бг фирма), което ще получава 200-300 усд-та месечно от гугъл, някой друг лев от мобио и разни бг рекламни мрежи.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

яко се обърках....
булстат, ддс, закони, данъчни, осигуровки...

последно кой вариант е по-приемлив за ФЛ (работещо на постоянен трудов договор в бг фирма), което ще получава 200-300 усд-та месечно от гугъл, някой друг лев от мобио и разни бг рекламни мрежи.

Правиш един виртуален офис и нямаш грижи ;)
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Обаче към виртуалния офис трябва да има и подходяща фирма. Която обаче трябва да е съвсем реална и струва колкото данъците и осигуровките на средно беден уебмастър.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Дам .. Отностно PayPal & MoneyBookers https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing/account/DCIntro-outside същото важи и за MoneyBookers.

Стотици хиляди евро се прехвърлят чрез тези системим и съответно се теглят. Без да се облагат.

Тъпото при Adsense е че най-изгодно ти е ако притежаваш ЕООД.

Но предвид месечните разходи трябва човек да седне и да се замисли дали може да покрива тези разходи на фирмата от рекламите и евентуално дали има +.

Грубо месечно ти излиза 70-80лв ако от adsense имаш приходи до 200лв след облагане .. си струва . АКо приходите ти надхвърлят 500лв си струва още повече.

Лично на всички препоръчвам да си задържат парите в сметката докато не съберат сума която ще им покрие минималните разходи за фирмата поне за 3-5 месеца на пред.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Данъци се дължат независимо през какъв посредник са минали и колко "анонимно" е направено. Това, че някой не си декларира доходите, не значи, че не са облагаеми. И тези "банкови" карти, предлагани от PayPal (който не е банка) са достъпни само за гражданите на определени държави.

А това задържане на плащанията не може да се прави, защото за да си отвориш фирмен акаунт в AdSense трябва фирмата ти да е вече регистрирана. И освен това могат да те баннат без да дават обяснения и когато натрупаната сума е голяма е по-неприятно.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

За какво се ползва "Индивидуален" акаунт в Гугъл след като трябва да си облагаме доходите, следователно трябва да сме с бизнес акаунти. Нещо не разбирам какво трябва да се прави за да ползваш "Индивидуален" ? И изобщо има ли смисъл от него
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Когато имаш "индивидуален" акаунт в AdSense плащаш данъци върху приходите 10% и осигуровки (трябва да се регистрираш по ЗДДС, по БУЛСТАТ и да плащаш осигуровки всеки месец и да подаваш декларации по ЗДДС всеки месец).

Когато имаш "фирмен" акаунт в AdSense фирмата ти плаща данък върху печалбата (не върху приходите!!!) и след това собственикът на фирмата плаща данък дивидент 5%. Осигуровки плаща само защото работи в полза на фирмата си (независимо дали получава за това заплата или не). Разбира се фирмата също трябва да е регистрирана по ЗДДС.

Ето така работят физическите лица: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Данъци се дължат независимо през какъв посредник са минали и колко "анонимно" е направено. Това, че някой не си декларира доходите, не значи, че не са облагаеми. И тези "банкови" карти, предлагани от PayPal (който не е банка) са достъпни само за гражданите на определени държави.

А това задържане на плащанията не може да се прави, защото за да си отвориш фирмен акаунт в AdSense трябва фирмата ти да е вече регистрирана. И освен това могат да те баннат без да дават обяснения и когато натрупаната сума е голяма е по-неприятно.

Вече е много лесно да получиш карта от PayPal а за MoneyBookers е още по лесно.

После си правиш една разходка до една офшоре държава и нататъка знаете.

Или по нормалния начин би било редно да се облагаш само с 10%.
Но Българистан power .. какво да се прави.

Интересно ми е един мангал ако има един блог.. и още 10.000 мангали му цъкат на рекламите от най-различни места. Дойде му превод от Adsense той си ги вземе..

НАП какво ще му направи ? освен да му погалят коня?

Но нали за всичко е така в Българистан :D


Само в България го има .. Да се осигурява човек за повече от колкото взима.Да се осигуряваш за 115 лв заради 50 лв дето взимаш от работодател респ. Adsense. Е да може да получаваш и повече тогава ок.. Да прави човек по 1000лв да дава 250+- на Българистан. Но да прави едвам едвам 50лв и да дава 115лв.

ВИВА ЛА БЪЛГАРИСТАН.


пп:БОЖЕ господи. Радвам се че се върнах в Булгаристан след 15 години да се посмея малко. И да се радвам че не живея в тази дупка на ада наречена държава.


Edit: Publishers are responsible for paying any local taxes in their jurisdiction. Google will only issue VAT refunds to publishers with an address in Ireland. Айде на за една дългосрочна почивка в Ireland :D
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Тази мярка с осигуровките на по-висока сума отколкото е дохода е поради простата причина, че хората и работодателите ги крият.
Ако намерите друга цивилизована държава, където това се случва...
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Вече е много лесно да получиш карта от PayPal а за MoneyBookers е още по лесно.

Също така е много лесно от PayPal да ти блокират акаунта. И да ти конфискуват парите, ако не им покажеш доказателства, че живееш в съответната държава, която си посочил при регистрацията. Има много изгорели тарикати, които са си писали John Smith за име и адрес в USA за местоположение.

От PayPal много се радват на такива тарикати, защото от тях печелят немалко пари :)

MoneyBookers казват, че по-малко правели проблеми, но не съм ги пробвал (стигат ми проблемите с PayPal - бяха ми блокирали (без причина) акаунта за доста време и трябваше да им пращам сканирани сметки за телефон и парно за да ми го разблокират).
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

........ Има много изгорели тарикати, които са си писали John Smith за име и адрес в USA за местоположение. ..

Никой не е казал да се представяш за John Smith с адрес в USA. Това го казах за хора който пребивават в други страни на ЕС или имат познати там. Не знам до колко може да си искараш карта на пайпал за България не съм проверявал

И разбира се това е тайната политика на PayPal да блокира сметки с прилични суми . По този начин си печелят чисти милиони годишно. Но никой не те кара да си задържаш парите там. Теглиш и събираш в буркани .


Тази мярка с осигуровките на по-висока сума отколкото е дохода е поради простата причина, че хората и работодателите ги крият.
Ако намерите друга цивилизована държава, където това се случва...

От части е така Иво но това не е справедливо и хуманно. Т.е всички ги крият, всички правят каквото могат за да дават по малко пари на държавата. Един пример е осигуряването на минимална заплата а им плащат 3-4 пъти повече. Ако бяха сериозни от НАП щяха да ги гонят тези които наемат персонал и ги осигурявата на минимална заплата. Как? Еми ще си наемат 1.000 души да кандидатставт за работи на всякъде къде се сетят и да докладват. (Много ясно че никой който работи в една фирма няма да тръгне да докладва .. много ясно че ще си изгуби работата.. което за последните 2 години е тревожно) Но пък от друга страна от тези 1.000 души няма да им пука защото ще им се плаща от държавата. Нещо като таен клиент или как ги водихме там.

От друга страна това което твърдиш не е много правилно защото ти реално месечно си показваш какво са ти платили от Adsense и съответно да се осигуряваш / облагаш върху тази сума.. Не е трудно постижимо даже напротив.

Но точно това за осигуряването в пъти в повече от заплащането (говорим за конкретен пример при печалба от адсенсе 50лв пр.) е напълно глупава идея на Българистан. Аз не казвам да не се облагат приходите от реклами. Но да ги облагат като хората в случаите когато приходите са в пъти по малко от нужните осигуровки.

В други държави на ЕС облагат тези приходи с 20% и до там.

Защото както стоят така нещата Българистан общо взето ограничава свободата на човека. и се потвърждава мнението че парите при пари отиват.

От НАП трябва да се замислят да пуснат такава услуга като adsense така хем ще печелят повече хем няма да се крият приходи от сайтове.

Пак казвам това е лесно постижимо но както винаги Българистан гони малките църковни мишки а не котараците.

П.П Уважаемия колега дето сложи червена точка на предния ми пост ако обича и няма какво да крие да си напише и ника.
защото аз го казах това разбирасе в рамка на шегата и точно за конкретния казус.
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Защото както стоят така нещата Българистан общо взето ограничава свободата на човека.

Една от малкото организации, която се бори за повече икономическа свобода е Института за пазарна икономика.

Това е неправителствена организация с идеална цел, която за да съществува получава дарения.

Аз дарих 50 лв на тази организация. Не е много, но ако всички вярващи в свободата помогнат може и да успеем да победим невежеството.

Дарение чрез ePay.bg, кредитна карта, дебитна карта, банков превод

Литература
Пътят към забогатяване (безплатно изтегляне)
Икономически знания по Интернет
Икономическа библиотека на ИПИ

Фридрих фон Хайек каза:
Колкото повече държавата "планира", толкова по-трудно става планирането от страна на отделния човек.
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Morpheus, аз ти сложих червената точка и ако можех бих ти сложил още една за "Булгаристан" Щом не си в България и системата не те засяга, а още повече преди да си проверил как реално стоят нещата защо си се заел да коментираш? Аз лично съм се регистрирал и си плащам данъка и осигуровките и съм запознат как стоят нещата и не коментирам и не се оплаквам въпреки, че сигурно според теб съм "потърпевш" а ти си тръгнал да ми обясняваш колко ти е смешно и колко е тъпо да спазваш законите на булгаристан. Ще ме извиняваш, но шегата ти е неуместна колкото и да ти се струва, че е на място.

Нищо лично,
Поздрави,
Стоян
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Напротив даже много ме засяга. Проверил съм как стоят нещата. И обясних по горе как са нещата. Но явно не си си направил целта да прочетеш.
Няма лошо да се регистрираш и да плащаш данъка и осигуровките. Тук говорим за хора където искарват едвам 50лв. А не сайтове с 500++ доходи от адсенсе.
Кое е неуместно? Че общо взето правят невъзможно за нормалните хора с малки страници да публикуват реклами защото за тези 50 лева ще трябва да дадат 130лв. Това е неуместно?

Както казах в други държави се облагат с 20% само и нищо друго. Пак казвам в момента говорим за хора които не правят много приходи от сайта си а трябва да плащат в пъти повече. А не за другите. Ще те помоля да четеш и да разбираш какво казват хората преди да си навираш червените точки =).

Просто нещата не са както трябва в момента. ДА! Да се облагат печалбите от сайтове но не да се плаща в пъти.. Както казах и по горе.. Лелката от НАП може много лесно да провери / да и покажеш какви са ти били доходите от адсенсе за всеки един месец и съответно да си платиш за тази сума.

Защото като основание се дава.. Отдаването на реклама площ.
Да но това не са ти билбордове.. Нямат ФИКС цена 500 евро на месец.
Малко ми е смешно един скромен уебмастър да плаща при същите условия като мутрата която държи 120 Булборда в София с приходи от няколко ХХХ хиляди месечно. Зашото същия се облага и само-осигурява.. което е пак 115 лв на месец.

Общо взето аз съм против това а не да се облагат уеб мастърите.

Та за това и казаното за Българистан.

Нищо лично
Поздрави
Миро
 
Последно редактирано:
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ами да ти кажа не знам колко те засяга и колко си запознат, но аз не плащам по тази схема която споменаваш. И ако можеш да дадеш пример с някоя от другите държави където доходите от адсенс се облагат "20% само и нищо друго" ще съм ти благодарен
 
Re: Данъчно облагане реклама в Интернет

Ами... съвсем честно, никаква представа нямам защо не слагат ДДС на домейните.

Може би защото домейните не са нито услуга, нито стока?
 

Горе