SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Globul се подиграва с бизнес клиентите

Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Е ако това се бе случило и с GMS операторите, едва ли щеше да е такова положението.


За съжаление, са различни сфери и няма как да стане.

Никой няма да ползва мобилен оператор който има 2 клетки и покрива половината Младост. Губи са смисъла.

Даже и 4-тия лиценз да го дадат без пари не съм сигурен дали ще има някой да го купи и да инвестира пари в развитието на мрежа. Инвестицията е прекалено висока, а възвращаемостта неясна.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

То да бяха само GSM операторите така....какво да кажем за електроразпределителните дружества, банките, и т.н.

Част от банките са си ОК.

Първа Инвестиционна и ЦКБ имат доста по-добри такси и политики отколкото Булбанк и Райфата. Ама на хората ходят при последните 2 и те ги дерат. На тва май мазохизъм се викаше. ;)

И на тях им подготвят допълните регулации, които ще облекчат положението. Но то стана малко като качулка след дъжд. Ама не може да е перфектно.

А енергото, ВиК-ато по цял свят са така. Частни фирми чиято цел е да печелят от една страна. От друга страна имаме държавен регулаторен орган, който регулира там нещо си. За съжаление, повечето проблеми идват от регулатора, а не от енергото. И понеже в БГ думата частник е мръсна дума всичката помия се излива върху тях. А регулатора остава чист и неопетнен.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Първа Инвестиционна и ЦКБ имат доста по-добри такси...
E, колко са им добри таксите? За теглене малко над 2 бона в ПИБ ми взеха 4 лв такса. На това не му викам добра такса.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

E, колко са им добри таксите? За теглене малко над 2 бона в ПИБ ми взеха 4 лв такса. На това не му викам добра такса.

За пиб да не говоря каква такса си прибраха при теглене на доста голяма сума, но каквато и да е сумата, недопустимо да си взимат 500 лева такса за теглене.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Аз визирах най-вече кредитната им политика. Разлика между ипотечен кредит в ЕС и тук близо 6 % е съвсем нормално,а?! Имало много лоши кредити, обаче банките отчели близо 400 млн. лв. печалба...на това му викам аз криза в банковия сектор. Докато банките налагат условията, а не бизнеса, няма да се оправи нищо.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

E, колко са им добри таксите? За теглене малко над 2 бона в ПИБ ми взеха 4 лв такса. На това не му викам добра такса.

А за превод на 16 лв. например да ти вземат 4 лв. такса нормално ли е? А да си изтеглиш от собствените пари на банкомат 10 лв. и да ти вземат 1 лв. такса?
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Предусещам накъде отиват нещата. Пишеш банки и вади тема с негативни коментари във форум.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Не искам да ви стряскам но малко по на Запад от Загреб (ако смея да цитирам Иво) банките имат такси за всичко, което става в офиса им.

В САЩ има банки при което само да им цъфнеш в някой клон и ти вземат 2 долара само да ти кажат "Здравейте г-не".

Целта е ясна - всички операции да се изнесат в Интернет и хората да плащат с карти. Като максимално се ограничат кешовите разплащания. Никой не иска да брои пари, да проверява дали са фалшиви да осигурява охрана, да ги транспортира в бронирани коли. Да осигурява офис пространство на служителите си. Всичко това са разходи.

От другата страна имаш 2 записа в Базата данни.


Така че в това отношение ПИБ са слънце спрямо Булбанк където таксата за Интернет банкиране 6-8 лв. месечно (или поне беше).

Така че нещата ще се развиват в тази посока. Високи такси за операции извършвани в офиса. И по-нормални такси за операции извършвани по Нета.


п.п.

Ако си клиент на ПИБ и правиш превод към бюджета таксата е 1 лв, колкото на нормален превод. Обаче ако не си клиент тогава сигурно ти вземат 4 лв. както си цитирал. Но пък има банки за това прибират по 5-6-7 лв. ;)
 
Globul и фирмите

Globul и фирмите

Предлгам ви да обсъждате темата за банките в нова тема, тази тук я разводняваме, а все пак е за Globul.
 
Последно редактирано:
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

От година и половина плащам всичките си сметки през e-pay.bg и определено съм много доволен. Плащането става от дебитна карта от Пощенска банка и до скоро нямаха никакви такси при превод. Сега таксата е 20 стотинки, и е в пъти по-ниска от кожодерските такси при друг вид превод. Даже обмислям да ги прескоча и да си внасям направо парите в микросметката.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Да се върнем тогава на Глобул - гръцка компания, можем ли да очакваме нещо добро? Пазара в България сигурно им идва много добре на фона на случващото се в южната ни съседка.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

ОТЕ са си гръцка компания, а Дойче телеком до колкото виждам държат 30% от нея. Пък и Глобул храни ОТЕ, респективно Дойче телеком и така или иначе имат хиляди служители в Гърция и тн., но да не издребняваме ;)
 
Globul и бизнес клиентите

Globul и бизнес клиентите

Globul са фирма с която аз не бих подписал отново фирмен договор. Понаслагах малко линкчета и за момента:

- за търсенето на кирилица сме на 5-7 място
- за търсенето на латиница сме на 11 място

Ако някой ще се включва да казва за да слагаме линкове и към него за да се индексира по-бързо.

P.S. Стана доста бързо и лесно и предполагам че ако включа тежката артилерия ще се класира темата на 3-4 място.
 
Последно редактирано:
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Аз съм вътре, но вече съм индексиран такаче няма нужда от линк.

Само че снощи в темата четох че сме на втора страница а при мен и при 100 резултата темата я няма никаде нито на първа нито на втора :)
 
Последно редактирано:
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

Може и едно СЕО състезание да си дръпнете с ключови думи Глобул / Globul.

- Награда за първо място е безплатен абонамет в Глобъл за 3 дни + уникалната възможност да вземете и GSM Nokia 1100 за само за 1000 лв.

Записвания в най-близкия офис до вас.
 
Re: Globul се подиграва с бизнес клиентите

nokia 1100 върви по 1100лв, да не са направили някаква промоция? или пък да си им съществуващ "пациент" :)

принципно и аз ще се включа, не съм имал договор към никой друг оператор, но ... . Очаквам и аз оферта и в зависимост от нея ще :eek:
 

Горе